999 rezultate për

vendet

Njihuni me 5 vendet më të rrezikshme të botës 1- Los Cabos, Meksikë Ky qytet i mrekullueshëm turistik meksikan është vendi më i rrezikshëm në planet jashtë zonave
Zbulohen vendet ku do të zhvillohet Kupa e Amerikës Argjentina dhe Kolumbia do të jenë dy vendet organizatore të Kupës së Amerikës në 2020-ën. Lajmi është bërë i ditur nga
Tonelata, 5 vendet me rezervat më të mëdha të arit në botë (FOTO LAJM) Për 5.000 vjet, ari ka dëshmuar statusin e tij si ruajtja e fundit e vlerës. Investitorët e sotëm nxitojnë për të blerë
Po afron i nxehti, vendet përrallore që duhet t'i vizitoni (FOTO LAJM) Të gjithë të apasionuarit pas udhëtimeve dhe njohjes së botës, çdo vit mundohen të zbulojnë destinacionet për t’u vizitu
Vendet e punës në Shqipëri, 45 % i kanë të “pashkolluarit” Ndryshe nga vendet e Rajonit, në Shqipëri vendet e të punës dominohen nga personat me edukim të ulët ( më pak se 8 vjet)
Keni nevojë për qetësi? Këto janë vendet më të izoluara (FOTO LAJM) Në rrjedhën e historisë njerëzore, ne kemi lënë shenjën tonë në çdo vend në tokë. Nuk ka vend që të mund të shkosh atje
Dy vendet e punës që paguhen më shumë në Shqipëri Ndër punët më të paguara në Shqipëri janë ato në një bankë apo në një shoqëri sigurimi. Sipas të dhënave të INSTAT,
Këto janë vendet më të bukura për të shkrepur fotografi (FOTO LAJM) Jeni i cmendur për të shkrepur fotografi dhe t'i hidhni në Instagram? Atëherë me patjetër duhet t'i dini këto vende përr
Ambasadorët e Kosovës, kanë falenderuar vendet që i kanë mbështetur (VIDEO) Për nder të 11-vjetorit të pavarësisë ambasadorët kosovarë nëpër shtete e botës kanë falenderuar nëpërmjet një video të
Cilët janë 10 vendet që importojnë më shumë produkte shqiptare Italia është edhe blerësi kryesor i produkteve shqiptare blegtorale, bujqësore dhe agro-industriale. Rreth 8.6 miliardë
Vendet e mizorive, këto janë 5 burgjet më famëkeqe në botë (FOTO LAJM) Të burgosurit që kanë vuajtur dënimin e tyre në burgjet më famëkeqe në botë, vështirë se do e mendonin ndonjëherë që god
5 vendet perfekte për të shijuar ditën e dashurisë 1. Venecia Për një arratisje intime është ideale. Pa shumë zhurmë, e gjeni veten në një gondola dhe ja, një tjetër ep
Mbartin mbi vete një mallkim, 3 vendet më të frikshme në botë Shumë persona kanë dëshirë që të udhëtojnë për të parë vende të reja. Brenda mundësive, ata ia plotësojnë dëshirat v
A do të jetonit këtu? Ndërtesat në vendet më të rrezikshme të botës (FOTO LAJM) Nëse i keni problem lartësitë, këto foto nuk janë për ju atëherë. Në pamjet e mëposhtme do të njiheni me manastire, t
Shmanget Shqipëria, vendet e Ballkanit kërkojnë Botërorin dhe Europianin Presidenti Serbisë, dhe Kryeministri Greqisë Alexis Tsipras janë mbledhur bashkë teksa kanë diskutar për të organizuar
183 mijë shqiptarë aplikuan për azil në vendet e BE-së Nga të dhënat e fundit të publikuara nga Eurostat tregojnë se 167 mijë shqiptarë kanë aplikuar për azil në vendet anëtar
Mëngjesi i Vitit të Ri, 6 vendet më të ndyra në botë pas festimeve (FOTO LAJM) Çfarë mbani mend nga mëngjesi i parë i Vitit të Ri? Ndoshta shumë pak. Por interneti është i tejmbushur me foto të rr
Vendet më të mallkuara në botë, në këto vende ka shkelur "djalli" Shumë persona kanë dëshirë që të udhëtojnë për të parë vende të reja. Brenda mundësive, ata ia plotësojnë dëshirat v
Zbardhen skuadrat e kualifikuara në Champios, dhe vëndet e dyta në grupe Janë plot 15 skuadra të kualifikuara në fazat me eliminim direkt të Ligës së Kampionëve. Për momentin mungon vetëm e
E fejuara e Bendtner "alergji" nga rrobat, vijon pushimet në vendet ekzotike (FOTO LAJM) Modelja daneze Philiner Repstorff u bë e famshme në momentin kur u fejua me sulmuesin e njohur të Danimarkës, Niclas Ben