999 rezultate për

varri

"Smë japin leje për varrim, është djalë nane...", vëllai i Admir Murataj flet nga burgu (VIDEO) Aleksandër Murataj ka mohuar faktin se vëllai i tij, Admir Murataj ka qenë organizator i supergrabitjes së 10 mln e
FOTO +18/ Vdiq 34 vite më parë, si u nxorr nga varri Enver Hoxha në '92 Enver Hoxha, diktatori më gjakatar i Europës Lindore do të vdiste 34 vite më parë, pikërisht në 11 prill duke lënë pas n
Hapet LIVE varri i mumjes në Egjipt, kërkuesit bëjnë gjetjen e jashtëzakonshme (VIDEO) Shikuesit e Discovery Channel kanë patur mundësinë që të shohin live hapjen e varrit të një mumjeje në Egjipt, i cili be
Blindohet Shkodra, anëtari i grupit "Bajri" shkon për varrimin e babait Pasditen e sotme qyteti i Shkodrës ëshët blinduar nga forca të shumta policore. Bëhet e ditur se këto masa janë marr
Ulërima, dridhej toka nga rënkimet! Ushtari rrëfen tmerrin në varrin e Enver Hoxhës natën që vdiq (FOTO LAJM) Një histori e publikuar nga “Catholic World Report” mbi disa ngjarje të çuditshme në varrin e Enver Hoxhës natës që vdiq
Arta Marku "ua mbledh" Prokurorëve të Tiranës: Mos zvarrisni çështje Kryeprokurorja Arta Marku ka kritikuar sot fort punën e bërë nga Prokurorët e Tiranës, teksa ka qenë e pranishme në anal
Varroset në Gjilan vogëlushi shqiptar që u ther në Bazel Vogëlushi 7-vjeçar nga Kosova, i cili në mënyrë barbare është vrarë me thikë nga një zvicerjane në Bazel, do të varroset
Shifra kolosale nga varrimi i bosit të Gambinove Funerali i bosit të Mafias, Francesco ‘Franky Boy’ Cali u mbajt në New York dhe të pranishmit mbanin në duar trëndafila
Dëgjon zëra nga varri, telefonon policinë por habiten nga ajo që shohin (VIDEO) Një roje e varrezave në Peru pasi kishte dëgjuar zëra duke ardhur nga një varr, i kishte telefonuar me urgjencë policisë
Në Burrel plas kallashi për gropë varri (VIDEO) “Faktikisht i kemi pasur varrezat në një kodër tjetër, por ka që nga viti ’90 nuk na le njeri me varros atje, se i kanë
Detaje për ceremoninë e varrimit të veteranit Sot në Prejlep do t’i jepet lamtumira e fundit ish-luftëtarit të UÇK-së, Halim Tolaj. Për të nderuar veprën e Tolajt,
Besnikëri deri në fund, Nala prezente në varrimin e Emiliano Sala (FOTO LAJM) Vdekja e tragjike e Emiliano Salas, ishte një ngjarje shumë e rëndë për botën e futbollit. Mijëra lutje dhe shumë lot
Berisha kërcënon: Rama të ikë ose do ta zvarrisim Ish-kryeministri Berisha lëshoi deklarata të forta gjatë protestës së sotme duke thënë se Rama duhej të largohej ndryshe
Zhvillohet ceremonia e varrimit të disa prej viktimave në Gostivar Gostivari vazhdon të jetë në zi, pas humbjes së 14 jetëve në aksidentin fatal në afërsi të fshatit Llaskarcë. Rrugët
E çuditshme, vetëm varri i këtij ushtari amerikan rri në gjelbërim (FOTO LAJM) Në maj të vitit 2014 gruaja e dashur e Jake Reyssing vdiq në moshën 65-vjeçare. Në vitin e tij të 86 Jake çdo mëngjes sh
Politikanët në Serbi zihen me njëri-tjetrin, përmendet varrimi Lideri i LS të Vojvodinës, Nenad Çanak në profilin e tij në Twitter i është përgjigjur liderit të Lidhjes për Serbinë, D
Tribuja "dan", fisi i çuditshëm në Indonezi që ngre të vdekurit nga varri (FOTO LAJM) Këto fotografi japin një paraqitje të shkurtër të jetës me tribunë indoneziane ‘Dani’, praktikat e të cilit përfshijnë g
Kishte jetuar gjithë kohës poshtë një varri, burri merr vesh të vërtetën shokuese Një burrë nga Kazakistani është shokuar, pasi ka zbuluar një skelet njeriu në bodrumin e tij. Eltay Bazarbaev e ka bë
13 vjet nga vdekja e Ibrahim Rugovës Me rastin e përvjetorit të 13-të të vdekjes së presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, në Prishtinë do të organ
Zbulohet varri i Kleopatrës Arkeologjia duket se ka hedhur dritë mbi një mit. Pas kërkimesh dhjetëra vjeçare, zbuluesit kanë gjetur varrin e Kleopat