999 rezultate për

vdekjeve

Qytetet me zemër të dobët, çfarë po i rrit shifrat e vdekjeve Jeta sedentare, dieta e pakontrolluar dhe ekspozimi i lartë ndaj alkoolit dhe ndaj duhanit po i vret shqiptarët dhe më s
Shëndetësia në alarm, shqiptarët po vdesin nga simptoma të panjohura Shqipëria po bën hapa prapa në indeksin e zhvillimit njerëzor për shkak se vdekshmëria foshnjore po rritet vit pas viti
Kulmi i koronavirusit: Numri i vdekjeve totale në Shqipëri, më i ulëti në 4 vitet e fundit INSTAT ka raportuar paraprakisht një tendencë rënëse të vdekjeve në tremujorin e parë të vitit, në raport me të njëjtën
Mbi 4 milion të prekur, BBC paralajmëron rrezikun nga koronavirusi Mbi 4 mln persona janë prekur nga koronavirusi në të gjithë botën, sipas të dhënave të mbledhura nga Universiteti Johns
Kosova e 12-ta në Europë për numrin më të vogël të vdekjeve Kosova renditet e 12 në Europë për numrin e vogël të vdekjeve në 100 mijë banorë si pasojë e koronavirusit. Ndërkohë, ba
Ia kalon edhe Italisë, ky vend evropian tani ka numrin më të lartë të vdekjeve nga koronavirusi Britania ka numrin më të madh të vdekjeve nga koronavirusi në Evropë, treguan shifrat zyrtare të martën, duke bërë thirr
Shqetësuese/ Aeroplani i mbushur plot me udhëtarë në kohë koronavirusi Fotografitë vijnë në një kohë kur Britania e Madhe ka numrin më të lartë të vdekjeve nga COVID-19 në Evropë. Në një k
A mund të manipulohen shifrat e vdekjeve nga Covid? Flet mjeku Tritan Kalo Mjeku Tritan Kalo ka shpjeguar tendencën e ecurisë së rasteve me koronavirus në vendin tonë, duke e quajtur kurbën në fo
Vendi i dytë më i goditur në botë, shënon ulje numri i viktimave në Spanjë Një lajm i mirë vjen sot nga Spanja. Eshtë ulur sërish numri i vdekjeve nga koronavirusi sipas raportimit të 24 orëve të
Analiza: Numri i vdekjeve globale nga COVID 19i mund të jetë 60% më i lartë se sa raportohet Numri i vdekjeve nga koronavirusi mund të jetë pothuajse 60 për qind më i lartë sesa raportohet nga shifrat zyrtare, sip
Çfarë do të ndodhë me profilet në Instagram të personave që kanë ndërruar jetë nga koronavirusi? Me numrin e vdekjeve që po rritet për shkak të koronavirusit nëpër botë, Instagram po ndërmerr hapa për t’i ndihmuar nj
Trump paralajmëron Kinën: Nëse jeni përgjegjës për COVID 19, përgatituni për pasojat Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, paralajmëroi Kinën se do të përballet me pasoja nëse e ka ditur për koronavirusin, p
22% e vdekjeve nga COVID 19 në SHBA, Trump bën deklaratën e fortë: Vendet e tjera po fshehin shifrat Me SH.B.A.-të që mbajnë rekordin e njerëzve të prekur dhe të vdekur nga koronavirusi, Presidenti Donald Trump ka dalë me
Suedia regjistron numrin më të lartë të vdekjeve nga koronavirusi në 24 orët e fundit Suedia raportoi 170 vdekje të reja nga koronavirusi, një numër rekord sot, në një rritje të pritur gjerësisht pas fundja
Shpresë pas rekordit të zi, ulet sërish numri i viktimave në Spanjë Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Spanjë ka shënuar rënie për te treten dite radhazi, raporton BBC.spital spanje P
Lajm i mirë nga Spanja, bie sërish numri i viktimave nga COVID 19 gjatë 24 orëve të fundit Numri i përditshëm i vdekjeve në Spanjë, ka rënë për të katërtën ditë radhazi, duke zgjuar shpresën se faza e shpërthimi
"Putin po fsheh numrin e viktimave nga koronavirusi", arrestohet mjekja që sfidoi Qeverinë ruse Anastasia Vasilyeva nga sindikata e Aleancës së Mjekëve i tha Sky News se qeveria ruse dhe Vladimir Putin ishin duke mas
Bie numri i vdekjeve, sa viktima u shënuan në 24 orët e fundit në Itali? Gjatë 24 orëve të fundit janë identifikuar edhe 4.535 të infektuar duke shkuar në 124.632 numri i përgjithshëm i të prek
Provohen akuzat e SHBA? Kina i mbajti të fshehta shifrat për koronavirusin Sipas një raporti të shërbimeve sekrete të SHBA-së përgatitur për Shtëpinë e Bardhë Pekini e ka ulur numrin e rasteve të
Mijëra jetë të humbura, të dhënat e fundit nga vendet më të prekura nga koronavirusi Një përmbledhje e zhvillimeve më të mëdha të shpërthimit global të koronavirusit: Numri i vdekjeve të koronavirusit n