999 rezultate për

vendime

Gjykata Administrative i refuzoi të gjitha 101 ankesat e Levicës Gjykata Administrative i refuzoi edhe 23 ankesat e fundit nga Levica, prejse paraprakisht sot të njëjtën e bëri edhe me
Partitë politike dorëzojnë 76 padi ndaj vendimeve të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve Dhjetra padi për vendimet e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve për refuzimin e ankesave të parashtruara nga partitë poli
Qeveria e Maqedonisë së Veriut miratoi vendime për lokalet, pishinat, plazhet dhe vaksinën për Covid-19 Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot në seancën e 76-të miratoi Protokollin për punën e pishinave dhe plazheve, kafeneve,
UEFA vjen me disa vendime për Championsin e këtij sezoni, ndeshjet kthyese, oraret dhe formati Ashtu siç ishte paralajmëruar, ndeshjet çerekfinale dhe gjysmëfinale do të zhvillohen me nga një ndeshje. Sa i përket
Kufizimi i lëvizjes dhe mbyllja e gastronomisë në mbrëmje, vendimet që hyjnë sot në fuqi në Kosovë Prej sot, duke filluar nga ora 21:00 deri në orën 05:00, ndalohet çfarëdo qarkullimi i personave fizikë jashtë shtëpive/
Filipçe: Do të fillojmë t’i publikojmë emrat e atyre që nuk pranojnë vendimet për vetizolim Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot kumtoi se më së voni nesër, do të shpallen publikisht emrat e personave që n
KLGJ jep dy vendime: Çfarë po ndodh me kandidaturat e emërimeve në Gjykata KLGJ ka miratuar sot kandidaturat për vendet vakante në Gjykatën e Posacme të Shkallës së Parë dhe Apelit, si dhe ato të
Juventus-Napoli, Colina tregon për kë bën tifo Pierluigi Collina, presidenti Komisionit të Arbitrave të FIFA-s, është rrëfyer në 360 gradë në një intervistë të dhënë p
Maqedoni: Po mendohet publikimi i emrave të personave që duhet të jenë në izolim “Inspektorati Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor po përballet me problem serioz me personat të cilët nuk dëshirojnë t’i p
Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kis
Kurti tregon 6 vendimet e marra mbrëmë Kryeministri në detyrë Albin Kurti tregon vendimet e marra mbrëmë gjatë mbledhjes së 37-të. Kurti thotë se morën gjas
5 vendimet e mëdha që Zidane duhet t’i marr para se të rikthehet lufta për titullin në La Liga Me kthimin e futbollit, Real Madridi po përgatitet të rikthehet në luftë për titull kampioni në La Liga, por përpara kës
Presidenti i UEFA-s: Vendimet për përfundimin e kampionateve janë të nxituara Aleksander Ceferin ishte figura e parë në botën e futbollit që foli për nevojën për të përfunduar kampionatet. Dje ai
Rama flet për vendimet brenda majit: Nga hapja e kufijve, tek turizmi e transporti publik Nga hapja e kufijve tokësorë tek turizmi dhe transporti publik, këto janë tre çështje për të cilat duhen marrë brenda mu
Vazhdojnë vendimet befasuese të Federatës së Futbollit të Francës Federata e Futbollit të Francës duket se ka marrë një tjetër vendim befasues. Pasi i dhanë fund sezonit aktual në fut
Hajdari pas mbledhjes së Këshillit Politik: Jemi në këtë derexhe si pasojë e sistemit Pas mbledhjes online të Këshillit Politik, Rudina Hajdari i ka bërë thirrje palëve që sistemi në të cilin jemi duhet të
Rizzoli shpjegon vendimet kontroverse të VAR në ndeshjen Inter-Juventus (VIDEO) Deleguesi i gjyqtarëve italianë, Nicola Rizzoli ka reaguar ndaj një ish-anëtari të Federatës së Futbollit të Italisë rre
Vendimi i Kushtetueses, reagon kandidati për kryeministër i LDK-së Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushte
Gjendja e jashtëzakonshme, Gjykata Kushtetuese diskuton për vendimet e qeverisë Gjykata Kushtetuese gjatë javës së ardhshme pritet të diskutojë për kushtetutshmërinë e dy vendimeve të Presidentit Stev
Xhaferi: Kuvendin mund ta rikthejë vetëm populli I ftuar në TV21 Kreu i Kuvendit Talat Xhaferi ka folur për iniciativën e LSDM-së e të firmosur nga 35 deputetë të të gji