999 rezultate për

varri

Rihapet varri i Skënderbeut në Lezhë! Ja çfarë u gjet brenda tij Një dhomë e fshehtë poshtë dyshemesë së vendvarrimit të Skënderbeut ka 40 vjet që shoqërohet me mister. Me ndërhyrjet më
Në varrim me çitjane e plazh e kostum, Rama nis pushimet (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama duket se ka nisur pushimet. Pasditen e djeshme, kryeministri Edi Rama është fotografuar në një
Horror, qeni ka zvarritur një këmbë të njeriut në afërsi të varrezave të Shkupit Një pamje horror është regjistruar mbrëmë në mbrëmje në rrugën “Boca Ivanova”, në portën e dytë të varrezave “Butel”.
Biznesmeni Lazim Destani merr pjesë në varrimin e veprimtarit Adem Demaçi Veprimtari kombëtar Adem Demaçi ndërroi jetë në moshën 82-vjeçare, të enjten, më 26 korrik, në shtëpinë e tij në Prisht
Përcillet në banesën e fundit Adem Demaçi, varri i tij pak metra larg atij të Rugovës Veprimtari i çështjes kombëtare Adem Demaçi, me nderime të larta percillet sot per ne banesen e fundit në varrezat në Ve
Gjithçka që duhet të dini për ceremoninë e varrimit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë vendim që Adem Demaçi të varroset me ceremonitë më të larta shtetërore dhe
Stresi pendohet keq për fejesën: Ia bëra varrin vetes (FOTO LAJM) Reperi i njohur Stresi disa muaj më parë dha lajmin e bukur se ai dhe partnerja e tij Keisi u fejuan dhe shumë shpejt do
Jetoi një vit në varrin e të zotit, macja pikëllon gjithë rrjetin Një mace e pikëlluar shumë nga vdekja e pronarit të saj, kaloi një vit duke jetuar tek varri i tij. Macja ishte dëgju
Mbrojtësi i Kroacisë vendos medaljen tek varri i shokut Dejan Lovren nuk ka për ta harruar kurrë qytetin, Karlovac i cili erdhi si refugjatë. Mbrojtësi i Liverpoolit, ka lindur
Kodin Zgjedhor, VMRO-DPMNE e zvarrit punën e seancës plenare Kuvendi i Republikës së Maqedonisë nuk arriti ta miratojë rendin e ditës së seancës së 53-të pasi që deputetët e VMRO-DP
Rritet misteri i varrit të zi që u gjend në Egjipt (FOTO LAJM) Gjetja e një sarkofagu në qytetin verior të Alaksandrisë në Egjipt ka ngjallur shpresat e studiuesve për zbulime të reja
Fshati që po del nga "varri" Një fshat i zhytur gjatë ndërtimit të një rezervuari masiv është duke dalë ngadalë nga "varri". Mardale Green, në Cum
Rituali i frikshëm, banorët nxjerrin kufomat nga varri dhe i pastrojnë (FOTO LAJM) Një komunitet i vogël në ishullin indonezian të Sulaëesiut ekziston një traditë e pazakontë dhe shumë frikshme. Këto
Shkodranët bëhen gati për "varrim": Gjermania ndërroi jetë! (FOTO LAJM) Humbja e Gjermanisë përballë Koresë së Jugut ishte padyshim një ndër surprizat kryesore të këtij kampionati Botëror.
Presidenti Thaçi qëllimisht po luan me KQZ-në Të enjten e kaluar një pjesë e të nominuarve të partive politike për anëtarë të KQZ-së do të duhej ta bënte betimin, meg
Gjendet varri 2 mijë vjeçar i një gruaje, dalin në dritë gjëra të çuditshme (VIDEO) Eshtrat 2 mijë vjeçare të "bukuroshes së fjetur" varrosur me rroba luksoze dhe me dhurata për jetën e përtejshme janë gj
Dy rastet që po zvarriten, mund të ndikojnë te liberalizimi Gjykata Themelore në Prishtinë ka lënë 2 vjet të bllokuar një lëndë, që ka të bëjë me krim të organizuar e që përfshin b
Sot, rivarrosen dëshmorët e Drenicës Sot nga ora 10:00 fillon zhvarrimi i dëshmorëve të UÇK-së të Zonës Operative të Drenicës në varrezat e fshatit Polac të
Haradinaj gjatë ceremonisë të varrimit tregon porosinë e babait Kryeministri Ramush Haradinaj ka qëndruar qe disa orë pranë arkivolit të mbante trupin e babait të tij, teksa mijëra nje
Sot varroset Hilmi Haradinaj, ora dhe vendi Nën organizimin e Komunës së Deçanit dhe shoqatave të dala nga lufta organizohet ceremonia e varrimit të Hilmi Haradinaj