999 rezultate për

varri

Heshtje varri që nga masakra në ish-Bllok, fotot e fundit të Elvana Gjatës (FOTO LAJM) Që është bërë e paparashikueshme Elvana Gjata është bërë dhe askush nuk e mohon dot. Lëvizjet e shpeshta, kalimet ng
Varrimi i tij u shty, familjarët e të vrarit në Bularat kërkojnë mjek ligjor grek Varrimi që mendohej se do të bëhej pasditen e së hënës mesa duket është shtyrë për të marten në pritje të përfundimit të
Shtyhet varrimi i terroristit grek: Qindra mblidhen në Bularat Në Bularat kanë mbërritur mbi 100 persona nga Greqia në pritje të varrimit të 35 vjeçarit, që u vra një ditë më parë.
Perez telefonon trajnerin Italian, Lopetegui në gropë të "varrit" Fitorja e mbrëmshme e skuadrës së Realit ndaj Viktoria Plzen duket se nuk ka mjaftuar për të mbushur mendjen e president
Publikoi klipin e ri, por Elvana vazhdon me heshtje varri (VIDEO) Zakonisht këngëtarët janë të parët që reklamojnë klipet e tyre. Kështu edhe ndjekësit orientohen më lehtë dhe shtonhe
Vdiq nga kanceri, burri nxirret pas 8 muajsh nga varri për një arsye absurde Giuseppe Gobbi një burrë nga Xhenoa vdiq disa muaj më parë nga tumori në tru. Familjarët e varrosën atë mes dhimbjes për
Djali i Enver Hoxhës rrethote nga enveristët pranë varrit të diktatorit Edhe pse kanë kaluar 27 vjet nga rënia e bustit të Enver Hoxhës, në 110-vjetorin e lindjes së tij, simpatizantë të ardhu
Gjendet varri i lashtë, zbulohet e vërteta e tmerrshme Zbulimi i mbetjeve të një fëmije 10-vjeçar në një vend të lashtë romak në Itali është dëshmi "jashtëzakonisht e frikshme
Masakra në Mat, bashkia 1 milion lekë për shpenzimet e varrimit Në Mat po u jepet lamtumira tre viktimave të maskarës në fshatin Shëlli. Dy prej tyre ishin punonjës të bashkisë së
Thonj pa prerë e atlete në varrim, 5 rastet kur Rama ka lënë nam (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama është padyshim një ndër kryeministrat më të komentuar në Shqipëri. Dhe kjo jo vetëm falë polit
Shpërthen këngëtarja shqiptare kur mëson se i kanë prishur varrin e të atit Rreth 80 varre janë shkatërruar në fshatin Llapashticë e poshtme në Kosovë, nga persona ende të paidentifikuar nga polic
Rrëfimi tronditës i Perez: Më ngjyrosin varrin e gruas Presidenti i Rela Madrid, Florentino Perez ka mbajtur një deklaratë, ku ka bërë edhe një rrëfim tronditës, për jetën e t
I vdekuri çohet nga varri dhe tmerron banorët (VIDEO) Një burrë, vendos të mbulohet krejtësisht me dhe duke mbajtur një maskë për të marrë frymë, në përpjekje për t’i trishtu
Vrau prindërit dhe motrën, i afërmi rrëfen sjelljen e vajzës në varrimin e tyre (FOTO LAJM) Ministria e Brendshme e Maqedonisë ka konfirmuar pasditen e djeshme në një deklaratë se autorja e masakrës së Dibrës së
Hapet varri egjiptian, nuk kishte magji dhe mallkime por vetëm kocka Ministria e Egjiptiane e Antikave ka publikuar detaje të reja rreth skeleteve të gjetura brenda sarkofagut misterioz të
Një objekt misterioz fshihet te varri i Skëndërbeut, a është thesar? "Objekti misterioz që fshihet 2.43 m poshtë dyshemesë së navatës së katedrales mesjetare të Shën Nikollit dhe Përmendore
Thaçi përkujton Arbër Xhaferin Me rastin e gjashtëvjetorit të vdekjes së ish liderit të Partisë Demokratike Shqiptare, Arbër Xhaferit, homazhe te varri
Ura që 54 vite më parë i entuziazmoi, dje u bë varri i 37 personave (FOTO LAJM) Ura "Morandi" në Genova e cila u shemb dje në një gjatësi prej 300 m, nga 1.1 km gjatësi, duke shkaktuar një tragjedi të
Çudira shqiptare: Në kulmin e turizmit mbyllin memorialin e Skënderbeut Vendvarrimi i Skënderbeut tregon shumë pak nga mistikja ende e pazbuluar dhe e ekspozuar. Aktualisht “my memorial” po i
Cerëmonitë e varrimit më të çuditshme në botë (FOTO LAJM) Njerëzit në mbarë botën kanë mënyra të ndryshme për t'i dhënë lamtumirën e fundit njerëzve të tyre të dashur, për shembu