999 rezultate për

vatra

Pyjet e Dibrës dhe Bulqizës në flakë, kërkohet ndërhyrje nga ajri Dy vatra të mëdha zjarri kanë përfshirë masivet pyjore në Bulqizë e Dibër. Prej tre ditësh një zjarr i madh ka përfsh
Fshati është rrethuar nga flakët në Sarandë, policia identifikon autorin Fshati Kalasë në Sarandë është i rrethuar nga flakët, ndërsa policia mësohet se ka identifikuar autorin e zjarrvënieve t
Kapluan Shkupin, shuhen të gjitha vatrat e zjarrit Zjarret që kapluan rrethinën e Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shuar plotësisht dhe për momentin nuk ka zjarre të re
Zbulohen vatra të reja me bimë narkotike në Jug të Shqipërisë Operacionet e Policisë së Gjirokastrës po zbulojnë vatra të reja të mbjella me bimë narkotike në jug të Shqipërisë. Në h
Organizata VATRA thirrje palëve politike në Shqipëri të ulen në bisedime Organizata shqiptaro-amerikane VATRA u bëri thirrje palëve politike në Shqipëri që të ulen në bisedime t’i ofrojnë popul
Nuk shuhen vatrat e zjarrit në Kosovë, digjen edhe malet e Llaushës Pavarësisht reagimeve nga të gjitha instancat në vend, zjarret nuk kanë të ndalur në çdo anë të Kosovës. Para pak min
326 vatrat e zjarreve alarmojnë Haradinajn Zjarret janë një ndër sfidat e momentit për gjithë qytetarët në Kosovë. Thuajse çdo ditë e natë në ndonjë zonë të ven
Nuk kanë fund zjarret, dy vatra edhe në pyjet e Bulqizës Një valë zjarresh kanë përfshirë Shqipërinë në këto dy ditë duke përmeëndur këtu Lezhën, QafshTamën dhe madje edhe Dajt.
Digjen pyjet e Shqipërisë, zjarri i fuqishëm edhe në Dajt (VIDEO) Një zjarr i fuqishën ka rënë ditën e djeshme në malin e Dajtit. Sipas informacioneve zjarri ka rënë një ditë më parë
Zjarr i madh në Lushnjë (FOTO LAJM) Një zjarr i fuqishëm ka rënë pasditen e kësaj të enjte në Konjat të Lushnjes. Vatra e parë e zjarrit është parë buzë
Rindizet “ferri” në Athinë, vatra e re e zjarrit shkakton panik 80 vitkima janë shënuar nga zjarrët në Athinë, ndërkohë që vendin e ka kapur sërish paniku. Një zjarr i ri ka shpërth
47 vatra zjarri në të njëjtën kohë, kush e shkaktoi "ferrin" në Greqi Së paku 76 persona kanë humbur jetën, ndërsa druhen rreth 100 viktima, si pasojë e zjarreve të furishme në dy pyje të më
Humbja e Gjermanisë, në Shkodër ‘shpallin’ dy ditë zije (FOTO LAJM) Gjermania ka surprizuar të gjithë duke u mposhtu me rezultatin 1-0 nga Meksika në ndeshjen e parë të Botërorit. Pance
Vuçiç: Dialogu, rruga më e mirë për ruajtjen e paqes Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë një takimi me banorët serbë në Llaple Selo, ka porositur ata të vazhdojnë
Koha kur metrotë e Nju Jorkut ishin vatra të krimit (FOTO LAJM) Panorama e zakonshme e metrosë së qytetit të Nju Jorkut sot është shumë ndryshe nga ç'ishte vite më parë. Në vitet'80
Zoti shpëton Shqipërinë! Shuhen të gjithë vatrat e zjarrit në pyje Duket në kufijtë e qesharakes, por është e vërtetë. Drejtoria e Emergjencave Civile njofton se për fat të mirë, shiu i r
Situata nga zjarret, gjatë 24 orëve të fundit 6 vatra të reja Emergjencat Civile kanë dhënë informacion për situatën nga zjarret. Sipas Emergjencave Civile gjatë 24 orëve të fundi
Reshjet shuajnë zjarret, ja vatrat e nxehta aktive Vetëm përgjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 5 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Shirat gja
Vatrat e zjarrit në Strimnicë vënë në rrezik jetën e banorëve Një zjarr i madh ka shpërthyer sot pas mesdite në malin që lidh tre fshtatra, Zhelinë, Strimnicë dhe Leshnicë. Nuk di
Alarmante në Prishtinë, 120 vatra zjarri për 11 ditë Latif Zeka, kryetar i Brigadës së Zjarrfikësve në Kosovë shprehet se për 11 ditë në rajonin e Prishtinës ka pasur 120 r