999 rezultate për

vdekjeve

U kapën përdore për të bërë një foto mbi urë, ndërrojnë jetë 4 pjestarët e 1 familje Një fotografi përfundoi në tragjedi në Indi, ku humbën jetën katër anëtarët e një familjeje. Familja, në mesin e të c
Ende 600 të zhdukur nga uragani Dorian Pothuajse një muaj pasi Uragani Dorian goditi Bahamas, zyrtarët thanë se ende 600 njerëz rezultojnë të zhdukur. Kryem
PRISHTINË/ Punëtori rrezikon duke punuar në lartësi pa masa mbrojtëse Siguria e punëtorëve në Kosovë nuk është në nivel të kënaqshëm. Pavarësisht inspektimeve të shumta, ende ky sektor m
Kanceri, vrasësi më i madh në botë Deri më tani, sëmundjet e zemrës kanë qenë shkaktari kryesor i vdekjeve në botë. Por, tani kjo po ndryshon, pasi shke
1/3 e vdekjeve mund të parandalohen duke hequr dorë nga ky ushqim Shkencëtarët e Universitetit të Hardvard kanë gjetur se të paktën një e treta e vdekjeve të hershme mund të parandalohen
Shkalla më e lartë e vdekjeve nga droga arrihet në këtë vend Numri i vdekjeve të lidhur me drogën në Skoci u rrit në 1,187 nga viti i kaluar sipas statistikave zyrtare. Shifra ës
Tumori "vrasësi" i pamëshirshëm i shqiptarëve Tumori vijon të mbetet “vrasësi” më i pamëshirshëm. INSTAT ka publikuar të dhënat për vitin 2018, ku shihet një rritje m
Këto janë sëmundjet që po vrasin popullin shqiptar Rritja e ndotjes, stili i jetesës dhe pasiguria e ushqimeve që konsumojmë po ndikojnë në rritjen e vdekjeve nga tumoret.
"Shkrin" jugu, lindshmëria në nivelet më të ulta historike (FOTO LAJM) Në rrugicat e Dhoksatit, fshat në Gjirokastër, është thuajse e pamundur të ndeshesh me ndonjë të ri. Edhe pse popull
OKB ka një parashikim të zymtë për Shqipërinë Parashikimet demografike të Shqipërisë janë të zymta. Popullsia tashmë ka hyrë në trendin rënës, struktura e piramidës s
Të rinj apo të plakur, si do të jetë popullsia e Shqipërisë në vitin 2100 (FOTO LAJM) Parashikimet demografike të Shqipërisë janë të zymta. Popullsia tashmë ka hyrë në trendin rënës, struktura e piramidës s
Këto janë sëmundjet më të rrezikshme që po marrin jetë në Kosovë Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Statistikat për “Shkaqet e Vdekjeve në Kosovë» për vitet 2014/2015
Shqipëria në "top listën" e keqe të shteteve evropiane për aksidentet Rrugët në Shqipëri vrasin më shumë se në çdo vend tjetër të Europës, së bashku me Bosnjën dhe ish shtetet e Bashkimit So
Misteri i vdekjeve: Kush po i vret shqiptarët në Greqi? 63 vjeçari Petrit Zifla ishte shqiptari i pestë i vrarë në Greqi brenda muajit. Ai u qëllua me armë nga një ekstremis
Ajri i ndotur po na vret, OBSH jep alarmin për Tiranën Kryeqyteti rezulton si qyteti me nivelin më të lartë të ndotjes së ajrit urban, sipas monitorimit të Agjencisë Kombëtare
Ja sa njerëz vdesin nga alkooli gjatë një viti Alkooli është përgjegjës për më shumë se 5% të vdekjeve në të gjithë botën ose rreth 3 milionë vdekje në vit. Sipas t
Raporti i OBSH-së: Alkooli vret 3 milionë njerëz në vit Alkooli është përgjegjës për më shumë se 5% të vdekjeve në të gjithë botën ose rreth 3 milionë vdekje në vit. Sipas t
Zyrtare, femrat janë më inteligjente se meshkujt Thjeshtë fjalia “femrat janë më inteligjente se meshkujt” mjafton për të nisur një betejë të re mes gjinive, por këtë he
Veriu nuk raporton në shtet as lindjet dhe vdekjet Agjencia e Statistikave të Kosovës në raportin e fundit mbi vlerësimin e popullsisë ka treguar se në institucionet në Ko
Bota në alarm, parashikimi i frikshëm mbi temperaturat e larta që do prekin tokën Vdekjet për shkak të valës së të nxehtit do të rritet në mënyrë dramatike brenda 60 viteve të ardhshme, për shkak të ngr