999 rezultate për

vecchio

Kroacia shkarkon ambasadorin në Bosnje për shkak të Serbisë Kroacia shkarkon ambasadorin në Bosnje e Hercegovinë, shkak bëhet Serbia. Ministria i Punëve të Jashtme e Republikës
Tavecchio: Lojtarët e Juventusit nuk donin të luanin me Insignen Ish presidenti i FIGC, Carlo Tavecchio ka thënë sot se lojtarët e Juventusit ia ndaluan Lorenzo Insignes paraqitjen me I
Akoma nuk duket drita në fund të tynelit për Italinë Pas mbetjes jashtë nga kampionati botëror ‘Rusi 2018’, Italia vijon të jetë edhe pa një trajner. Aktualisht situate n
Deklarata e Tavecchios pas akuzave për ngacmimin seksual Ish-kryetari i Federatës së Futbollit të Italisë, Carlo Tavecchion është duke u akuzuar për ngacmim seksual, por ai i ka
Tvecchio akuzohet për ngacmim seksual Ish-kryetari i Federatës së Futbollit të Italisë, Carlo Tavecchion është duke u akuzuar për ngacmim seksual Telashet
Lippi flet për largimin e Tavescchios I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi Marcelo Lippit, në lidhje me deklaratat e Tavecchios, se Ventura ishte përzgjedhur p
Çmendet Tavecchio, shikoni se si i përgjigjet gazetarit (VIDEO) Carlo Tavecchio ka komunikuar sot tërheqjen nga posti i presidentit të federatës italiane. 74-vjeçari është shfaqur i in
Mediat italiane: Tavecchio drejt dorëheqjes Presidenti i Federatës italiane të Futbollit, Carlos Tavecchio duket se ka vendosur të japë dorëheqjen nga ky post. Medi
Kreu i Federatës italiane me lot në sy: Kam 4 ditë pa gjumë, faji ishte i Venturës, por e zgjodha unë Më në fund, edhe presidenti i Federatës italiane të Futbollit, Carlos Tavecchio, ka komentuar mbetjen jashtë kampionatit
Arrigo Sacchi mendon se Tavecchio gaboi në emërimin e Venturas Ish-bosi i Italisë Arrigo Sacchi thotë se "arritja mjeshtërore e Carlo Tavecchion mashtroi Antonio Conten në emërimin e
Tavecchio: Nuk është koha për fjalë, reagimi do jetë në fushë Presidenti i Federatës italiane, Carlo Tavecchio këmbëngul se "nuk është koha për fjalë" pas humbjes së Italisë kundër S
Tavecchio ia ka frikën shqiptarëve, Duka i uron humbjen Pak minuta më parë janë shfaqur në Teatrin Migjeni katër kupat e fituara në Kampionatin Botëror nga skuadra e Italisë.
Topi i Artë, Conte dhe Buffon nuk votuan Antonio Conte dhe Gianluigi Buffon nuk e dhanë votën e tyre për Topin e Artë dhe këtu nuk bëhet fjalë për një problem te
3 emrat që mund të zëvendësojnë Conten tek Italia (FOTO LAJM) Antonio Conte mund t'i japë lamtumirën Italisë në fund të kampionatit evropian në Francë. paralajmërimi ka ardhur nga me
Galliani letër Tavecchios: Koha të përdoret teknologjia (VIDEO) Dy ditë pas ndeshjes Milan-Udinese, ndeshje në të cilën u mohua një gol i Adil Rami, administratori i deleguar i kuqezin
Duka takon presidentin e Federatës Italiane: Moment historik Në vigjilje të miqësores së parë mes Italisë dhe Shqipërisë, Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Tavecch
Tavecchio zgjedh Conten si trajner të Italisë Carlo Tavecchio, ish-drejtues i ligave amatore të futbollit italian është presidenti i ri i FIGC, Federatës Italiane të
Tavecchio president i FIGC, ja 6 emrat për stolin e Italisë (FOTO LAJM) Me emërimin e Carlo Tavecchios në krye të Federatës Italiane të Futbollit, pasurohet edhe lista e kandidatëve për të mar
Italia, gati kontrata për Conte-n Vetëm pak ditë më parë Antonio Conte mbushi 45 vjeç dhe një nga gjërat që bëri për ta festuar këtë ditëlindje të veçantë