999 rezultate për

vendi

ZYRTARE/ Alaba konfirmon largimin nga Bayerni, flet mbi të ardhmen Ashtu sic edhe ishte raportuar, Alaba ka dalë sot një konferencë për mediar për ti dhënë lamtumirën nga Bayern Munchen.
Adriana Matoshi synon një ulëse në Kuvendin e Kosovës, sa vota ka marrë? Aktorja e njohur, Adriana Matoshi synon një ulëse në Kuvendin e Kosovës. Matoshi kandidoi për postin e deputetes me L
Nga veriu në jug, ARRSH tregon si paraqitet situata në akset rrugore të vendit Dita e sotme është karakterizuar nga mot i kthjellët, por temperaturat ende të ulëta kanë bërë që bora të mos shkrijë dh
Prokuroria "zbarkon" te shtëpia e Interit dhe merr Lukakun në pyetje: ja kur pritet vendimi Romelu Lukaku u dëgjua pak më parë në Appiano Gentile nga Prokurori Federal për të treguar versionin e tij të ngjarjeve
Në burg për korrupsion, KLGJ merr vendimin e fundit për gjyqtaren e Krujës Vetëm ditën e sotme, KLGJ ka vendosur të pezullojë nga detyra gjyqtaren Enkeleda Hoxha, e cila u arrestua pak ditë më pa
Mustafa konfirmon dorëheqjen: Shumë shpejt zgjedhim kryetarin e ri Isa Mustafa ka njoftuar se shumë shpejtë do të mbledh kryesinë e Kuvendin e LDK-së për të kërkuar zgjedhjen e kreytarit
Kuvendi rrëzon sërish dy dekretet e Metës Kuvendi ka hedhur poshtë dy dekrete të presidentit Ilir Meta. Në seancën e kësaj të hëne, janë hedhur poshtë pikërish
Sfidoi ambasadoren amerikane dhe regjistroi partinë në zgjedhje, KQZ merr vendimin final për Tom Doshin Kreu i Partisë Social-Demokrate Tom Doshi është zyrtarisht kandidat për deputet në zgjedhjet e 25 prillit. Kreu i Kom
Dëborë dhe acar në të gjithë vendin, cilat janë akset më problematike Temperaturat e ulëta dhe reshjet e dëborës gjatë natës së kaluar kanë favorizuar krijimin e akullit në rrugë. Autorit
Dëbora mbuloi vendin: 6 persona përfundojnë në spital pasi rrëshqitën në akull Reshjet e dendura të dëborës që përfshinë vendin kanë shkaktuar bllokime dhe vështirësi në lëvizje mjetesh dhe njerëzit
Zgjedhjet 2021: Kaq qytetarë kanë votuar deri në orën 13:00 Sipas raportimeve të vëzhguesve të Demokracisë në Veprim, që nga fillimi i procesit të votimit deri në orën 13:00, kanë
Vendi i izoluar nga bora dhe ngricat, ushtria del në terren Gjatë orëve të fundit vendi ynë është mbërthyer nga i ftohti dhe reshjet e borës. Si pasojë, në akset kryesore ka proble
Dëbora ndalon futbollin shqiptar, FSHF merr vendimin për të gjitha kategoritë Mbrëmjen djeshme dhe gjatë gjithë natës së sotme bora ka mbuluar gjithë territorin e vendit tonë për herë të parë pas tr
Guardiola i tregon "vendin" Mourinhos, City mposht bindshëm Tottenhamin (VIDEO) Manchester City ka triumfuar me rezultat të thellë ndaj Tottenham Hotspur në kuadër të javes së 24-të të Premierligës.
Acari që pushtoi vendin sjell dëmet e para: Delfinë të ngordhur në bregdet (FOTO LAJM) Ulja e temperaturave në acar dhe rënia e dëborës në të gjithë vendit ka sjellë edhe dëmet e veta. Disa fotografi janë
Vendimi i papritur, nga e hëna mbyllen gjithë shkollat Një vendim i papritur është marrë vetëm pak minuta më parë nga Ministria e Arsimit. Nga dita e hënë asnjë institucion
Sot ngrica "pushton" vendin, fundjavë e akullt në Shqipëri Ndërkohë që janari ishte mjaft i lagësht duke sjellë 24 ditë me shi, shkurtit pritet të jetë tepër i ftohtë sipas Meteoa
Kundër botës, ky është shteti i parë europian që heq të gjitha masat kufizuese E gjithë bota po lufton me virusin Covid-19, megjithatë një shtet i është kthyer normalitetit. Islanda është vendi që
Teuta mposht Skënderbeun dhe ngjitet në vendin e dytë (VIDEO) Stadiumi “Niko Dovana” nuk është më një “mallkim” për Teutën, që fiton ndeshjen e dytë radhazi në shtëpi, këtë herë ndaj
Universiteti i Mjekësisë merr vendimin, si do të zhvillohen provimet dhe ç' do ndodhë me mungesat Universiteti i Mjeksisë ka marrë vendimin për zhvillimin e provimeve në auditore dhe online. Në vendim thuhet se sezoni