999 rezultate për

vegjetal

E vërteta tronditëse e vajit vegjetal Shumë njerëz mendojnë që vaji vegjetal është i shëndetshëm. E vërteta është që ky vaj është i keq, jo vetëm për shëndeti
Studimi i frikshëm, çfarë i bën vaji vegjetal trurit tonë Sipas një studimi të publikuar në të përditshmen britanike “Daily Mail”, ngrënia e ushqimeve të gatuara me vaj vegjetal
Patëllxhana me qofte Përbërësit 5 patëllxhanë 250-300 gr mish 1 qepë kripë Biber i zi qimnon gjysme gote vaj vegjetal
Qofte me thjerrëza Përbërësit 1 gotë thjerreza 1,5 gota bollgur 1 qepë 1 lugë të gjellës salcë 1 gotë të çajit vaj vegjetal
Bukë integrale me bajame Përbërësit 8 copa të bukës 100 gr bajame 3 lugë majdanoz 1 thelbë hudhër 2 lugë kripë 6 lugë vaj vegje
Dobësohuni duke ngrënë me këtë dietë Dieta vegane ka qenë mjaft e përhapur vitet e fundit dhe bëhet fjalë për një regjim ushqimor ndryshe nga ajo vegjetarian
Patate të mbushura Përbërësit 4 patate 200 gr mish 1 qepë kripë Biber i zi qimnon PËR SOS 4-5 lugë vaj vegjetal
Hamburger me salcë djathi Përbërësit 750 gr tul viçi 150 gr djathë 125 gr jogurt 8-10 copa qepë 2 lugë majdanoz 2-3 lugë vaj veg
Pulë e pjekur në folie alumini Përbërësit 8 kofshë pule 80 gr oriz 3 karrota mesatare 400 gr presh gjysmë xhenxhefil rozmarine kri
Musakë me patate Përbërësit 500 gr mish 1 qepë 3 thelpinj hudhre 1 karrotë 100 ml Salce domate kripë Biber i zi v
Byrek me speca dhe domate Përbërësit 300 gr mish 1 qepë gjysmë gote e çajit vaj vegjetal 1 lugë Biber i zi 1 lugë çaji kripë 4 c
Tavë me mish pule dhe perime Përbërësit 1 file pule 2 patate 1 qepë 2 speca 3 copa hudhër Biber i zi qimnon kripë gjysmë g
Supё me thjerrёza jeshile Përbërësit 2 gota thjerreza 1 lugë Shafran 1 qepë 1 karrotë 1 copë hudhër 1 lugë vaj vegjetal 2 lim
Patate me kërpudha dhe presh Përbërësit 800 gr patate 400 gr kërpudha 1 presh 1 lugë borzilok 1 vezë 50 ml qumësht 100 gr djathë
Makarona me perime Përbërësit 500 gr makarona 2 karrota 2 kungullesha 3-4 thelpinj hudhre vaj vegjetal 20 gr gjalpë dj
Rizoto me pulë Përbërësit 300 gr mish gjoks pule 150 gr oriz 300 ml lëng perimesh 50 gr djathë parmesan 20 gr gjalpë
Pulë e pjekur në gjethe dafine Përbërësit 800 gr pulë 2-3 qepë 20 dafinë gjethe 500 gr patate vaj vegjetal kripë Biber i zi 100
Tavë me perime Përbërësit 500 gr mish i bluar 1 qepë 500 ml Salce domate 50 gr bollgur kripë Biber i zi majdanoz
Krep pa qumësht Përbërësit 2 vezë ¾ gota ujë 1 gotë të çajit vaj vegjetal 1 lugë të çajit kripë 1 gotë miell Hapat 1 Në një en
Si të gatuajmë salmon me spec djegës dhe qepë Përbërësit 600 gr salmon i tymosur 2 speca djeges 1 qepë 3 lugë vaj vegjetal 2 lugë Uthëll balsam 75 g