999 rezultate për

varfer

Jepet Nobeli për Ekonomi: 908 mijë dollarë për tre ekonomistët që punuan kundër varfërisë Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave ua dha Nobelin për Ekonominë tre ekspertëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe M
Basha i publikon videon Ramës: Gënjeshtari kronik (VIDEO) Kreu i PD-së, Lulzim Basha publikon një video me premtimet e kryeministrit Edi Rama në fushatë. Ai shkruan se Rama pr
Dalin shifrat e Bankës Botërore: Shqipërisë po i ikën “truri”! Emigrimi i punëtorëve me arsim të lartë drejt vendeve europiane shihet me shqetësim në raportin e fundit të Bankës Botër
"Varfërohen" shqiptarët e pasur, ku i çojnë të ardhurat Familjet e pasura shqiptare, 20 përqindëshi më të ardhurat më të larta, i ka limituar shpenzimet për hotele dhe restoran
Nëna e Ronaldos rrëfen historinë interesante: Xhekpoti ishte djali im Ronaldo Luiz Nazario de Lima, i njohur ndryshe si “Fenomeni” ishte një ndër futbollistët më të mirë në botë. Brazili
Basha: Rama premtoi uljen e çmimit të energjisë, por zhyti në varfëri shqiptarët (VIDEO) Ky eshte videomesazhi tjeter me fakte i kreut të opozitës Lulzim Basha për skandalet e qeverisjes se Edi Ramës. Këtë
"Edhe sot kur shpenzoj 300 euro ndihem në faj", Alex Sandro nuk e harron varfërinë Sakrificat për të shpërthyer në futboll janë të shumta e nuk harrohen lehtë. Edhe tani që është një mbrojtës i afirmu
Lim Hoti tha se i mungon i biri, reagon keq ish e shoqja: E le djalin të varfër (FOTO LAJM) Lim Hoti është një reper i ri në estradën shqiptare dhe vetëm para kohësh ishte në qendër të vëmendjes së mediave për sh
Kush është lojtari më i pasur dhe më i varfër në Seria A? Zbulojeni Kush është skuadra që paguan më shumë në Serie-A për lojtarët? Kush është lojtari që fiton më shumë dhe ai që fiton më p
Të varfër dhe të kredhur në borxhe: 6 nga 10 shqiptarë kanë kredi në banka (FOTO LAJM) Shumica e shqiptarëve ndodhen në një situatë të vështirë ekonomike, ku mezi sigurojnë të ardhura për nevojat bazë. Për k
Jeta e ndarë mes sëmundjes e vafërisë, 7-vjeçari çdo ditë pranë prindërve të sëmurë në spital: Nuk blejmë dot as paracetamol (VIDEO) Familja Skermo nga fshati Poloskë çdo ditë të tyre e jetojnë mes një jete të ndarë mes sëmundjes dhe varfërisë. Pamundë
Varfëria ekstreme në Kukës (VIDEO) Varfëria dhe sëmundjet e rënda të anëtarëve kanë gjunjëzuar shumë familje në Orgjost të Kukësit. Barra e rëndë e përball
Ilaçi që ndal infarktet, me çmim të ulët edhe për më të varfërit Një pilulë në ditë që mban katër ilaçe, mund të reduktojë numrin e atakeve kardiake dhe infarkteve me një të tretën e mu
Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve nga Klodian Tomorri - Ne Itali, cmimi i naftes per jahtet sot eshte 1.72 dollare per liter. Dhe Italia eshte nje nga
"A do martoheshe me një burrë të varfër?"Greta Koçi me përgjigje "filozofike" (FOTO LAJM) Greta Koçi është një nga këngëtaret me karierrën më të gjatë në tregun muzikor shqiptar. Përsa i përket jetës private
U rritëm në varfëri, ruanim paratë që t'i dërgonim në Kosovë: Rrëfimi prekës i Shaqirit Tani fiton milionat, është një nga emrat e mëdhenj të futbollit, por dikur ishte ndryshe. Xherdan Shaqiri bashkë me f
"Nëse je i varfër nuk bëhesh shtetas amerikan", SHBA rregull të ri për vizat Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka bërë publike të hënën një rregull të ri që mund t’u
Dasmat e shtrenjta në Indi, shtetin e kapluar nga varfëria e mjerimi Dasma e Isha Ambani, vajza e Mukesh Ambani, indiania më e pasur, me mikun e saj të fëmijërisë Anand Piramal, i cili, ash
Basha nga Peqini: Është i gjithi faji i Ramës për varfërinë që ka pllakosur vendin Kreu i Partisë Demokratike sot është ndalur në qytetin e Peqinit, ku ka zhvilluar një takim me strukturat e PD. Lulzim B
Basha nga Delvina: Shqipëtarët po varfërohen, po i grabit qeveria Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me strukturat e partisë, ku ka deklaruar se Shqiptarët po varfërohen