999 rezultate për

vdekjeve

Kanceri i mushkërive, shkaktari më i madh i vdekjeve nga kanceri në SHBA Kanceri i mushkërive është shkaktari më i madh i vdekjeve nga kanceri te dy gjinitë, por kjo nuk ka ndodhur gjithmonë.
Shqipëria po vdes! Këto janë shifrat alarmante të lindjeve Familjet shqiptare po lindin gjithmonë e më pak fëmijë. Nga viti në vit numri i lindjeve pëson ulje ndërsa gjatë periudh
Alarm! Shqipëria mban rekord të vdekjeve në rajon për kancer Kanceri është sëmundja që të gjithë i frikësohen dhe që fatkeqësisht po shndërrohet në vrasësin numër një. Edhe pse
Galeritë e vdekjes në Bulqizë, atje ku Rama tha se italianët gënjenin (VIDEO) Vdekja e 20-vjeçarit Eduart Dama sot në galerinë D në minierën e Bulqizës është tragjedia më e fundit e familjeve të zon
Pas tri vdekjeve të djeshme, ky është apeli i Policisë së Kosovës Me qëllim të parandalimit të aksidenteve të mundshme në trafik, Policia e Kosovës apelon te të gjithë qytetarët e vendit
Burg për pronarin që dyshohet shkaktar i vdekjeve në QKUK Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti për Krime të Rënda, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishti
Këto janë sëmundjet që shkaktojnë 60% të vdekjeve në Shqipëri Në Shqipëri, vitet e fundit 60% e vdekjeve vijnë nga sëmundjet e zemrës, ku 40% kanë shkaktar sëmundjet koronare. Sip
Zgjerohen hetimet në çështjen e vdekjeve në QKUK Prokuroria e Shtetit, përveç kompanisë “Bubeari Komerc”, e cila dyshohet se ka prodhuar gazin oksidol (N2O) të palicencu
Alarmues numri i vdekjeve në aksidente trafiku Gjatë tetë muajve të parë të këtij viti, sipas të dhënave zyrtare të Policisë së Kosovës, shihet se në aksidente komunik
Kërkohet shkarkimi i mjekëve për rastin e vdekjeve në QKUK Shoqata e të Drejtave të Pacientëve në Kosovë me anë të një komunikate për media shpreh shqetësimin në lidhje me gjendje
Dieta e varfër shqetësim global, shkaktare e vdekjeve Dieta ushqimore e varfër është shkaktare e një në pesë vdekjeve në mbarë botën. Kështu thuhet në një raport të përfun
QKUK lidhi kontratë me kompaninë që dyshohet si shkaktare e vdekjeve Ministria e Shëndetësisë ka reaguar ndaj raportimeve se të njëjtit janë përgjegjës që QKUK është furnizuar me gazin medi
Kurteshi paralajmëron diçka të frikshme pas vdekjeve në QKUK Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar zbardhjen e vdekjeve që kanë ndodhur ditëve të fundit në QKUK. Deputeti i kësaj parti
Shqipëria do ta zbardhë shkakun e vdekjeve në QKUK Shemsi Veseli, anëtar i Bordit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK), thotë se rezultatet e a
Ja shkaktari i vdekjeve në QKUK Dy prej katër vdekjeve të raportuara në klinikat kirurgjike të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dyshohet s
Ministri Ismaili: Ja veprimet që do ndërmarrim pas vdekjeve të dyshimta Ministri i ri i Shëndetësisë Uran Ismaili, përmes një deklarate për publik, ka informuar opinionin lidhur me veprimet ko
Alarmuese/ Pezullohen operacionet në QKUK pas vdekjeve të fundit Për shkak të vdekjes së 4 pacientëve në klinikat e QKUK-së, kjo e fundit ka marrë vendim për pezullimin e të gjitha oper
2 120 shqiptarë vdiqën për këtë shkak në 2016 Sipas raportit të Cilësisë së ajrit në Europë 2016, në Shqipëri vdiqën prej ndotjes së ajrit 2 120 persona. Pjesa me
Shqiptarët po vrasin veten! Vetëvrasjet 3 herë më të larta se vrasjet Opinioni publik në vendin tonë është mësuar të konsiderojë vdekje nga vrasjet rastet kur personat marrin jetën e njëri-
Zemra dhe tumorët i vdesin shqiptarët, rriten vdekjet nga kanceri Sëmundjet ishemike të zemrës dhe neoplazmat (tumoret) ishin përgjegjësit kryesorë për vdekjet në Shqipëri vitin e kaluar