999 rezultate për

vardi

Dita e Verës, rrugët e Tiranës vishen me ngjyrat e festës Tirana po bëhet gati të presë Ditën e Verës. Përveç programit të ngjeshur të aktiviteteve argëtuese, Bashkia e Tiran
Kryebashkiaku Veliaj vizitë në Emiratet e Bashkuara Arabe për financime dhe investime në zonën e Bulevardit të Ri Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë të shkurtër në Emiratet e Bashkuara Arabe për të disku
Nëpër spitale pacientët rrezikohen nga infeksionet, ku është ministri i Harvardit? Në spitalet e Kosovës shkalla e infeksioneve, pas hulumtimit të bërë nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, ka dalë
Bamir Topi sulmon ashpër Bashën e Berishën: Horra bulevardi! Ish-kryetari i shtetit, Bamir Topi ka folur për herë të parë në lidhje me protestën e opozitës të organizuar pak ditë më
Nesër, në këto rrugë nuk mund të qarkulloni Nga nesër, veturat në kryeqytet nuk mund të hynë pa u nënshtruar një kontrolle nga inspeksioni me qëllim përmirësimin e
Përfundon ndërtimi i korsisë së re për biçikletat në Bulevardin "Zogu I" Këto ditë, teksa ecni nëpër rrugët e Tiranës, me siguri i keni vënë re disa korsi të reja, ngjyrë tulle, apo punonjës që
Rama homazhe në Bulevard për 21 Janarin (FOTO LAJM) Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka mbledhur në një përkujtimore familjarët e viktimave të 21 janarit të vitit 2011.
Bulevardi i Ri do të mbyllet me një shesh të ngjashëm me sheshin "Nënë Tereza" Punimet në segmentin e dytë të Bulevardit të Ri janë drejt fundit dhe shumë shpejt do të hapet për qytetarët. Kryeta
Garat me makina në Bulevardin e Ri, policia mbyt në gjoba shoferët E konsideruar ndryshe si Tuning Show Albania, e cila po zhvillohet në Bulevardin pranë Stacionit të Trenit në Tiranë, Al
Po bënin show në Bulevardin te Stacioni i Trenit, policia pezullon makinat (VIDEO) E konsideruar ndryshe si Tuning Show Albania, e cila po zhvillohet në Bulevardin pranë Stacionit të Trenit në Tiranë, Al
Përgjaken rrugët e Tiranës, makina përplas për vdekje 47-vjeçaren Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur në Tiranë. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në orët e par
E rëndë në Tiranë, 21-vjeçari përplas për vdekje gruan në Tiranë Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur pranë rrugës kryesore tek Ministria
Nis ndërtimi i korsisë së dedikuar për biçikleta në bulevardin “Zogu I” Tirana po bëhet çdo ditë e më shumë miqësore ndaj atyre që kanë zgjedhur si mjet lëvizje biçikletat. Pas korsive të
Lëvizja BESA po i “vardiset” Aleancës për Shqiptarët për koalicion Pak orë pas shpalljes së rezultateve preliminare partiake dhe nga KSHZ për zgjedhjet lokale, Lëvizja BESA ka dalur e par
Dritan Prifti, studenti i Harvardit që u kthye për Shqipërinë e '97 Ish-ministri i Ekonomisë Dritan Prifti u nda dje nga jeta pas një sëmundje të rëndë gjaku, me të cilën kishte disa vite
Veliaj e ka marrë seriozisht Maratonën e Tiranës, stërvitet në kodrat e Liqenit Kur na ndajnë edhe 3 ditë nga Maratona e Tiranës, qindra vullnetarë të regjistruar për t’u bërë pjesë e saj po vijojnë p
Të dielën zhvillohet Maratona e Tiranës, Bashkia plan masash për kufizimin e qarkullimit të automjeteve Të dielën e 15 Tetorit kryeqyteti do të mirëpresë Maratonën e Tiranës, në të cilën janë regjistruar për të marrë pjesë m
Mbyllet që prej ditës së sotme bulevardi para qeverisë së RM-së Qarkullimi në bulevardin “Ilinden” në shtrirje nga udhëkryqet me bulevardet “Goce Delçev” dhe “Shën Klimenti i Ohrit” ng
Betonohet Tirana: Dy kulla 20-katëshe afër Bulevardit të ri, një bllok i madh banesash tek Ali Demi Ndërtimi është kthyer sektori kryesor që po tërheq fondet e lira në ekonomi. Punimet janë rizgjuar vrullshëm në kryeqyte
Kjo është zgjidhja kandidatit të PDSH-së për rregullimin e bulevardit "Bllagoja Toska" Kandidati i PDSH-së për kryetar të komunës së Tetovës, Bardhyl Dauti, së bashku me kandidatët për këshilltarë komunal si