999 rezultate për

vendimin

ZYRTARE/ Buzëqesh Sadiku, Malaga merr vendimin përfundimtar për shqiptarin Futbollisti i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku ka vendosur ta vazhdojë bashkëpunimin me skuadrën e Malagës. Kontr
Manchester City duhet të presë edhe dy muaj për vendimin e CAS "Qytetarët" janë ankuar për dënimin dy vjeçar nga UEFA për mos pjesëmarrje në garat evropiane, për shkeljen e rregullave
Trazirat dhe dhuna në SHBA, Trump gati të marrë vendimin drastik Presidenti Donald Trump “ka autoritetin e vetëm për të vënë në veprim Ligjin e Rebelimit” dhe “nëse është e nevojshme, a
E ardhmja e Sadikut, Malaga merr vendimin e hidhur për shqiptarin Armando Sadiku është një ndër liderët e skuadrës së Malagas, por pavarësisht kësaj klubi spanjoll nuk do e blejë përfund
Mbyllën kufirin me Shqipërinë, qeveria e Kosovës merr vendimin e rëndësishëm pas kritikës së Ramës Pas mbylljes së kufirit me Shqipërinë, Kosova ka marrë vendimin e rëndësishëm. Ministria e Punëve të Brendshme në Kos
Fansi i "çmendur" përndjek Luanën, moderatorja merr vendimin drastik (FOTO LAJM) Moderatorja Luana Vjollca është kthyer prej kohësh në një nga fytyrat më të komentuara të shoëbizit shqiptar. Por pre
"Humba një shumë të jashtëzakonshme", Loredana merr vendimin e papritur për koncertet (FOTO LAJM) Reperja e njohur Loredana anuloi turin e saj si pasojë e Koronavirusit. Së fundmi ajo ka zbuluar se ka humbur një shumë
Haradinaj po pret vendimin e Kushtetueses: Për 48 orë do ta votojmë Qeverinë e re Haradinaj në një intervistë për Ekonomia Online, ka shtuar se do ta respektojnë vendimin e kësaj gjykate, duke u shprehu
Artan Hoxha ironizon vendimin e Ramës: E diela, me apo pa betoniere do jetë? Nga muaji tetor deri në mars të 2021, kryeministri Rama deklaroi se do të vijojë e diela pa makina. Pikërisht për kët
3 klube apeluan vendimin e Ligue One, gjykata merr vendimin Lyon, Toulouse dhe Amiens, tre klubet që apeluan vendimin për përfundimin e hershëm të Ligue 1, kanë parë apelin e tyre
Dha dorëheqjen pasi mori pjesë në protestë, ish-deputetja mbron të bijën Mbrëmjen e sotme u bë publike dorëheqja e Anna Shkreli pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Ish-deputetja e Partisë Soci
Kurti me shumë mundësi nuk do e pranojë vendimin e Kushtetueses nëse caktohen afate (VIDEO) Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka një kusht për ta pranuar aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese përkitazi me mandata
Soreca për rikthimin e PD-së në tryezën e Reformës: Përmbush kushtin e vendosur nga BE Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka reaguar për vendimin e Partisë Demokratike për tu kthyer në tryezën e Reformës Zgjedhor
Premier Liga merr vendimin për shitjen e Newcastles te princi Mohammed Bin Salman Ka ardhur më në fund lajmi i madh për tifozët e Newcastle nga bordi i Ligës Premier. Princi i kurorës së Arabisë Saud
Vrau vajzën dhe dhëndrin, por u la i lirë? Babai i viktimës sqaron vendimin e gjykatës (FOTO LAJM) Në mëngjesin e 31 dhjetorit të vitit të kaluar, Osman Shaptafaj qëlloi për vdekje vajzën dhe dhëndrrin e tij, teksa teks
Shembja e Teatrit, Teatri Kombëtar i Kosovës merr vendimin e papritur (FOTO LAJM) Orët e para të mëngjesit, godina e Teatrit Kombëtar është shembur. Pavarësisht protestave dhe qendrimeve kundër të një p
Presidenti i UEFA-s: Vendimet për përfundimin e kampionateve janë të nxituara Aleksander Ceferin ishte figura e parë në botën e futbollit që foli për nevojën për të përfunduar kampionatet. Dje ai
Rusia merr vendimin për futbollin Rusia është shteti i radhës që njofton rikthimin e futbollit, i cili është pezulluar për shkak të përhapjes së Koronavir
Akuzoi të dashurin dhe shokun e tij për p*rdhunim, gjykata jep vendimin për dyshen Gjykata e Fierit ka vendosur të lërë në burg Musa Gudon të dashurin e 23-vjeçares që dy ditë më parë paraqiti një denonc
Kampionati holandez merr vendimin final mbi fatin e sezonit Vendimi i Shoqatës Holandeze të Futbollit për të përfunduar sezonin pa promovim apo rënie është mbështetur nga gjykata.