999 rezultate për

varrosen

Varrosen sot viktimat e tragjedisë që tronditi Prishtinën Sot në orën 12:00 bëhet varrimi i të ndjerit Bashkim Mehmeti dhe në orën 13:00 varrimi i Mefail Rafunës, të cilët ndërru
I vranë në kufi dhe i varrosën siper njëri-tjetrit: Historia makabre e ekzekutimit të dy të rinjve shkodranë ikur të kishin pritur dhe disa muaj, ndoshta sot do të ishin gjyshër me nipër e mbesa, por Dhurata Sokoli dhe Elez Kraja
Këlcyrë, varrosen eshtrat e 85 ushtarëve grek U organizua sot në Këlcyrë ceremonia e varrimit të eshtrave të 85 ushtarëve grekë të rënë në vitin 1940.
Me dhimbje dhe lot varrosen të rinjtë që humbën jetën në aksident Tre të rinj humbën jetën si pasojë e një aksidenti që ndodhi të shtunën në rrugën Shtime-Suharekë, saktësisht në fshatin
"Skandal! Shqiptarët varrosen si ushtarë grek", nis ndërtimi i varrezës në Këlcyrë (FOTO & VIDEO) Në Këlcyrë ka nsiur ndërtimi i pestë i varrezave për të ashtuquajturit ushtarët grek të rënë në luftën italo-greke.
E varrosën babanë por një telefonatë nga Berlini i tronditi të gjithë Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në Turqi, ku fëmijët e të afërmit e një 78-vjeçari që kishte humbur jetën në Berlin t
Me flamuj dhe priftërinj, varrosen eshtrat e 578 ushtarëve grekë në Këlcyrë (VIDEO) Rivarrimi i eshtrave të ushtarëve grekë të zhvendosur nga parcela në fushën e fshatit Dragot në Tepelenë tek manastiri n
Brenda tunelit ku u varrosën të gjallë 27 persona, çfarë ndodhi 21 vjet më parë (FOTO LAJM) Tragjedia e Qafë Shtamës në vitin e mbrapshtë 1997 ku pas shpërthimit të tuneleve të ushtrisë u varrosën të gjallë 27 pe
Varrosën 50 fëmijët e vrarë nga sauditët në Jemen Janë dërguar në banesën e fundit përmes protestave masive fëmijët e një shkolle të vrarë nga aviacioni i Arabisë Saudite
DOKUMENTI/ Si u varrosën për së gjalli në një kanal të Korçës ushtarakë e imamë më 1955 Disa nga shokët që ishin shumë të sëmurë për punë aktualisht varroseshin të gjallë në kanal, midis këtyre ishin Prifti J
Srebrenica, sot bëhen 23 vite nga masakra më e madhe në Europë pas '45 Sot kur bëhen 23 vjet nga maskara më e rëndë në Europë që nga Lufta e Dytë Botërore, në Srebrenicë varrosen edhe 71 vikt
Zi në Suharekë, varrosen pesë anëtarët e familjes që u vranë në aksident Sot në orën 16:00 në Sopijë të Suharekës do të bëhet varrimi i pesë anëtarëve të familjes Sadikaj, që humbën jetën në më
Sot, rivarrosen dëshmorët e Drenicës Sot nga ora 10:00 fillon zhvarrimi i dëshmorëve të UÇK-së të Zonës Operative të Drenicës në varrezat e fshatit Polac të
Trupat e dëshmorëve të UÇK, rivarrosen në Penuhë të Podujevës (VIDEO) Në varrezat e dëshmorëve në Penuhë të Podujevës, është duke u zhvilluar ceremonia e riarrosjes së trupave të dëshmorëve
Varrosen sot dy kushërinjtë që humbën jetën në Fier, çfarë ndodhi me francezen Dy kushërinjtë Fisnik dhe Agustin Muratajt që humbën jetën dje në mënyrë tragjike në Fier janë dërguar sot për në banesë
Pas 18 vjetësh varrosen eshtrat e vogëlushes 6-muajshe të vrarë në luftë Familja Qelaj, shtatëmbëdhjetë vjet pas përfundimit të luftës, ka varrosur eshtrat e vogëlushes së tyre, Dafinës, e cila
Flet 49-vjeçari pasi vrau gruan me sqepar: Varroseni në Lushnje Një krim makabër ka ndodhur sot në Pogradec ku një Bashkim Mekolli vrau në mënyrë makabre gruan e tij Demirkë Mekollin m
Zhvarrosen mbetje mortore në Prizren Mbetjet mortore që dyshohet se janë të dy personave të zhdukur nga periudha e luftës janë zhvarrosur në varrezat e Prizr
Varrosen viktimat e aksidentit, familjarët fajësojnë mungesën e ndriçimit në rrugë Sot në varrezat e Pozheranit të Vitisë u bë varrimi i katër viktimave të aksidentit të rrethrrotullimi në Prishtinë.
Sot varrosen katër anëtarët e familjes Alidema që humbën jetën në aksident Sot do të varrosen katër anëtarët e familjes Alidema që humbën jetën në një aksident tragjik te rrethrrotullimi në Prish