999 rezultate për

vendeve

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të lidhen edhe me hekurudhë Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot e priti në takim delegacionin e Republikës së
Maqedonia e Veriut dhe Gjeorgjia vendosën marrëdhënie Diplomatike Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov dhe ai i Gjeorgjisë, David Ualkalian
Tensione mes dy vendeve fqinje? Franca tërheq ambasadorin nga Italia Mbështetja e qeverisë italiane për “jelekverdhët” në Francë i ka tensionuar marrëdhëniet mes dy vendeve fqinje. Qeveria
"Me spitalet jemi nën nivelin e vendeve Afrikane" Shëndetësia është një nga çështjet që i shqetëson me së shumti njerëzit dhe lidhur me këtë ka bërë një reagim të fortë e
Shqipëria jep "OK" integrimit të Maqedonisë në NATO Nënshkrimi i “Marrëveshjes së Prespës” mes Maqedonisë dhe Greqisë i dha fund mosmarrëveshjeve mes vendeve, veprim ky që
Erdogan i hap dyert Serbisë pas taksës nga Kosova: Zero taksë për mallrat serbe Turqia, e udhëhequr nga Rexhep Taip Erdogan, ka miratuar në Parlamentin e saj një marrëveshje të tregtisë së lirë midis
Në SHBA më shumë hapen vende pune sesa ka të papunë Në disa pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, hapja e vendeve të reja të punës po i tejkalon shifrat e personave t
Greqia dhe Turqia në prag konflikti të armatosur, dhjetra shqiptarë në kufirin mes dy vendeve Greqia dhe Turqia kanë rritur ndjeshëm tonet gjatë javëve të fundit ku mjafton një shkëndije për të ndezur një konflikt
Shtetet me numrin më të madh të ushtarëve në botë, nuk kryesojnë SHBA-të (FOTO LAJM) Çdo vit bëhet radhitja e fuqisë ushtarake të vendeve të botës duke iu referuar insfrastrukturës, ushtrisë, burimeve naty
Haradinaj, letër vendeve të BE-së: Pse vendosëm taksën ndaj mallrave serbe Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ua ka nisur një letër të gjitha vendeve të Bashkimit Evropian, e
Mësoni sa e fuqishme është pasaporta e Kosovës dhe e Shqipërisë Emiratet e Bashkuara Arabe janë vendi me pasaportën më të fuqishme në botë. Sipas Indeskit të Pasaportave, poseduesit e
Gallatë në Argjentinë, presidenti kinez ngatërrohet me një zyrtar (VIDEO) Një ngjarje komike ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Argjentinë ku po mbahet mbledhja e rendësishme e vendeve të G-20
Nga Putin tek Trump, mesazhet e urimit për Pavarësinë e Shqipërisë Me rastin e 106-vjetorit të Ditës së Pavarësisë dhe të Flamurit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka marrë mesazhe të
Reagon ambasada amerikane për Interpolin: Mbështesim dialogun Kosovë-Serbi Pas dështimit të Kosovës për t’u pranuar në INTERPOL, përmes një deklarate për media ka reaguar edhe Ambasada amerikane,
Haradinaj kërkon nga Kurz liberalizimin në dhjetor Kancelari austriak Sebastian Kurz sot në Vjenë organizoi një drekë pune për kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndi
NATO rrethon Rusinë, 10 ditë stërvitje me mijë ushtarë , tanke dhe avionë (FOTO LAJM) 15 mijë ushtarë të Polonisë dhe 4 të vendeve të NATO-s do të marrin pjesë në stërvitjen "Anakonda 2018" që organizohet n
Kurz sot vjen në Kosovë, a do të gjendet zgjidhja për dialogun? Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz pritet që mbrëmjen e sotme të arrijë në Kosovë. Pas një vizite në Serbi, kancelari
Zyrtari i lartë grek kërcënon Shqipërinë pas neutralizimit të terroristit në Bularat Vrasja e terroristit grek në fshatin Bularat të Gjirokastrës, vijon të sjellë reagime të forta nga Greqia. Së fundmi
Osmani nga Greqia paralajmëron një marrëveshje Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani në kuadër të vizitës së tij në Greqi, mbajti takim me Mi
Politikani evropian: Kosova dhe Serbia mund të ndryshojnë kufijtë Ish-koordinatori i Paktit të Stabilitetit për Evropën Juglindore, Erhard Busek, duke folur për idenë e ndryshimit të kuf