999 rezultate për

vazhdueshme

Dalin fotografitë e të vrarëve në tragjedinë që tronditi Prishtinën (FOTO LAJM) Hasan Krasniqi, banor i lagjes Dardania, dyshohet se vrau sot në banesë gruan dhe nusen e djalit e tij, e pastaj edhe ve
Gjithmonë të uritur? Zbuloni dhjetë arsyet pse A jeni gjithmonë të uritur apo shpesh mendoni për ushqim? Emocionet si stresi, ankthi, mërzia mund të nxisin një dësh
10 shenjat që paralajmërojnë qelizat kancerogjene në trup Sa herë dëgjoni fjalën kancer, nuk mund të mohoni që ju përshkon një ndjenjë frike dhe ankthi. Është shumë normale të pë
Tenton të vjedhë celularin, e pëson shumë keq hajduti (VIDEO) Videoja tregon momentin e pazakontë kur një pasagjere e autobusit lufton kundër një tjetër pasagjeri, që provoi t’ia vje
Shpend Ahmeti padit Lëvizjen Vetëvendosje Kryetari i Komunës së Prishtinës dhe PSD-së, Shpend Ahmeti, e ka filluar ditën e tij me një padi në Gjykatën Themelore t
Pranga dy shqiptarëve në Itali, tmerruan tregtarin me kocka kafshësh Policia lokale italiane në Chieti bën me dije se ka vënë në pranga dy shtetas shqiptar 34 vjeç dhe 22 vjeç. Sipas t
Stuhitë e erës rrezikojnë jetën e qytetarëve në Pejë (VIDEO) Era e fortë që po mbizotëron sot në disa vende të Kosovës, ka shkaktuar probleme të sigurisë edhe në Pejë. Flakë të v
Shumica i injorojnë, këto shenja paralajmërojnë të keqen Trupi i njeriut është i krijuar në atë mënyrë sa që na dërgon sinjale si simptoma për të na treguar se diçka nuk është n
Karius mesazh prekës për talljet e vazhdueshme ndaj tij (FOTO LAJM) Portieri i Liverpool, Loris Karius pas gabimeve të shumta në finalen e Champions League vazhdon të jetë në qendër të kri
Ju shqetësojnë dhe ju bëjnë nervoze zhurmat e vogla dhe të vazhdueshme? Ja nga çfarë vuani Ju ndodh të bëheni nervoz kur dëgjoni zhurma të vogla dhe të vazhdueshme si zhurma e prerjes së thonjve, frymëmarrja apo
Pas formatit të videove, Instagram vjen me tjetër risi Tashmë ndërsa ju lëvizni faqen kryesore të postimeve shiriti i historive mbetet i dukshëm. Zakonisht qëndron në krye
Flet vëllai i Violetës që vrau burrin në Milot: Çfarë më tha motra Kumari, xhelozia dhe konfliktet e vazhdueshme mes çiftit duket se kanë qenë shkaku që çoi në vrasjen e djeshme të Kujtim
Faktorët kryesor të stresit! Ekziston një bindje e përhapur në përgjithësi, se stresi është vetëm një mbingarkesë psikike. Mirëpo, kjo nuk është e vë
Neymar është në kontakte të vazhdueshme me Realin Neymar nga dita në ditë Neymari shikohet edhe më pranë Realit. Ditën e sotme “AS” raporton se Neymari është në kontak
Faktorët kryesor të stresit! Ekziston një bindje e përhapur në përgjithësi, se stresi është vetëm një mbingarkesë psikike. Mirëpo, kjo nuk është e vë
Disa nga shenjat e kancerit te meshkujt Shumë shenja të kancerit të njerëzve mund të imitojnë simptomat e sëmundjeve ose kushteve të tjera dhe për këtë arsye sh
Keni zhurma të vazhdueshme në vesh? Ja si ti trajtoni Ushtima ose zhurma në veshë, tinitusi, referohet si tingull i zhurmshëm që ndodh në njërin apo në të dy veshët. Tingujt
Imami del nga mbledhja me kritika: PD dhe Basha në rënie të vazhdueshme Pas mbledhjes se Kryesise se PD, ku Arben Imami refuzoi te ishte pjese e grupit te punes per ndryshimet ne statut, propo
Prodhimtaria industriale në Maqedoni, shënon rritje të vazhdueshme Sipas të dhënave më të reja të Entit Shtetëror për Statistika (ESHS), prodhimtaria industriale në janar të këtij viti në
Vidhte energjinë, pronari i lokalit të dasmave e pëson keq OSHEE ka nisur kontrollin në të gjithë vendin për lidhjen e paligjshme të dritave. Nga kontrollet e vazhdueshme ka e