999 rezultate për

vendimin

Kosova merr vendimin e rëndësishëm për produktet e importuara nga Maqedonia e Veriut Kosova dhe Maqedonia janë përfshirë në një përplasje tregtare. Ministri kosovar i tregtisë dhe industrisë, Endrit Shala,
Florianit i prenë fytin dhe e hodhën në kanal, gjykata jep vendimin për dy të rinjtë Gjykata e Fierit ka dhënë pak më parë masën e sigurisë burg pa afat për dy të rinjtë e dyshuar si personat që vranë përm
Akuzat ndaj Valdrin Pjetrit, Këshilli Bashkiak merr vendimin e rëndësishëm Këshilli Bashkiak i Shkodrës nuk do të konstituohet në datë 21 gusht ashtu siç ishte paralajmëruar më herët. Mësohet
Kosova ndërmerr vendimin drastik, pengon përdorimin e pasaportave serbe Ndryshe nga vendimi për taksat, që u njoftua dhe u arsyetua me synime politike, ky vendim i qeverisë së Kosovës erdhi pa
Kapo i bandës së rrezikshme të Burrelit, kapet dhe sillet në Shqipëri Gentian Doda Gentian Doda, ish-pjestar i bandës së rrezikshme Kola në Burrel është sjellë në Shqipëri pas arrestimit pak kohë më parë
FSHF merr vendimin e rëndësishëm: Çfarë do të ndodhë nesër në orën 11:00? Pas shumë bisedimeve më në fund Federata Shqiptare e Futbollit, ka marrë vendimin, për hedhjen e shortit për sezonin e r
Nuk ka më "Instagram" dhe "WhatsApp"! "Facebook" merr vendimin e rëndësishëm Facebook ka vendosur të bëjë një ndryshim të madh tek emrat e dy aplikacioneve më të dashura nga përdoruesit sic janë Wh
Albano Bogdo merr vendimin ekstrem: Do t'i lë të gjitha (VIDEO) Aktori Albano Bogdo marrë një vendim të papritur duke deklaruar se do të heqë dorë nga çdo mjet komunikimi elektronik pë
"Gjykata Kushtetuese në rrezik", Zeri Amerikës ngre alarmin Në Shqipëri, procesi i nisur për anëtarët e rinj të Gjykatës Kushtetuese nuk do të mund të çojë në plotësimin e 6 vendev
Barcelona merr vendimin për Neymar Neymar është përfolur kohët e fundit në media se mund ti bashkohet Barcelonës ndërsa për shkak se nuk ndihet i lumtur te
Akuzat për përdhunim, policia merr vendimin zyrtar për Neymarin (FOTO LAJM) Policia braziliane ka pezulluar çështjen "Neymar" i cili akuzohet për përdhunim. Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm të
Interi merr vendimin përfundimtar për Icardin (FOTO LAJM) Mauro Icardi do të rikthehet në stërvitje me klubin e Interit. Ish-kapiteni ditën e mërkurë ai do të bashkohet me sku
La Liga merr vendimin e rëndësishëm për datat e ndeshjeve Federata e Futbollit të Spanjës bashkë me komisionin e garave ka vendosur që ndeshjet e ligës mund të luhen vetëm të sht
Haradinaj kthehet Kryeministër, vendimin do ta çojë në Kushtetuese Përfaqësuesit e Partisë Demokratike të Kosovës e konfirmuan pjesëmarrjen në mbledhjen e qeverisë së thirrur nga Kryemin
Vrau Azem Hajdarin, gjykata jep vendimin për Izet Haxhinë Gjykata e Apelit për Krime të Rënda ka rrëzuar kërkesën e Izet Haxhisë për ndryshim mase ndërkohë që seanca e radhës ës
Zyrtari i OSBE-së i përgjigjet AMT: Të pritet vendimi i Gjykatës Kushtetuese Zyrtari i OSBE-se, Thomas Greminger është përgjigjur letrës së Aleancës së Mbrojtejes së Teatrit. Përmes një tjetër l
Spitali i Gjakovës pezullon operacionet për një javë Këtë vendim thuhet se e kanë marrë në mënyrë që t’u japin përparësi rasteve emergjente, për shkak se fluksi i pacientëve
Kunsumonte 80 cigare në ditë, Sarri merr vendimin e papritur Maurizo Sarri ka deklaruar se po tenton të heqë dorë nga duhani. Trajneri i Juventusit në fakt konsumon reth 80 ciga
Haradinaj shmang komentet për vendimin e dorëheqjes Dy ditë pasi vendosi të largohej pa kthim nga kryeministri i qeverisë, Ramush Haradinaj, është shfaqur sërish për publik
Gjykata jep vendimin për mandatin e kryebashkiakut të Kuçovës Gjykata e Beratit që ka në juridiksion edhe Kuçovën ka konfirmuar sot mandatin e Kryetarit të Bashkisë Kuçovë, Kreshnik