999 rezultate për

vendi

"Akt mafioz", Meta numëron akuzat ndaj Dvoranit Presidenti Meta e paralajmëroi se do depozitonte një kallëzim penal për kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi,
Ngacmoi seksualisht nxënësen 11 vjeçare, gjykata jep vendimin për mësuesin Gjykata ka dhënë dënimin me tre vite e gjashtë muaj burg për Neshat Tepelenën, i akuzuar për ngacmim seksual. Tepele
Paralajmëroi shpërndarjen e Kuvendit, Meta njofton konferencë të jashtëzakonshme për shtyp Presidenti i Republikës kaparalajmëruar një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp në orën 14:00 të ditës së sotme. Njo
Gjuzi: Sipas Rezolutës, Meta shkarkohet Sot seanca e Jashtëzakonshme e Kuvendit filloi me debate pasi deputeti Kujtim Gjuzi kishte ardhur pa lexuar rezolutën e
Meta paralajmëron shpërndarjen e Kuvendit Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka paralajmëruar se Kuvendi mund të shpërndahet. Ky njoftim, vjen pas situatës akt
Meta nuk mban më: Ndërkombëtarët sytë tek xhepi i tyre Konferenca e kryetarëve vendosi të thërrasë të premten një seancë të posaçme parlamentare, në orën 10:00, pikërisht për
Kuvendi e quan "nul" dekretin e presidentit për Xheferllarin Janë zbardhur detaje mbi rezolutën që do të diskutohet nesër në Kuvend në lidhje me propozimin e presidentit Ilir Meta
Cipras krah Maqedonisë së Veriut: Europa bëri gabim Duket se ish-Kryeministri i Greqisë, Tsipras mendon se BE bëri shumë gabim që nuk i hapi negociatat me Maqedoninë e Veri
Kuvendi njofton seancë të jashtëzakonshme Pas zhvillimeve të fundit nga ana e Presidencës, kur kreu i Shtetit, Ilir Meta ka dekretuar si anetaren e dytë të Gjykat
Ibrahimi: Shpresoj që Kuvendi të marrë parasysh renditjen e KLP Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, në një deklaratë për mediat deklaroi se uron që Kuvendi të
Vendi ideal për të kaluar muajin e mjaltit sipas shenjës zodiakale Kujtimet e Muajit të Mjaltit janë ndër më të bukurat e të veçantat e martesës prandaj është e rëndësishme që të zgjidhni
Të gjithë në pritje, a do të liberalizohen vizat në dhjetor për Kosovën? Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj deklaroi vetëm pak ditë më parë se liberalizimi i vizave mund të ndodhë brenda
Rama për revistën italiane: Shqipëria mund të ndihmojë vendin tuaj Edi Rama sapo ka mbaruar një takim me kryeministrin Giuseppe Conte. Duket i lodhur, por mjaftueshëm i kënaqur: “E di
Reja zbulon të vërtetën e largimit të Xhakës nga Kombëtarja Edoardo Reja ka sqaruar të vërtetën në lidhje me Taulant Xhakën. Lojtari i Baselitu ftua për dy ndeshjet e radhës, por a
Portieri i Çekisë dhe Sevillës: I çmoj kosovarët, e duan shumë vendin e tyre Portieri i famshëm çek, Tomas Vaclik ka lavduar Kosovën para ndeshjes vendimtare të grupit. Portieri i Sevillës ka thënë
Rrezikoi shumë, Fero zgjedh vendin më delikat për tatuazhin e ri (FOTO LAJM) Një nga pasionet më të mëdha të Feros, janë tatuazhet. Reperi ka disa të tillë në trupin e tij dhe duket se nuk ka nd
"Përgjaket" vendi nga aksidentet, BE: Faji i rrugëve, ndërhyni! Bilanc lufte kanë regjistruar aksidentet rrugore në vendin tonë. Sipas policisë së shtetit 10 muajt e fundit të vitit 20
Moti i keq paralizon vendin, era rrëzon shtyllat elektrike e pemët Moti i keq dhe era fortë ka shkatruar probleme në disa zona të vendit, në zonat e Vithkuqit, Shtylla Cemerrica, Leskovik
Helmoi vjehrrën me fotoksinë, gjykata jep vendimin për Marjana Çmetën Dënohet me 32 vite burg Majana Cmeta, e cila helmoi vjehrrën e saj Lirie Cami, rreth një vit më parë. Prokuroria kërk
ZYRTARE/ Shqipëri-Francë, UEFA jep vendimin përfundimtar për stadiumin Nuk ka më dilema, pasi UEFA ka zyrtarizuar edhe vendin ku do të zhvillohet ndeshja e 17 nëntorit, mes Shqipërisë dhe Fra