999 rezultate për

varkĂ

Njihuni me varkën më të gjatë në botë (VIDEO) Në shtetin Aziatik Kamboxha ndodhet varka më e gjatë në botë e cila ka shënuar rekordin Guinnes për nga përmasat e saj,
Varka mbërrin në breg me një mesazh misterioz Një varkë misterioze ka zbarkuar në brigjet e një fshati të vogël Irlandez. Mendohet se ka ardhur nga Kanadaja. Kjo v
Ndërtohet moli i ri i varkave tek Parku i Liqenit Katër vite më parë një hapësirë e zënë nga lokalet dhe kioskat pa leje që sillnin edhe ndotjen e liqenit duke shkarkuar
U mbytën pasi u përmbyt varka, dyshimet për tragjedinë në Pogradec Një tragjedi ka tronditur ditën e sotme Pogradecin. Dy peshkatarë kanë humbur jetën teksa kanë qenë duke peshkuar në
Varka misterioze mbërrin në breg, shënimi mbi të bëhet viral Një varkë misterioze ka zbarkuar në brigjet e një fshati të vogël Irlandez. Mendohet se ka ardhur nga Kanadaja. Kjo v
Ky resort super luksoz kushton vetëm 65 dollarë Një burrë misterioz me emrin Joshua, ishte fatlumi i cili fitoi pronësinë e një resorti në një ishull tropikal vetëm për
Varka e Fabio Coentra shpëton 15 jetë peshkatarësh Sipas mediave portugezenjë mrekulli e vërtetë ka ndodhur ne det pranë portit të Avieros, ku varka e lojtarit te Real Mad
Tragjedi me 17 të mbytyr në det, varka-restorant përmbyset nga stuhia Të paktën 17 persona kanë humbur jetën për shkak të fundosjes së restoranti lundrues në Mizuri të SHBA-ve. Në mjet po
Mbytet varka me 20 persona, mes tyre shumë fëmijë Një tragjedi ka ndodhur mëngjesin e sotëm në ujërat greke të ishullit Poros. Nga të dhënat paraprake mësohet se një
Anija fantazmë që po shokon shkencëtarët, u zhduk në 2011 dhe nuk u rikthye vetëm (FOTO LAJM) Një varkë fantazmë u zbulua në brigjet japoneze pasi një cunami katastrofik në 2011 e zhduku dhe pas gjashtë vitesh ësh
Bien nga varka, djemtë e dehur ngelin në mes të detit (VIDEO) Në një video të filmuar muajin e kaluar, një djalë i dehur bie nga një varkë ndërsa e drejton atë në Kanada. Kur djal
U prishet varka dhe ngecin në mes të detit, kush i shpëtoi pushuesit në Ksamil? Ishin nisur për të lundruar në det dhe për t’u kënaqur të qetë në detin e bukur të Ksamilit në Sarandë. Por situata k
Dëshmia prekëse e nënës së vajzës ruse që humbi jetën në Ksamil: E njoha vajzën time nga... Tatiana Kulagina, nëna e adoleshentes që mbeti viktimë, si pasojë e goditjes nga një mjet lundrues në plazhin e Ksamilit
Dëshmia e nënës së ruses që u vra në Ksamil: Ngriti duar lart dhe... Tre ditë më parë, 15-vjeçarja ruse, Ksenija Roik humbi jetën në Ksamil e goditur nga motori i një varke që transporton p
Vajza që ndërton varka: Një ëndërr fëmijërie… (FOTO LAJM Ajo e kalon ditët duke gdhendur drurin e duke i dhënë atij formën që do. Genta Ahmeti nuk është rastësisht një inxhin
Tufani shkatërron lokale dhe baraka në Vlorë. Banorët, pa energji elektrike (FOTO-VIDEO) Gjatë natës, një stuhi e fortë ka përfshirë Zvërnecin, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Burime për "Pano
Varka luksoze gjendet e përmbytur në liman (FOTO) Pronari i një varke luksoze ka mbetur i shokuar kur mbërriti në port dhe zbuloi se mjeti i tij lundrues ishte përmbytur
Mbytet varka, 50 migrantë shpëtohen në Greqi Një varkë me 50 migrantë në bord është mbytur sot pranë Methoni, në jugperëndim të Peloponezit. Fatmirësisht të gjith
Ja pamjet e varkës që mori flakë në Himarë (VIDEO) Një varkë që përdorej për shëtitjen e pushuesve në det ka shpërthyer në flakë, duke rrezikuar jetën e personave brenda d
Bie në kontakt me rrymën elektrike, vdes 46 vjeçari nga Orikumi Një 46 vjeçar, banues në Orikum, gjatë pasdites së sotme ka humbur jetën pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike.