999 rezultate për

vendimi

Merret vendimi i parë për Suarez, pakt për 1 vit burg Është marrë një vendim i parë lidhur me çështjen e Luis Suarezit dhe provimin farsë në Universitetin për të Huaj të Peru
Akuzohet për falsifikim dokumentash, shtyhet vendimi për Luan Dacin Ka përfunduar shqyrtimi në Gjykatën e Posaçme të Apelit për ish-anëtarin e KPA, Luan Daci. Vendimi për ish-anëtarin e
Costa merr zyrtarishit vendimin për të ardhmen, ja ku do luajë sezonin e ri (FOTO LAJM) Douglas Costa ka bërë të ditur se në fund të këtij sezoni do të kthehet te Juventusi. Costa para fillimit të këtij ed
Gjërat po bëhen serioze, Romeo dhe vajza e ministrit marrin vendimin e rëndësishëm (FOTO LAJM) Romeo Veshaj ka nisur prej disa muajsh një romancë të re me Aleksia Peleshin, vajzën e Niko Peleshit. Disa ditë më p
KLGJ shtyn vendimin për gjyqtaren Enkelejda Hoxha: Ka liruar "të fortët" me dashje Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shtyrë vendimin për gjyqtaren Enkelejda Hoxha për në datën 4 mars. Kreu i ILD-së, Artur
Merret vendimi i Komitetit të Ekspertëve, a do të ketë ndryshim të orarit kufizues Ditën e sotme përfundon masa për fashën e orarit 20:00 e mbrëmjes me 6 e mëngjesit. Për këtë arsye Komiteti i Ekspert
Merret vendimi për Enkeleda Hoxhën, kush do e "ketë në dorë" fatin e gjyqtares Eshtë hedhur shorti në apel për gjykimin e gjyqtares Enkeleda Hoxha. Seanca do të zhvillohet në Apel në datë 2 mars,
A do forcohen masat anti-Covid, Rama: Presim vendimin e ekspertëve Gjatë daljes së sotme në media, kryeministri Edi Rama është pyetur edhe përsa i përket masave të reja kundër koronavirus
Ursula von der Leyen: Rusia të lirojë menjëherë Alexei Navalny Presidenti i Komisionit kërkon lirimin e menjëhershëm të Alexei Navalny, duke kundërshtuar vendimin për burgosjen e tij.
Ndeshja me Tiranën, drejtuesit e Teutës marrin vendimin e prerë Klubi i Teutës ka vendosur heshtje për shtyp para ndeshjes me Tiranën. Që të enjten skuadra është mbajtur si në karantin
Mbretëresha Elisabetë merr vendimin "drastik" për Megan dhe Harry Çifit Harry dhe Meghan u janë hequr zyrtarisht nga Mbretëresha titujt e tyre si mbrojtës të një numri biznesesh, të besu
Merret vendimi për Llallën, ish-prokurori në dorë të GJKKO-së Gjykata e Lartë e ka hedhur poshtë kërkesën e ish-prokurorit Adriatik Llalla, që dosja e këtij të fundit t'i kalojë GJKK
Aleanca e Teatrit kallëzoi gjyqtarin, merret vendimi Gjykata e Apelit te Posaçëm ka marrë vendim për pushimin e hetimeve për gjyqtarin e gjykatës së Tiranës Sokol Tona, i ci
Prokuroria "zbarkon" te shtëpia e Interit dhe merr Lukakun në pyetje: ja kur pritet vendimi Romelu Lukaku u dëgjua pak më parë në Appiano Gentile nga Prokurori Federal për të treguar versionin e tij të ngjarjeve
Në burg për korrupsion, KLGJ merr vendimin e fundit për gjyqtaren e Krujës Vetëm ditën e sotme, KLGJ ka vendosur të pezullojë nga detyra gjyqtaren Enkeleda Hoxha, e cila u arrestua pak ditë më pa
Sfidoi ambasadoren amerikane dhe regjistroi partinë në zgjedhje, KQZ merr vendimin final për Tom Doshin Kreu i Partisë Social-Demokrate Tom Doshi është zyrtarisht kandidat për deputet në zgjedhjet e 25 prillit. Kreu i Kom
Dëbora ndalon futbollin shqiptar, FSHF merr vendimin për të gjitha kategoritë Mbrëmjen djeshme dhe gjatë gjithë natës së sotme bora ka mbuluar gjithë territorin e vendit tonë për herë të parë pas tr
Vendimi i papritur, nga e hëna mbyllen gjithë shkollat Një vendim i papritur është marrë vetëm pak minuta më parë nga Ministria e Arsimit. Nga dita e hënë asnjë institucion
Universiteti i Mjekësisë merr vendimin, si do të zhvillohen provimet dhe ç' do ndodhë me mungesat Universiteti i Mjeksisë ka marrë vendimin për zhvillimin e provimeve në auditore dhe online. Në vendim thuhet se sezoni
E pësojnë dy vlonjatët, arrestohen nga Policia Dy persona janë arrestuar nga Policia në Vlorë pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale. Policia bën me dije se një