999 rezultate për

vendeve

U krijua 72 vjet më parë, çfarë buxheti zotëron OBSH për epidemitë Në mendjen e njerëzve kthehet roli i OBSH në veçanti në kohërat e sëmundjeve të rënda, epidemive dhe pandemive, si për s
BE mbylli kufijtë për vendet e treta, ja kush bën përjashtim nga kufizimi i përkohshëm Ministria e Jashtme ka sqaruar shqiptarët pas vendit të BE, për mbylljen e kufijve për vendete treta, si masë për paran
MSH publikon listën, këto janë vendet më të rrezikuara nga koronavirusi Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut në web-faqen e saj e ka publikuar listën e vendeve që janë më të rreziku
Balla: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, gati për bisedimet për anëtarësim Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka takuar ministrat e jashtëm të Polonisë, Lituanisë, Estonisë dhe Letoni
E quajti tinëzak, Mustafa "i përvishet" Ramës Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka reaguar ndaj kryeministrit Edi Rama, i cili gjatë një i
Alarmante! Shqipëria mes 10 vendeve me numrin më të madh të azilkërkuesve në BE Sipas raportit të Agjencisë Evropiane për Azilin (EASO) Shqipëria vazhdoi të ishte mes dhjetë vendeve me numrin më të ma
I konfirmuar, kush do të jetë përfaqësuesi i BE-së në dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak u propozua edhe zyrtarisht përfaqësues i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, konfir
Të moshuar dhe të varfër, si renditen shqiptarët në hartën e "The Economist" Fenomeni i plakjes së popullsisë po bëhet gjithnjë e më i dukshëm në Shqipëri, nxitur nga emigracioni dhe rënia e lindsh
Ruçi dhe Balla: KE jep në mars dritën jeshile për Shqipërinë Këshilli Evropian jep në mars dritën jeshile për të Shqipërinë dhe Maqedonië e Veriut. Kjo është deklaratat që kanë dhën
Mustafa flet para takimit me Kurtin Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka arritur në objektin e Kuvendit të Kosovës për takimin e paralajmëruar me Lëvizjen Vet
Edita Tahiri sulmon Edi Ramën: Mini Shengeni sjell Serbinë e Madhe Ish-kryenegociatorja e Kosovës në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri iu është bashkuar zërave kundër idesë së Mini Sheng
Zaev pas takimit me Ramën e Vuçiç: Mbështesim Shqipërinë pas tërmetit Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar pas takimit në Tiranë me kryeminstrin Rama dhe presidentin e
Nis takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, Kosova s'merr pjesë shkak Vuçiç Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor sot dhe nesër do të zbarkojnë në Tiranë në takimin e tretë rajonal mes këtyre
Polemika ende pa filluar derbi, Tirana kundërshton ndarjen e vendeve të tifozëve (FOTO LAJM) Ndryshimi i sektorëve të tifozëve në stadiumin e ri Kombëtar për ndeshjen derbi së të premtes, ka sjellë një rrëmujë të
Palmer: Njohja reciproke Kosovë-Serbi do t’i zgjidhte mosmarrëveshjet mes dy vendeve Përfaqësuesi special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se SHBA-ja d
Serbia dhe Rusia "dolli" për suksesin e tyre në parandalimin e anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq sot në Moskë ka deklaruar se Serbia po vazhdon luftën e saj për të v
Tirana mikpret organizatat më të mëdha rinore të vendeve Adriatiko-Joniane (VIDEO) Në kuadër të bashkëpunimit dhe zhvillimit Europian të qyteteve dhe rajoneve Adriatiko-Joniane, Qarku i Tiranës ka mirëpr
600,000 qytetarë të vendeve të BE-së aplikojnë për letra në Mbretërinë e Bashkuar 600,000 shtetas të BE-së kanë bërë kërkesë për të drejtat e qëndrimit në Brexit. Shifrat e reja tregojnë se numri i ç
Mbreti i një prej vendeve më të varfra blen makina luksi për 14 gratë (FOTO LAJM) Anëtarët e opozitës kanë thënë se me këtë veprim, mbreti u ka nxjerrë gishtin e mesit të varfërve në vendin e tij, Zvazi
Me 20 euro nën dorë, kalon pikën kufitare drejt vendeve të BE-së Fiks Fare ka trajtuar disa herë denoncimet e shumta që bëhen nga të rinjtë që për të kaluar në pikat kufitare drejt BE-s