999 rezultate për

vendimin

UNESCO merr vendimin e rëndësishëm për liqenin e Ohrit Ditën e sotme UNESCO-s ka zhvilluar një takim në Baku, ku është marrë vendimi nga Komiteti i Trashëgimisë për trajtimin
Pendarovski nënshkruan vendimin për riemërimin e ARM-së Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski ka nënshkraur vendimin për riemërimin e Armatës së Maqedonisë. Emri
ZYRTARE/ Chelsea merr vendimin për Higuain Tashmë është zyrtare. Higuain nuk do të blihet nga Chelsea. Në një postim në faqen e tyre klubit, Chelsea i dha lamtumi
KiE tërheq vëzhguesit, reagon Berisha: Goditje fatale e farses elektorale moniste Ish kryeministri Sali Berisha e quan një goditje fatale për farsën elektorale të Ramës vendimin e Këshillit të Europës p
Gjyqtari i Kolegjit Zgjedhor bën lapsusin epik, ngatërron datën e 30 Qershorit Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar vendimin e Partisë Uniteti Kombëtar me kryetar, Idajet Beqiraj, i cili kërkoi çregjistrimin
Kolegji Zgjedhor hedh poshtë vendimin e Metës, reagon presidenca Pas rrëzimit të dekretit të presidentir Meta për shtyrjen e zgjedhjeve ka reaguar presidenca me anë të një postimi të
Ish-kryetari i KQZ-së tregon se Kolegji Zgjedhur është i pafuqishëm për të shqyrtuar Dekretin e Presidentit Ish-kryetari i KQZ Kristaq Kume ka reaguar lidhur e situatën politike në vend dhe vendimin e Presidentit Ilir Meta për t
Gjykata jep vendimin për të arrestuarit që sulmuan KZAZ-në në Kukës Gjykata e Kukësit ka dhënë masën e sigurisë "arrest shtëpie" për 4 të arrestuarit në KZAZ 11 në Kukës. Ne mesin e tyr
Telefonata me Sarrin, Pogba i rrëfen vendimin për Juventus Real Madrid nis të ndjejë kërcënimin e fuqishëm të Juventus, teksa sinjalet që çojnë Paul Pogba nga Manchester Unite dre
Gerrard merr vendimin ekstrem për Grezdën Rangers do të zhvillojë fazën përgatitore në Portugali dhe do të nisen ditën e shtunë. Shqiptari Eros Grezda nuk do të u
Bëri sezon fantastik me Ajax-in, klubi merr vendimin për Erik Ten Hag Erik Ten Hag, trajneri i Ajaksit ka rinovuar deri në vitin 2022, me skuadrën e Amsterdamit dhe kështu është shpërblyer p
Festa e Kupës, Bashkia Kukës merr vendimin ekstrem Që jemi vendi i çudirave dihet tashmë, por që të anullojmë një festë që gëzon të gjithë duket absurde. Me një vendim të
CAS merr vendimin për Skënderbeun CAS ka shtyrë për në datën 12 korrik vendimin për Skënderbeun. Lajmi është bërë publik nga vetë klubi korçar nëpërmj
Ankth te Skënderbeu, pritet vendimi i CAS Skënderbeu është duke pritur me ankth vendimin e CAS-it, i cili do të përcaktojë fatet e skuadrës korçare në Evropë.
UEFA i jep një tjetër goditje Skëndërbeut, nuk pret vendimin e CAS, publikon vazot Skënderbeu i ka sytë nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë të Zvicrës, por goditja që ka marrë sot është pak e for
Luana merr vendimin e rëndësishëm, e pohon me gojën e saj (FOTO LAJM) Luana Vjollaca është një nga moderatoret më të dashura nga publiku shqiptar e cila po kor sukses edhe në fushën ë muzikë
Rama sulmon Pendarovskin se kërkoi veçimin e Maqedonisë nga Shqipëria për negociatat Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratave të Presidentit të Maqedonisë Pendarovski, për ndarjen nga Shqipëria në
Erdogan thotë se Turqia i ka marrë raketat ruse, SHBA-të marrin vendimin ekstrem Ministri i Jashtëm turk Mevlut Cavusoglu tha të enjten se vendi i tij nuk do të tërhiqet nga vendimi për blerjen e siste
Lukaku: Seria A një ëndërr, unë e kam marrë vendimin tim Romelu Lukaku shënoi dy herë në fitoren 3-0 të Belgjikës përballë Skocisë, mbrëmjen e djeshme në sfidën e vlefshme për e
Data e re e zgjedhjeve, Meta njofton vendimin Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. Mësohet