999 rezultate për

varen

Njihuni me ujvarën që "lëshon" zjarr (FOTO LAJM) Parku Kombëtar i Kalifornisë, Yosemite, ka arritur t’i befasojë edhe një herë vizitorët e tij, me ujëvarën spektakulare
Ligji i xhunglës, grabitqari kap grabitqarin (VIDEO) Disa çaste në vazhdim të luftës së tendosur në ajër më së miri e tregojnë mizorinë e natyrës e të luftës për ekzistencë,
Nuk ia "varën" studentët, Rama thumbon Bashën (VIDEO) Kryeministri Edi Rama është refuzuar shumë herë nga studentët. Por teksa nga ata nuk ka gjetur një gjuhë të përbashkë
“Sukseset e Barças nuk varen nga Messi” Ish-lojtari i skuadrës së Real Madrid, Javier Saviola ka theksuar se Messi është një lojtar i jashtëzakonshëm, por nuk m
Shanset për divorc varen nga grupi i gjakut, këto janë kombinimet e rrezikshme Shkencëtarët së fundmi kanë zbuluar se në divorcin e shumë çifteve ndikon shumë edhe grupi i gjakut ku ata bëjnë pjesë.
Rivaldo kritikon ashpër Barcelonën Legjenda braziliane, Rivaldo është kthyer të flaës sërish për Barcelonën në një moment aspak pozitiv të katalanasve. Bra
Përfundon edhe shtesa, fati i Rusisë dhe Spanjës varen vetëm nga penalltitë Spanja dhe Rusia kanë përfudnuar edhe 30 minutat shtesë në "Luzhniki Stadium". Spanja ka bërë çfarë është e mundur p
Urdhri i frikshëm: Për çdo gjerman të vrarë, të varen 100 shqiptarë (FOTO LAJM) Një urdhër i komandës gjermane që tregon qartë natyrën e pushtimit si edhe masat që duheshin marrë kundër popullsisë shq
"Ka fuqi të mbinatyrshme", fshatarët vrasin dhe varin tigrin e rrezikuar (FOTO LAJM) Fshatarët në një komunitet të largët indonezian vranë një tigër indonezian dhe e varën në një tavan. Vrasësit e kafsh
Juliano i qetë: Trajnerët varen nga rezultatet Mark Juliano dukek se është i qetë edhe pas një ndeshjeje tjetër ku Partizani ende nuk ka arritur të gjejë golin ndërsa
Gurë që të gëlltisin, njihuni me ujvarën më të rrezikshme në botë (FOTO LAJM) Një pikë e pazakontë turistike në Brazil po tërheq shumë vizitorë nga mbarë bota, duke ju ofruar atyre një adrenalinë të
Dashuria e "ndaluar" e vëllait të Pandeli Majkos me kosovaren e bukur (FOTO LAJM) Dasma e vëllait të Pandeli Majkos ka qënë një ndër dasmat më të komentuara të asaj kohe. Një dasëm që bashkonte Shqipëri
Temperaturat e ulëta dhurojnë spektakël në Kinë, shëndërrojnë ujëvarën në akull (FOTO LAJM) Ky dimër ka rezultuar shumë i ftohtë për një pjesë të madhe të botës, e ndër këto vende është edhe Shqipëria. Por në
Kjo është nëna e fëmijëve që u varën sot në Korçë. Shkoi për t'i marrë pas mesnate (FOTO LAJM) Bashkëshortja e burrit që vrau dy fëmijët e tij e më pas veten, mësohet se punonte në një lokal nate. Ajo ka qënë pranë
Fajon: Vizat tashmë varen nga Kosova Kosova është ajo që ka në dorë caktimin e datës së heqjes së vizave me Bashkimin Europian, fillimisht duke luftuar korru
Zvicra dëbon kosovaren, hiqej si invalide dhe përfitoi 230 mijë franga Një grua nga Kosova, me vendbanim në Zvicër, akuzohet për mashtrim të sistemit social pasi ka përfituar pa të drejtë mbi
Ekzekutime masive në Iran, varen 20 terroristë Autoritetet iraniane kanë varur sot 20 anëtarë të grupeve sunite që sipas tyre, ishin terroristë. Personat në fjalë u
"Zgjedhjet në dhjetor varen nga OBRM-PDUKM-ja dhe BDI-ja" Në një intervistë për Alsat-M, sekretari i përgjithshëm i LSDM-së, Oliver Spasovski, deklaron se zgjedhjet në dhjetor mu
Erërat e forta e kthejnë përpjetë ujëvarën (VIDEO) Kjo është një ngjarje e pazakonte ku era e fortë ka ndryshuar drejtimin e ujëvarës që rrjedh në Peak Districkt të Anglis
"Nëse shteti ka institucione, i gjen dhe të varen" Një nga banorët e fshatit Lazarat, ka deklaruar se djali i tij nuk është pjesë e grupit të zjarrit dhe se ka qënë ai vet