999 rezultate për

venat

Nëse venat tuaja duken më tepër seç duhet në lëkurë, bëni kujdes Në rast se lëkura juaj karakterizohet nga një transparencë e venave, përgjithësisht 4 janë arsyet kryesore: 1. Venat
PAMJE TË RËNDA/ Ky burrë ka një xhep në stomak (VIDEO) Dora e majtë e Carlos Mariotti nuk është diçka që mund ta shihni për çdo ditë. Pavarësisht gjendjes së tij, ai është
Ndërrimi i gjakut në muajin mars, çfarë shkakton në trupin tonë? Ndryshimet stinore ndikojnë në ritmin biologjik të organizmit të njeriut. Trupi dhe truri janë të parët që përjetojnë nd
Shtyhet ekzekutimi i të dënuarit, mjekët nuk i gjejnë dot venat për injeksion Më shumë se 12 shpime në trup në dy orë në përpjekje për injektimin vdekjeprurës ndaj një të dënuari me vdekje në Alabam
E rëndë, profesori tenton të presë venat në hollin e Rektoratit Nje profesor ka tentuar t’i jape fund jetes ne hollin e rektoratit ne Universitetin e Tetoves. Policia ka bere me dij
Arsyet që çojnë në shfaqjen e variçeve dhe cilat femra rrezikohen më shumë prej tyre Venat varikoze ose variçet janë dilatacione (zgjerime) të venave të këmbës. Çdo venë mund të bëhet varikoze, por, ato që
Kjo lule që nënvlerësohet nga të gjithë shëron zemrën, venat , sklerozën Me Lulen e Akilit mund të kurohen sëmundje të shumta, duke filluar nga sëmundjet nervore, të zemrës e deri te variçet.
Si të eleminoni variçet në kushte shtëpie pa lodhje e dhimbje Venat varikoze ose variçet janë dilatacione (zgjerime) të venave të këmbës. Çdo venë mund të bëhet varikoze, por, ato që
Si t'i kuroni variçet me domate të gjelbra Domatja e gjelbër është një ilaç i thjeshtë në shtëpi që mund të përdoret për të luftuar varicet. Venat varikoze (var
Si të eliminoni variçet brenda dy javësh me domate jeshile Venat varikoze ose variçet janë dilatacione (zgjerime) të venave të këmbës. Çdo venë mund të bëhet varikoze, por, ato që
Luftoni venat e zgjeruara me këto ushtrime Janë të njohura dobitë e aktivitetit fizik për rënien në peshë dhe shëndetin e zemrës. Megjithatë ato janë një ndihmesë
Luftoni venat e zgjeruara ndërmjet fitnesit Varikoza venoze, siç njihet ndryshe zgjerimi i venave, zhvillohet si rezultat i qarkullimit jo si duhet të gjakut, që sh
A ka ilaç popullor për venat e zgjeruara? Venat varikoze janë zgjerime të qëndrueshme të venave sipërfaqësore të gjymtyrëve të poshtme, të shoqëruara nga dëmtimi
Rrathët e syve nuk tregojnë lodhje por… Vuani nga rrathët e zinj poshtë syve? Sot në këtë artikull do t’ju njohim me arsyet e vërteta të kësaj anomalie e ci
Kujdes! 6 shenjat që paralajmërojnë për mpiksje të gjakut dhe bllokim të arterieve Kur plagoseni, gjaku duhet të mpikset në mënyrë që të ndalojë gjakderdhja por ka raste kur gjaku mpikset kur nuk duhet d
Si të shëroni thembrat e çara në kushte shtëpie Venat e zgjeruara shpesh mund të kthehen në një fenomen shqetësues për pamjen e këmbëve tuaja. probleme të tilla me them
Përfitimet shëndetsore të një dushi të nxehtë Nje dush me ujë të nxehtë sjellë shumë përfitime shëndetsore për organizmin ton. Disa nga këto të mira që përfiton trupi
Mrekullia e pikturave të gjakut! (FOTO LAJM) Kemi parë vepra të ndryshme arti të realizuara nga materiale të ndryshme po nuk besoj se ndonjëherë jeni ndeshur me vepr
Kafja përmirëson qarkullimin e gjakut Një filxhan kafe është mënzra më e mirë që ndihmon që venat e gjakur të punojnë në një mënzrë sa më të mirë. Sipas një s
Trajtimi i venave të zgjeruara në mënyrë natyrale Venat e zgjeruara janë problem i shumë njerëzve, persona të ndryshëm vuajnë nga ky problemdhe në shumë raste e kanë të v