999 rezultate për

vdekjet

Hetohen vdekjet e dyshimta me Covid-19, kërkohet dorëheqja e ministrit Zemaj Katër persona kanë vdekur mëngjesin e hershëm të së dielës në Klinikën Infektive, ndërkaq edhe pesë viktima të tjera nga
Rekord i zi, mbi 212 mijë infeksione në vetëm 24 orët e fundit Në botë u shënua një rritje rekord në numrin e rasteve me koronavirus, mëse 212.300 brenda 24 orëve, njoftoi Organizata
Rriten ndjeshem rastet aktive dhe vdekjet nga COVID-19 në Kosovë Kosova po përballet me coronavirusin, rastet e shumta në tre javët e fundit e kanë alarmuar vendin. Kosova po e kalon
"Fitorja" ndaj koronavirusit zgjati vetëm dy ditë, rikthehen vdekjet në Spanjë Gjatë 24 orëve të fundit Spanja ka raportuar vdekjen e saj të parë nga koronavirusi që nga e diela, deklaron ministria e
Shëndetësia në alarm, shqiptarët po vdesin nga simptoma të panjohura Shqipëria po bën hapa prapa në indeksin e zhvillimit njerëzor për shkak se vdekshmëria foshnjore po rritet vit pas viti
Analiza: Numri i vdekjeve globale nga COVID 19i mund të jetë 60% më i lartë se sa raportohet Numri i vdekjeve nga koronavirusi mund të jetë pothuajse 60 për qind më i lartë sesa raportohet nga shifrat zyrtare, sip
Nuk është Italia, sipas studiuesve ky do të jetë shteti më i goditur nga COVID-19 Britania e Madhe sipas studiuesve do të jetë si vendi që do të jetë më i godituri nga koronavirusi. Ekspertët kanë pa
Profecitë që u plotësuan, këto janë vdekjet më misterioze në botë (FOTO LAJM) Duket e frikshme por është e vërtetë! Disa nga personazhet e famshme të botës së showbiz-it botëror kanë arritur të para
Shqiptarët me zemrën më të dobët, vdekjet sa katërfishi i mesatares europiane: Alarm moshat e reja Më shumë se gjysma e vdekjeve gjatë vitit të kaluar në Shqipëri kanë ardhur si rrjedhojë e problemeve me zemrën. Sipas I
E RËNDË/ Dy anëtarë të shërbimit amerikan vriten gjatë misionit në Afganistan Dy anëtarë të shërbimit amerikan u vranë të Mërkurën në Afganistan. Vdekjet e ushtarëve u njoftuan nga misioni i Mbës
Vdekjet e të rinjve shqiptarë në Zvicër Për dy muaj në shtetin zviceran, ndërruan jetë tragjikisht dy të mitur nga Kosova. Me 21 mars, derisa po kthehej nga shk
Dy vdekjet e Mbretit Zog! Elia publikon fotot e rralla (FOTO LAJM) Si sot 58 vite më parë ndërroi jetë Mbreti Zot duke u varrorus në një ceremoni familjare, ku morën pjesë kryesisht vetëm
Të rinj apo të plakur, si do të jetë popullsia e Shqipërisë në vitin 2100 (FOTO LAJM) Parashikimet demografike të Shqipërisë janë të zymta. Popullsia tashmë ka hyrë në trendin rënës, struktura e piramidës s
Vdekjet më të çuditshme, sa të sigurt jemi? (FOTO LAJM) Të zbulosh një trup të vdekur është gjëja më shokuese që mund ta përjetosh. Edhe nëse profesioni juaj nuk ka të bëjë
Vdekjet nga gripi venë në alarm Kosovën Gjendja epidemike është konstatimi i parë i Komitetit për Gripin Sezonal të formuar sot nga Shërbimi Spitalor Klinik Uni
Astori dhe Sala, dy vdekjet e mistershme që tronditën futbollin (FOTO LAJM) Bota e futbollit është tronditur brenda një viti teksa dy futbollistë Astori dhe Sala kanë humbur jetën në mënyrë mister
Profecitë që u plotësuan, këto janë vdekjet më misterioze në botë Duket e frikshme por është e vërtetë! Disa nga personazhet e famshme të botës së showbiz-it botëror kanë arritur të para
Tmerruese, Kosova e para në Evropë për vdekjet nga ndotja e ajrit Tre shtete të Ballkanit, Kosova, Serbia dhe Maqedonia kryesojnë në Europë për nivelin e lartë të vdekjeve nga ndotja e a
Vdekjet nga ndotja e ajrit, ku renditet Shqipëria (FOTO LAJM) Tre shtete të Ballkanit, Kosova, Serbia dhe Maqedonia kryesojnë në Europë për nivelin e lartë të vdekjeve nga ndotja e a
Vdekjet nga dritaret Mbi 700 fëmijë kanë humbur jetën në vitin 2017, ndërsa 500 të tjerë vdiqën tragjikisht gjatë pushimeve të verës. Shifrat