999 rezultate për

vendim

Vajza e mitur lind në trotuar, gjyshja skandalizon me vendimin e saj Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në provincën kinezë të Jiangsu, ku një vajzë ka lindur në trotuar duke shkuar për në spit
Haradinaj flet pasi e mori vendimin për shëndrrimin e FSK-së në ushtri Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme me një vendim suprizë ka miratuar që FSK të shëndrrohet në ushtri të Kosovës.
Ndryshimi i orës, merret vendimi i rëndësishëm Ndryshimi i fundit i orës do të jetë në mars të vitit 2019, dhe pastaj çdo shtet anëtar i BE-së do të duhet të vendos
Ushtria kineze dhe ajo ruse marrin vendimin e rëndësishëm Ministri rus i mbrojtjes tha se Moska dhe Pekini kanë ndërmend të bëjnë rregullisht stërvitje të përbashkëta luftarake t
Prokurorja e Apelit Shkodër rrëzohet edhe në KPA, shkarkohet Besa Nikëhasani, prokurore në Prokurorinë e Apelit Shkodër, tashmë mund të quhet ish-prokurore, pasi vendimi quhet i for
Ministri u shkarkua, sekretari problematik rikthehet në punë Sekretari i Përgjithshëm i ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Burim Rreci i suspenduar për ndërhyrje në grante e ten
Nesër Parlamenti Evropian merr vendimin për liberalizimin e vizave me Kosovën Parlamenti Evropian do të votojë të enjten rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të ditur përmes një
AMA riktheu transmetimet analoge pasi u shitën të gjitha rezervat e dekoderave AMA ka udhëruar rikthimin e transmetimeve analoge në Tiranë dhe Durrës pas irritimit të madh që shkaktoi ky vendim tek q
Rikthehet vetingu, dy vendimet që do të japë sot Sot Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të shpallë vendimin e parë pas sezonit të pushimeve. Bujar Hoti, prokurori
Zbulohet dita kur opozita merr vendim për referendumin Komiteti Ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së, të martën do të marrë qëndrim për referendumit, ka mësuar “Nezavisen vesnik” (Gazeta
Pacolli tregon reagimin e ndërkombëtarëve pasi ia ndaluan vizitën Vuçiçit Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka thënë se bashkë me kryeministrin Ramush Haradinaj, kanë marrë vendim so
Zbardhet urdhri i Haradinajt që ia ndalon Vuçiçit hyrjen në Drenicë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në rrjetin social facebook ka bërë të ditur se ia ka anuluar lejen presidentit
Merret vendimi për financierin e Habilajve, çfarë pritet të ndodhë Gjykata e Katanias në Itali ka ndryshuar vetëm pak kohë më parë masën e sigurisë për Nezar Seitin, i njohur ndryshe si “
Del vendimi: Si dështoi spektakli i RENEA në Shkodër Ditën e sotme është dhënë masa e sigurisë për katër të arrestuarit të djeshëm në Shkodër. Burime nga policia e Shkod
Në kërkim ndërkombëtar, arrestohet 30-vjeçari në Elbasan Policia e Elbasanit ka arrestuar një 30-vjecar, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Burime nga policia bëjnë
Në pritje të vendimit të gjykatës, Lula vendos të mos kandidojë për president Ish Presidenti i Brazilit, tashmë në burg, Luiz Inacio Lula da Silva pritet të heqë dorë nga vullneti për të kandiduar n
Çfarë po ndodh me hetimet ndaj Tahirit? Kuvendi merr vendimin e rëndësishëm Ditën e sotme me votat e mazhorancës është vendosur të zgjasë edhe me tre muaj të tjerë, afatin e komisionit hetimor nda
Merret vendim i ri për të kërkuarit e Habilajve Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zgjatur afatet e hetimit me 3 muaj për ish-zyrtarët e Policisë së Vlorës, të cilët janë
Kuba në varfëri ekstreme, shikoni se ku i përdorin edhe prezervativët (FOTO LAJM) Sikur Shqipëria kur ishte e nënshtruar nga diktatori Enver Hoxha edhe në ditët e sotme Kuba po përjeton diktaturën duke
CAS-i nuk është më përfundimtar, Skënderbeu ëndërron të fitoj "luftën" me FIFA-n Një vendim që mund të trondisë botën e futbollit, vjen nga Belgjika. Gjykata e Apelit të Bruksleit, ka vendosur që Gjyka