999 rezultate për

vdekjeve

OKB ka një parashikim të zymtë për Shqipërinë Parashikimet demografike të Shqipërisë janë të zymta. Popullsia tashmë ka hyrë në trendin rënës, struktura e piramidës s
Të rinj apo të plakur, si do të jetë popullsia e Shqipërisë në vitin 2100 (FOTO LAJM) Parashikimet demografike të Shqipërisë janë të zymta. Popullsia tashmë ka hyrë në trendin rënës, struktura e piramidës s
Këto janë sëmundjet më të rrezikshme që po marrin jetë në Kosovë Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Statistikat për “Shkaqet e Vdekjeve në Kosovë» për vitet 2014/2015
Shqipëria në "top listën" e keqe të shteteve evropiane për aksidentet Rrugët në Shqipëri vrasin më shumë se në çdo vend tjetër të Europës, së bashku me Bosnjën dhe ish shtetet e Bashkimit So
Misteri i vdekjeve: Kush po i vret shqiptarët në Greqi? 63 vjeçari Petrit Zifla ishte shqiptari i pestë i vrarë në Greqi brenda muajit. Ai u qëllua me armë nga një ekstremis
Ajri i ndotur po na vret, OBSH jep alarmin për Tiranën Kryeqyteti rezulton si qyteti me nivelin më të lartë të ndotjes së ajrit urban, sipas monitorimit të Agjencisë Kombëtare
Ja sa njerëz vdesin nga alkooli gjatë një viti Alkooli është përgjegjës për më shumë se 5% të vdekjeve në të gjithë botën ose rreth 3 milionë vdekje në vit. Sipas t
Raporti i OBSH-së: Alkooli vret 3 milionë njerëz në vit Alkooli është përgjegjës për më shumë se 5% të vdekjeve në të gjithë botën ose rreth 3 milionë vdekje në vit. Sipas t
Zyrtare, femrat janë më inteligjente se meshkujt Thjeshtë fjalia “femrat janë më inteligjente se meshkujt” mjafton për të nisur një betejë të re mes gjinive, por këtë he
Veriu nuk raporton në shtet as lindjet dhe vdekjet Agjencia e Statistikave të Kosovës në raportin e fundit mbi vlerësimin e popullsisë ka treguar se në institucionet në Ko
Bota në alarm, parashikimi i frikshëm mbi temperaturat e larta që do prekin tokën Vdekjet për shkak të valës së të nxehtit do të rritet në mënyrë dramatike brenda 60 viteve të ardhshme, për shkak të ngr
Vdekja e civilëve në Afganistan arrin shifra rekord Numri i civilëve të vrarë në luftën e gjatë në Afganistan arriti një shifër rekord në gjashtë muajt e parë të këtij viti
Jo kanceri, kjo është sëmundja që po i vret më shumë shqiptarët (FOTO LAJM) Personat që kanë humbur jetën nga sëmundjet e aparatit të qarkullimit të gjakut (Ishemike të zemrës dhe tensioni i lartë
Sa shqiptarë vdesin çdo vit nga duhani Shqipëria ka përqindjen më të ulët të vdekjeve nga kanceri, të cilat janë shkaktuar nga pirja e duhanit. Studimet e
Zbardhen shifrat, cilat sëmundje të rënda po vrasin shqiptarët INSTAT ka publikuar të dhënat për numrin e vdekjeve në vitin 2017, ku rezulton se ato kanë qenë në rritje. Dy faktor
Doni të jetoni gjatë? Zhvendosuni në këtë qytet të Shqipërisë Për shkak të nivelit të lartë të varfërisë, Kukësi është qarku ku mosha mesatare e vdekjeve është më e ulëta në rang ven
Shqetësime për rritjen e numrit të vdekjeve në punë Duhet të punojmë në ngritjen e vetëdijes për siguri dhe shëndet gjatë punës, sepse krahasuar me vendet e tjera neve jemi
Heshtet rasti i tri vdekjeve të dyshimta në QKUK, kur do të triumfojë ligji? Kanë kaluar gjashtë muaj nga vdekja e dyshimtë e tre pacientëve në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), përde
Shifra të frikshme, dy qytetet me numrin më të lartë të vdekjeve në Shqipëri Popullsia në Shqipëri ka filluar të tkurret me ritme të shpejta në vitet e fundit. Gjirokastra është qarku me numrin
Zbardhet shifra, sa shqiptarë vdesin nga përdorimi i drogës Raporti Evropian i Drogave 2017 tregon se Estonia është vendi me numrin më të madh të vdekjeve të shkaktuara nga drogat,