999 rezultate për

varferve

Qosja godet politikanët: Në Kuvend shtohen milionerët, në popull shtohen të varfrit Akademiku Rexhep Qosja nuk i ka kursyer kritikat për klasën politike të Kosovës duke theksuar se në Kuvend janë shtuar m
Tre deputetë morën kredi të destinuara për strehimin e të varfërve Bashkitë ofrojnë programe të ndryshme strehimi me kredi të buta për familjet në nevojë duke u mundësuar atyre blerjen e
Llatas: LSDM mori votat e të varfërve, janë paguar nga dilerët e drogës Gazetari kontrovers Draga Pavlovic-Llatas ka thënë në emisionin "Jadi Burek" se votat që ka marr LSDM-ja janë nga qyteta
Papa uron Trumpin dhe i kërkon të ketë kujdes për të varfrit Papa Françesku ishte nga të parët që ka uruar Presidentin e zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump,
"Muri i Turpit" që ndan të varfrit nga të pasurit (VIDEO) "Murin e Turpit", është një mur i ndërtuar me qëllim që të ndajë lagjen e të pasurve me atë të varfërve. Muri i lagjes
Krimi, Ristani: Rama po vërsul policinë ndaj të varfërve Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani ka reaguar për ngjarjet e rënda ditën e sotme ku ka pasur
Milano, Pazzini e Dodo u shërbejnë të varfërve (FOTO LAJM) Dy kampionë të sportit milanez dhe 12 djemë të Qëndrës Sportive Italiane kanë formuar një skuadër për ti shërbyer të var
Bota është ende shumë e padrejtë, dallim i madh mes të pasurve dhe të varfërve (FOTO LAJM) Organizata për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim (OECD) ka thënë se dallimi mes të pasurve dhe të varfërve sot në botë ë
Ndryshimi mes të pasurve dhe të varfërve në Meksikë (FOTO-LAJM) Një fushatë e re ka nisur në Meksikë për të tërhequr vëmendjen për hendekun që ekziston mes të pasurve dhe varfërve edhe
Kina, mes të varfërve dhe të pasurve (FOTO-LAJM) Në Kinë vijon të ulet numri i të varfërve por dallimet mes të pasurve dhe varfërve tashmë janë më të dukshme se në të ka
Rritet numri i të varfërve Rritet niveli i varfërisë në vend. Sias një ankete të realizuar nga Instituti i Statistikave ku janë anketuar 7 mijë fam
Gates: Do të mbaj për ushqim dhe veshmbathje, të tjerat më të varfërve Miliarderi Bill Gates (57) ka vendosur që deri në fund të jetës së tij të dhurojë 95% të pasurisë e cila sot vlen rreth
"Llafet e Dynjasë": PS shpall programin e ri "anti-fukarallëk"! Partia Socialiste ka shpallur para ca ditësh programin e ri paraelektoral anti-fukarallëk, të cilin e ka quajtur "Progra
Amerika me më shumë të varfër Numri i të varferve në SHBA ka shënuar një rekord të ri. Byroja amerikane e Censusit njoftoi se ky numër ka arritur në 4