999 rezultate për

vatikanit

Vuçiç u mburr se Vatikani nuk do ta njihte Kosovën, por ndryshe mendon Selia e Shenjtë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuciq, u prit në Selinë e Shenjtë në Vatikan ku shkoi, sipas tij, të lutet që Vatikani
Bëhet publike agjenda e vizitës së njeriut të dytë të Vatikanit në Kosovë Dy ditë do të zgjasë vizita e Sekretarit të Shtetit të Vatikanit, kardinalit Pietro Parolin në Kosovë. Përmes një agj
Gazeta e Vatikanit shkrim për Shqipërinë: Kriza e ngjashme me ‘97 L’Osservatore Romano, gazeta zyrtare e Vatikanit i ka kushtuar një tjetër artikull situatës politike në Shqipëri. Ndërsa
Dënohet me burg kardinali i Vatikanit për abuzim sek*ual me fëmijë Kardinali i Vatikanit, George Pell, është shpallur fajtor për 5 akuza, abuzim seksual me fëmijë për më shumë se dy deka
Gjenden eshtra në ambasadën e Vatikanit, zgjidhet misteri 35 vjeçar? Mbetjet njerëzore të gjetura në një pronë të Vatikanit në Romë mund të jenë çelësi i zgjidhjes së një misteri 35-vjeçar
Abuzimi seksual i priftërinjve, Kili i kërkon informacion Vatikanit Prokurorët kilianë thanë në një deklaratë se ministria e jashtme kiliane, nëpërmjet ambasadës së saj në Itali, kishte kë
Refuzuan Papën, serbët i tremben njohjes së Kosovës nga Vatikani Në Serbi ka shpërthyer një debat në mes të ministrit të Jashtëm Ivica Dacic dhe opinionit atje, rreth marrëdhënieve të t
Vuçiç i tregon Vatikanit çfarë pret nga Kosova Kardinali i Shtetit të Vatikanit, Pietro Parolin, ka bërë thirrje për një zgjidhje paqësore përmes dialogut mes Kosovës
Vend i sekreteve të mëdha, çfarë fshihet në arkivat e Vatikanit? Nëpër botë ka shumë vende me interes, të cilat paraqesin një alternativë origjinale, ndryshe nga destinacionet e njëjta
Autobusi shpërthen në flakë në afërsi të Vatikanit (VIDEO) Një autobus shpërtheu në flakë në qendër të Romës pasditen e së premtes. Ngjarja u shënua në sheshin Pio XI, dy hapa
Haradinaj shfaqet në Vatikan, ende asnjë shenjë për njohje të Kosovës Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, po qëndron për vizitë zyrtare në Vatikan, ku sot është pritur në
Këto janë shtetet e botës pa aeroport Nga rreth 196 shtete në botë, janë vetëm pesë vende që nuk kanë aeroport dhe të gjitha këto janë brenda Evropës. Të r
Vend i sekreteve të mëdha, çfarë fshihet në arkivat e Vatikanit? Nëpër botë ka shumë vende me interes, të cilat paraqesin një alternativë origjinale, ndryshe nga destinacionet e njëjta
Pacolli i kërkon Vatikanit njohjen e Kosovës Në Selinë e Shenjtë në Vatikan, Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, sot u takua me sekretarin e Shtetit, Paul
Nënë Tereza kishte aq shumë para sa mund ta falimentonte Bankën e Vatikanit? Nënë Tereza kishte aq shumë kursime në Bankën e Vatikanit dhe nëse do t’i tërhiqte ato, institucioni do të mund të falim
"Vatikani publikoi dosjen e Saimir Tahirit në Shqipëri" Ish-badigardi i Sali Berishës, Izet Haxhija ka bërë një postim të çuditshëm në Facebook duke theksuar se dosjen e Saimir
Kardinali i Vatikanit bekon Ramush Haradinajn I nominuari i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj është bekuar nga kardinali shqiptar, që është edhe i dërguari
Kur PAPA do ta vizitojë Kosovën-ja përgjigjia e Vatikanit Kardinali shqiptar Ernest Simoni, ka thënë se ende nuk dihet ndonjë datë se kur Papa Françesku mund ta vizitojë Kosovën
I dërguari i Vatikanit hesht kur e pyesin për njohjen e Kosovës Kardinali shqiptar Ernest Simoni, i dërguar i posaçëm i Papa Françeskut për shugurimin e Katedrales ”Nënë Tereza” në Pri
Sekretari i Thesarit të Vatikanit mohon akuzat për ngacmime seksuale Kardinali George Pell, i cili akuzohet për raste të shumta ngacmimesh seksuale nga prokurorët e Melburnit në Australi, n