10 rezultate për

varferve

"Muri i Turpit" qė ndan tė varfrit nga tė pasurit (VIDEO) "Murin e Turpit", ėshtė njė mur i ndėrtuar me qėllim qė tė ndajė lagjen e tė pasurve me atė tė varfėrve. Muri i lagjes
Krimi, Ristani: Rama po vėrsul policinė ndaj tė varfėrve Sekretari i Pėrgjithshėm i Partisė Demokratike, Arben Ristani ka reaguar pėr ngjarjet e rėnda ditėn e sotme ku ka pasur
Milano, Pazzini e Dodo u shėrbejnė tė varfėrve (FOTO LAJM) Dy kampionė tė sportit milanez dhe 12 djemė tė Qėndrės Sportive Italiane kanė formuar njė skuadėr pėr ti shėrbyer tė var
Bota ėshtė ende shumė e padrejtė, dallim i madh mes tė pasurve dhe tė varfėrve (FOTO LAJM) Organizata pėr Bashkėpunim Ekonomik dhe Zhvillim (OECD) ka thėnė se dallimi mes tė pasurve dhe tė varfėrve sot nė botė ė
Ndryshimi mes tė pasurve dhe tė varfėrve nė Meksikė (FOTO-LAJM) Njė fushatė e re ka nisur nė Meksikė pėr tė tėrhequr vėmendjen pėr hendekun qė ekziston mes tė pasurve dhe varfėrve edhe
Kina, mes tė varfėrve dhe tė pasurve (FOTO-LAJM) Nė Kinė vijon tė ulet numri i tė varfėrve por dallimet mes tė pasurve dhe varfėrve tashmė janė mė tė dukshme se nė tė ka
Rritet numri i tė varfėrve Rritet niveli i varfėrisė nė vend. Sias njė ankete tė realizuar nga Instituti i Statistikave ku janė anketuar 7 mijė fam
Gates: Do tė mbaj pėr ushqim dhe veshmbathje, tė tjerat mė tė varfėrve Miliarderi Bill Gates (57) ka vendosur qė deri nė fund tė jetės sė tij tė dhurojė 95% tė pasurisė e cila sot vlen rreth
"Llafet e Dynjasė": PS shpall programin e ri "anti-fukarallėk"! Partia Socialiste ka shpallur para ca ditėsh programin e ri paraelektoral anti-fukarallėk, tė cilin e ka quajtur "Progra
Amerika me mė shumė tė varfėr Numri i tė varferve nė SHBA ka shėnuar njė rekord tė ri. Byroja amerikane e Censusit njoftoi se ky numėr ka arritur nė 4
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.