999 rezultate për

vatikani

Dënohet me burg kardinali i Vatikanit për abuzim sek*ual me fëmijë Kardinali i Vatikanit, George Pell, është shpallur fajtor për 5 akuza, abuzim seksual me fëmijë për më shumë se dy deka
Serbia kërkon që edhe Vatikani të përfshihet në dialog Kryetari i Këshillit Iniciues, Milan Stamatoviq,i ka kërkuar Kishës Ortodokse të Serbisë që në rast të ndryshimit të for
Gjenden eshtra në ambasadën e Vatikanit, zgjidhet misteri 35 vjeçar? Mbetjet njerëzore të gjetura në një pronë të Vatikanit në Romë mund të jenë çelësi i zgjidhjes së një misteri 35-vjeçar
Vatikani dhe Kina nënshkruajnë një marrëveshje historike Vatikani ka njoftuar se ka nënshkruar një marrëveshje historike me Kinën. Kjo marrëveshje e përkohshme, do të t’i jepte
Abuzimi seksual i priftërinjve, Kili i kërkon informacion Vatikanit Prokurorët kilianë thanë në një deklaratë se ministria e jashtme kiliane, nëpërmjet ambasadës së saj në Itali, kishte kë
Gënjeshtër, Demaj nuk punon në ministri si drejtor për Vatikanin që nuk e njeh Kosovën Një “Drejtor i Departamentit për bashkëpunim me Vatikanin” që u emërua të enjten në Prishtinë, nuk ka detyrë zyrtare nga
Refuzuan Papën, serbët i tremben njohjes së Kosovës nga Vatikani Në Serbi ka shpërthyer një debat në mes të ministrit të Jashtëm Ivica Dacic dhe opinionit atje, rreth marrëdhënieve të t
Vuçiç i tregon Vatikanit çfarë pret nga Kosova Kardinali i Shtetit të Vatikanit, Pietro Parolin, ka bërë thirrje për një zgjidhje paqësore përmes dialogut mes Kosovës
Për Serbinë, mosnjohja e Kosovës nga Vatikani dhe Palestina ka shumë rëndësi Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq ka thënë sot se për vizitë në Beograd do të mbërrijë sekretari shtetëror i Vatikan
Vend i sekreteve të mëdha, çfarë fshihet në arkivat e Vatikanit? Nëpër botë ka shumë vende me interes, të cilat paraqesin një alternativë origjinale, ndryshe nga destinacionet e njëjta
Autobusi shpërthen në flakë në afërsi të Vatikanit (VIDEO) Një autobus shpërtheu në flakë në qendër të Romës pasditen e së premtes. Ngjarja u shënua në sheshin Pio XI, dy hapa
Haradinaj shfaqet në Vatikan, ende asnjë shenjë për njohje të Kosovës Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, po qëndron për vizitë zyrtare në Vatikan, ku sot është pritur në
Marrëveshja me Vatikanin/ Një Kishë në Arabinë Saudite Ata pak të krishterë që jetojnë ende në Arabinë Saudite dhe të tjerët që udhëtojnë në këtë vend nuk u lejohet që të prak
"Ferri nuk ekziston", Vatikani sqaron deklaratën e bujshme të Papa Françeskut Vatikani ka mohuar se Papa Françesku i ka thënë një gazetari të njohur italian se "nuk ka ferr". Citimi është bërë në
Këto janë shtetet e botës pa aeroport Nga rreth 196 shtete në botë, janë vetëm pesë vende që nuk kanë aeroport dhe të gjitha këto janë brenda Evropës. Të r
Vend i sekreteve të mëdha, çfarë fshihet në arkivat e Vatikanit? Nëpër botë ka shumë vende me interes, të cilat paraqesin një alternativë origjinale, ndryshe nga destinacionet e njëjta
Pas 60 vjetëve një lider turk viziton Vatikanin Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan do të takohet sot me Papa Françeskua, ku kjo është vizita e parë e një lideri
Pacolli i kërkon Vatikanit njohjen e Kosovës Në Selinë e Shenjtë në Vatikan, Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, sot u takua me sekretarin e Shtetit, Paul
ISIS kërcënon Vatikanin: "Gjak Krishtlindjesh, vetëm prisni!" (FOTO LAJM) Shteti Islamik ka kërcënuar Vatikanin dhe Papa Françeskun në një faqe ëebi “SITE” e njohur si faqja që monitoron sulmet
ISIS kërcënon Vatikanin: Prisni gjak Krishtlidjesh! I ashtuquajturi “Shteti Islamik” ka lëshuar kërcënimin e radhës për Perëndimin në prag të Krishtlindjeve. Portali SI