999 rezultate për

vendi

Kuvendi rrëzon sërish dy dekretet e Metës Kuvendi ka hedhur poshtë dy dekrete të presidentit Ilir Meta. Në seancën e kësaj të hëne, janë hedhur poshtë pikërish
Sfidoi ambasadoren amerikane dhe regjistroi partinë në zgjedhje, KQZ merr vendimin final për Tom Doshin Kreu i Partisë Social-Demokrate Tom Doshi është zyrtarisht kandidat për deputet në zgjedhjet e 25 prillit. Kreu i Kom
Dëborë dhe acar në të gjithë vendin, cilat janë akset më problematike Temperaturat e ulëta dhe reshjet e dëborës gjatë natës së kaluar kanë favorizuar krijimin e akullit në rrugë. Autorit
Dëbora mbuloi vendin: 6 persona përfundojnë në spital pasi rrëshqitën në akull Reshjet e dendura të dëborës që përfshinë vendin kanë shkaktuar bllokime dhe vështirësi në lëvizje mjetesh dhe njerëzit
Zgjedhjet 2021: Kaq qytetarë kanë votuar deri në orën 13:00 Sipas raportimeve të vëzhguesve të Demokracisë në Veprim, që nga fillimi i procesit të votimit deri në orën 13:00, kanë
Vendi i izoluar nga bora dhe ngricat, ushtria del në terren Gjatë orëve të fundit vendi ynë është mbërthyer nga i ftohti dhe reshjet e borës. Si pasojë, në akset kryesore ka proble
Dëbora ndalon futbollin shqiptar, FSHF merr vendimin për të gjitha kategoritë Mbrëmjen djeshme dhe gjatë gjithë natës së sotme bora ka mbuluar gjithë territorin e vendit tonë për herë të parë pas tr
Guardiola i tregon "vendin" Mourinhos, City mposht bindshëm Tottenhamin (VIDEO) Manchester City ka triumfuar me rezultat të thellë ndaj Tottenham Hotspur në kuadër të javes së 24-të të Premierligës.
Acari që pushtoi vendin sjell dëmet e para: Delfinë të ngordhur në bregdet (FOTO LAJM) Ulja e temperaturave në acar dhe rënia e dëborës në të gjithë vendit ka sjellë edhe dëmet e veta. Disa fotografi janë
Vendimi i papritur, nga e hëna mbyllen gjithë shkollat Një vendim i papritur është marrë vetëm pak minuta më parë nga Ministria e Arsimit. Nga dita e hënë asnjë institucion
Sot ngrica "pushton" vendin, fundjavë e akullt në Shqipëri Ndërkohë që janari ishte mjaft i lagësht duke sjellë 24 ditë me shi, shkurtit pritet të jetë tepër i ftohtë sipas Meteoa
Kundër botës, ky është shteti i parë europian që heq të gjitha masat kufizuese E gjithë bota po lufton me virusin Covid-19, megjithatë një shtet i është kthyer normalitetit. Islanda është vendi që
Teuta mposht Skënderbeun dhe ngjitet në vendin e dytë (VIDEO) Stadiumi “Niko Dovana” nuk është më një “mallkim” për Teutën, që fiton ndeshjen e dytë radhazi në shtëpi, këtë herë ndaj
Universiteti i Mjekësisë merr vendimin, si do të zhvillohen provimet dhe ç' do ndodhë me mungesat Universiteti i Mjeksisë ka marrë vendimin për zhvillimin e provimeve në auditore dhe online. Në vendim thuhet se sezoni
Nesër ngrica "pushton" vendin, fundjavë e akullt në Shqipëri Ndërkohë që janari ishte mjaft i lagësht duke sjellë 24 ditë me shi, shkurtit pritet të jetë tepër i ftohtë sipas Meteoa
E pësojnë dy vlonjatët, arrestohen nga Policia Dy persona janë arrestuar nga Policia në Vlorë pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale. Policia bën me dije se një
Ndeshja ndaj Juventusit vendimtare për të ardhmen e Gattusos Humbja në ndeshjen e Supërkupës ndaj Juventusit, forma jo e mirë në kampionat dhe së fundmi eliminimi në gjysmëfinale të
Qeveria e Kosovës merr vendimin tre ditë para zgjedhjeve: Hiqet ora policore Qeveria në detyrë e Kosovës është duke e mbajtur një mbledhje online dhe ka marrë vendime për lehtësim të masave për COV
Vendimi drastik për ushqimin në spital, çfarë ndodhi pak ditë më parë Ditën e sotme u mor vendimi që të mos lejohet më sjellja e ushqimit nga jashtë për pacientët në Infektiv. Ky vendim v
Sherri mes Contes dhe Agnellit, Komisioni Disiplinor merr vendim Komisioni Disiplinuar nuk ka dhënë asnjë dënim për trajnerin e Interit, Antonio Conte dhe Presidentin e Juventusit, Andr