999 rezultate për

vendeve

20 vendet më paqësore në botë (FOTO LAJM) Që nga viti 2007, Global Peace Index (Indeksi Global i Paqes) është publikuar prej Institutit për Ekonomi dhe Paqe, dhe
15 vende që mund të të zhgënjejnë kur i sheh nga afër (FOTO LAJM) Kur vendosim të shkojmë në pushime, teksa i hedhim një sy vendeve piktoreske, në mendje na shkon dhe fotoja që mund të r
DW: KE rekomandon hapjen e negociatave, Holanda dhe Franca ende kundër Komisioni Evropian, ditën e nesërme, i paraqet Parlamentit Evropian raportet e progresit për shtetet në procesin e zgjer
Zaev fton investitorët malazezë të investojnë në Maqedoni Ndryshimi i emrit kushtetues dhe aderimi drejt NATO-s kontribuoi që vendi të përmbysë shumë rekorde në fushën ekonomike.
Qytetërimet që dikur lulëzonin por sot janë zhdukur (FOTO LAJM) Nga rënia e perandorive të lashta në riemërimin e vendeve ekzotike, harta e botës duket shumë e ndryshme nga ajo që isht
Haradinaj nuk takohet me Ramën por shfaqet në Shqipëri përkrah Metës Edhe pse sot ishte takimi i dy qeverive shqiptare, Edi Rama në vend të Haradinajt takoi zëvendësin e tij, Fatmir Limajn.
Në Spanjë del një arushë e ngjashme me të Prizrenit, alarmon edhe Francën (FOTO LAJM) Një arushë e lëshuar në Pirenejet Franceze i ka vrarë tetë dele në Spanjë. Ky rast i ka shtyrë autoritetet e të dyja ven
Del harta e vendeve më të sigurta, ku renditet Shqipëria Nuk ka rëndësi nëse ju jeni një udhëtar për çështje biznese ose dikush që shkon jashtë për pushime, një nga shqetësimet
BE-interes të pakët dhe moskuptim ndaj Ballkanit Perëndimor? Presidentët e 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor, (BP) si edhe Presidentët e Kroacisë dhe Sllovenisë, vendeve nismëtare t
Meta takon Erdoganin dhe flet për partneritet strategjik me Turqinë Presidenti i Republikës, Ilir Meta u prit në një takim të veçantë nga Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Duk
Shtetet që kanë më shumë ushtarë në botë, nuk kryesojnë SHBA-të (FOTO LAJM) Çdo vit bëhet radhitja e fuqisë ushtarake të vendeve të botës duke iu referuar insfrastrukturës, ushtrisë, burimeve naty
Ministri qetëson shqiptarët: Ja pse Holanda nuk na i vendos vizat Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon shtetasit shqiptarë se votimi i Dhomës së Dytë të Përfaqësuesve në Pa
Thaçi paralajmëron marrëveshje brenda vitit me Serbinë: A ka ndarje të Kosovës? Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greq
Rama: Shqipëria i ka plotësuar kushtet për negociatat Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga foltorja e parlamentit se progres raporti do të rekomandojë hapjen e negociatave
Më shumë se 1/3 e vendeve të NATO-s kanë ratifikuar protokollin e pranimit të Maqedonisë Njëmbëdhjetë vende anëtare të NATO-s e ratifikuan Protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në Aleancë. Dje
Zyrtari amerikan: Të mos ndryshohen kufijtë Ideja e ndryshimit të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë nuk është zgjidhje e shekullit 21, thotë në një intervistë për R
Parlamenti Evropian voton që t'i hiqen vizat Kosovës Parlamenti Evropian ka kaluar të enjten në Strasburg me 331 vota pro iniciativën e eurodeputetes, Tanja Fajon, për liber
Zv.kryeministri sllovak humbi gjithë familjen në aksidentin ajror (FOTO LAJM) Në mesin e udhëtarëve të vdekur gjatë rrëzimit të aeroplanit në Etiopi, kishte shtetas nga gjithsej 35 shtete të ndryshm
Thaçi pas takimit me Hale: Të gatshëm për dialog Presidenti Hashim Thaci në Facebook ka shkruar se cka ndodhi sot në takimin me nënsekretarin amerikan për Politikë të Ja
Kaq shqiptarë morën nënshtetësi të vendeve të BE-së në 2017-n Në vitin 2017 morën nënshtetësi në vendet e BE-së 58 900 persona, sipas të dhënave të publikuara sot nga Eurostat. 97% e