999 rezultate për

vehapi

Përkujtohen dëshmorët e fshatit Zatriq Në fshatin Zatriq të Komunës së Rahoveci, në 19 vjetorin e rënies së dëshmorëve Mazllum Kastrati, Xhafer Vehapi dhe Esat
Krimet serbe në Kosovë, përkujtohen martirët e Rahovecit Sot u kujtuarn 62 martirët e fshatit Fortesë në Rahovec. Kësaj masakre, që u bë nga forcat serbe, i mbijetuan dhjetë
Polici shqiptar preshevar fiton gjyqin kundër gazetës serbe "Kurir" Gazeta serbe "Kurir" ka shkruar një artikull me titull "vehapisti në policinë serbe" ose me titull origjinal "Vehabija u
Vehapi: Pista nuk kishte probleme me askënd Kryetari i komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi është shprehur se Elvis Pista nuk ka patur probleme me askënd. Ai është
Vehapi: Do të fitoj në komunën e Rahovecit Zgjedhjet lokale të 3 nëntorit që do të mbahen në Kosovë do t'i fitojë PDK-ja në komunën e Rahovecit. Kandidati i Partis
IOC mbështet sportin kosovar Kryetari i Komisionit për Arsim, Kulturë, Rini, Sport, Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media të Kuvendit të K