999 rezultate për

vendi

Formacionet zyrtare: Liverpool-Brighton, ja vendimi për Shaqirin Liverpool pret në shtëpi Brighton në orën 21:45. Klopp i ka besuar sërish Shaqirit që nga minuta e parë. Formacion
Kombëtarja miqësore me Uellsin, caktohen data dhe vendi i takimit Kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë një miqësore me Uellsin më datë 5 qershor 2021. Zyra e shtypit në FSHF bën
Parlamenti miraton vendimin, ja si do të ndahen 140 milionë lekë për partite politike Parlamenti ka miratuar në seancën parlamentare të ditës së sotme Projektvendim “Për shperndarjen e fondeve vjetore parti
Osmani bisedë me kryetarin e Kuvendit të Izraelit: Do të forcojmë bashkëpunimin në shumë fusha Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, i ka thënë të martën homologut të saj izraelit, Yariv Levin se pas njohjes së shtetë
Do të kthehet apo jo? Saimiri jep vendimin për Enxhëllin Një javë më parë, ish-konkurrentja e spektaklit Love Story në TV Klan, Enxhëll Lengo, ndërpreu ceremoninë e trëndafilave
Universiteti i Tiranës merr vendimin: Provimet do të zhvillohen online Rektori i Universitetit të Tiranës, Artan Hoxha nëpërmjet një deklarate zyrtare ka njoftuar se provimet e semestrit të p
​KQZ aprovon 101 mijë e 839 aplikacione për votim jashtë vendit, refuzon 29 mijë e 633 Komisioni Qendror Zgjedhor ka aprovuar 101 mijë e 839 aplikacione për votim jashtë vendit, ndërsa ka refuzuar 29 mijë e
Autori u largua me "Range Rover", policia jep detaje mbi vrasjen e Shkëlzen Kastratit Policia ka dhënë detaje zyrtare lidhur me ngjarjen e ndodhur sot në Fier, ku Shkëlzen Kastrati ka mbetur i vrarë me armë
Pritet të mbërrijnë sot në vendin tonë dozat e vaksinës Pfizer Pritet që të vijnë sot në vendin tonë një pjesë e vaksinave të Pfizer të blera nga qeveria. Njoftimin e bëri dy ditë
Laçi mposht Teutën dhe i rrëmben vendin e dytë (VIDEO) Laçi ia ka dalë të marrë suksesin e dytë radhazi, teksa mposhti në shtëpi Teutën me rezultatin minimal 1-0. Ashtu si nda
​Shumë paga e pak punë, deputetët me përfitime edhe pas përfundimit të mandatit Përmes ligjit për të drejtat dhe përgjegjësitë e deputetit, dhe rregulloren e Kuvendit të Kosovës, për deputetët është r
Kodi i ri Penal: 3 vite burg në Shqipëri mund t'i blesh me lekë, ja shuma që duhet paguar Nëse je dënuar nga gjykata për një vepër të lehte e cila e ka tavanin e dënimit deri ne 3 vite burg, izolimin në qeli mu
Reshje në të gjithë vendin, njihuni me parashikimin e motit për sot Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Gjatë pasdites vranësirat do të jenë më të
Vdekja e 23 vjeçares në Vlorë, merret vendimi për shoqen e saj 22-vjeçarja Silvana Muho është lënë në “arrest shtëpie” nga Gjykata e Vlorës për aksidentin tragjik të 26 janarit, në au
Vendimi i Gjykatës Supreme për Albin Kurtin, LVV e vendosur për t'i shkuar deri në fund Pavarësisht kësaj, LVV shprehet me bindje se lista me 110 kandidatë do të garojë në referendumin e 14 shkurtit. Posti
Del vendimi për sherrin Lukaku-Ibra, belgut i dhemb më shumë (VIDEO) Para tre ditësh Milani dhe Interi u përballën në llogari të Kupës së Italisë dhe zikaltërit mundën të fitojnë me shifrat
Hungaria bëhet vendi i parë në BE që miraton vaksinën kineze antiCOVID Një javë pasi u bë vendi i parë i BE-së që blen vaksinën Sputnik V të Rusisë kundër koronavirusit, Hungaria bëhet sërish
U kapën me kokainë, merret vendimi për të "tmerrshmin" e Bulqizës dhe shokun e Shullazit Gjykata e Tiranës ka lënë në burg dy të rinjtë që tre ditë më parë u kapën me rreth 1 kg kokainë në zonën e “21 dhjetori
Vrau të birin, Gjykata jep vendimin për Skënder Krasniqin Gjykata Themelore në Prishtinë ka miratuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së parabur
Në 22 vite, shqiptarët kanë shpenzuar 3.4 miliard euro për prona jashtë vendit Shpenzimet e shqiptarëve për prona jashtë vendit janë përshpejtuar vitet e fundit aq sa në vitin 2018 për herë të parë p