999 rezultate për

vendeve

Ballkani kthehet në vatër të kuqe, BE mbyll dyert për thuajse gjithë vendet Bashkimi Europian ka përditësuar listën e vendeve për të cilat duhet të hiqen kufizimet e udhëtimit, duke “fshirë” total
BE mban mbyllur kufijtë për shqiptarët, deri kur zgjaten kufizimet Bashkimi Europian ka përditësuar sot listën e vendeve për të cilat duhet të hiqen kufizimet e udhëtimit, duke “fshirë” t
Premtime për heqjen e taksës dhe të traut, Basha takon Avdullah Hotin në Kosovë Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha sot në konferencën me Kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti, se një ndër
BE i mbyll dyert shqiptarëve deri në fund-korriku, i lë hapur për Ruandën, Marokun dhe Tunizinë Këshilli Europian ka azhurnuar listën e vendeve jashtë BE-së, për të cilat do të hapen kufijtë dhe do lejohet udhëtimit.
BE jo vetëm që nuk ua hapi kufijtë shqiptarëve, por ua mbylli edhe dy fqinjëve tanë BE ka ndaluar hyrjen e udhëtarëve nga Serbia dhe Mali i Zi për në BE, për shkak të numrave të lartë të të infektuarve me
COVID-19, BE i mbyll dyert shqiptarëve deri në fund të korrikut Qytetarët shqiptarë nuk do të mund të udhëtojnë drejt Bashkimit Europian edhe për 15 ditë. Shqipëria mbetet sërish jasht
Biden përshëndet rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi Ish-zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të rifilluar
A i penalizon shqiptarët? Italia bllokon lëvizjen për 13 shtete Ministri i Shëndetësisë së Italisë, Roberto Speranza , pas konsultimit me ministrat e punëve të jashtme, të brendshme dh
Zvicra kufizon hyrjen e turistëve, mbeten jashtë edhe qytetarët nga Maqedonia e Kosova Udhëtarët që shkojnë në Zvicër nga 29 vende do të duhet të regjistrohen pranë autoriteteve më 6 korrik dhe të shkojnë në
BE shtyn përsëri hapjen e kufijve me Shqipërinë Do të duhen dy javë të tjera që shqiptarët të mësojnë kur do të mund të udhëtojnë drejt Bashkimit Europian. Shqipëria
BE vendos kriterin për numrin e infektimeve për hapjen e kufirit, a rrezikohet Shqipëria? Deri në orën 18 të së dielës, kryeqytetet e vendeve anëtare të Bashkimit Europian do të kenë dorëzuar listën e vendeve m
Gjermania dhe Franca hapin kufijtë, kur do të lejohen shqiptarët të udhëtojnë drejt vendeve të BE-së Gjermania dhe Franca rihapin kufijtë, ndërsa Evropa po del dalëngadalë nga bllokimi. Spanja do të rihapë kufijtë më 2
Evropa i hap kufijt për qytetarët e Maqedonisë, ja data Komisioni Evropian u ka rekomanduar vendeve anetare të Zonës Shengen nga 15 qershori t’i heqin kontrollet kufitare brend
Sinjali 5G dhe koronavirusi, cilat janë planet e Shqipërisë dhe vendeve të rajonit Një nga teoritë konspirative më të përhapura, por edhe më lehtë për t’u hedhur poshtë mbi virusin Corona është që COVID-
Përfundon takimi, Basha zbulon çfarë u kërkoi ambasadorëve Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një prononcim për mediat zbuloi çfarë ka diskutuar me ambasadorët e vendeve
Kurti i shkruan Mike Pence, Thaçi: Le t'i shkruajë kujtdo, SHBA-të e dinë realitetin e Kosovës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë për media ka folur për Samitin e Zagrebit që u zhvillua dje. Tha
Kërkesat për azil të shqiptarëve u dyndën vendeve të Europës, shumicës do t'i refuzohet Ndonëse numri i shqiptarëve që kërkojnë azil është më i larti nga gjithë shtetet e tjera të Europës, aplikimet e tyre në
U krijua 72 vjet më parë, çfarë buxheti zotëron OBSH për epidemitë Në mendjen e njerëzve kthehet roli i OBSH në veçanti në kohërat e sëmundjeve të rënda, epidemive dhe pandemive, si për s
BE mbylli kufijtë për vendet e treta, ja kush bën përjashtim nga kufizimi i përkohshëm Ministria e Jashtme ka sqaruar shqiptarët pas vendit të BE, për mbylljen e kufijve për vendete treta, si masë për paran
MSH publikon listën, këto janë vendet më të rrezikuara nga koronavirusi Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut në web-faqen e saj e ka publikuar listën e vendeve që janë më të rreziku