999 rezultate për

vardarit

"Shqiptari i vdekur qenka shqiptar i mirë?" Tifozëve të Vardarit iu ngec në fyt kënga, kur iu dalin përpara djemtë kuqezi (VIDEO) Tifogrupi “Komitët” e Vardarit ishin duke kënduar në rrugët e qytetit të Shkupit, kore raciste për shqiptarët, por kësaj
"Shqiptari i mirë, shqiptari i vdekur", tifozët e Vardarit ofendojnë shqiptarët në mes të sheshit të Shkupit (VIDEO) Përpara ndeshjes Vardari- Shkup, sërish një grup i tifozëve “Komiti” kanë kënduar këngë ofenduese kundër shqiptarëve.
Tifozët e Vardarit sulmojnë kosovarët, dy persona të plagosur Tifozët e Vardarit të quajtur edhe “Komitët”, të pajisur me thika e shkopinj kanë sulmuar gjatë ditë së sotme makinat me
Ultrasit maqedonas vijojnë me koret raciste: Shqiptari i mirë është shqiptari i vdekur (VIDEO) Shkëndija e Ernest Gjokës barazoi me rezultatin 2-2 në transfertë ndaj kryesuesve të Vardarit në “derbin” që prodhon gji
Shkëndija del me pikë ndaj Vardarit Shkëndija e Tetovës nuk arriti të shfrytëzojë përballjen direkte me Vardarin në Shkup, për të ngushtuar diferencën me ek
Shkëndija fiton me goleadë Shkëndija fitoi me rezultatin e thellë 6-1 në derbin ndaj skuadrës së Xhepçishtit, Renovës, duke vazhduar ngjitjen, teks
"Mos u bë mbeturinë", aksion për nxjerrjen e gomave të hedhura në lumin e Vardarit Nisma Qytetare "Mos u bë mbeturinë" në bashkëpunim me palombarë të "Akuatek" nga Ohri, shoqata speleologjike "Vrelo" nga
Huliganët maqedonas, kore fashiste kundër shqiptarëve në stadium (VIDEO) Tifo-grupi maqedonas, “Komiti”, e ka shfryrë sërish urrejtjen ndaj shqiptarëve. Thirrjet e tyre fashiste janë përsëritur
Shkëndija bën manita ndaj Sileksit, ‘’blindon’’ vëndin e parë Shkëndija nuk di të ndalet. Kampionët në fuqi kanë shkatërruar 5-0 skuadrën e Sileksit, duke blinduar vëndin e parë +6 p
Familja nga Gostivari në shok, nuk dinë si u mbyt vajza duke ikur me vrap nga qeni Në shtëpinë modeste të familjes Mexhiti në fshatin Zdunjë të Gostivarit që herët në mëngjes vijnë miq dhe të afërt t'u s
Shkëndija fiton derbin ndaj Vardarit Shkëndija e Tetovës është rikthyer te fitorja në kampionat, teksa ka mposhtur Vardarin e Shkupit me rezultatin 0-2 në de
Shkëndija ngec në barazim ndaj Vardarit Është mbyllur në barazim ndeshja e parë e Shkëndijës në kampionatin maqedonas. Skuadra e drejtuar nga trajneri Qatip Osm
Moti sot në Maqedoni Moti sot në Maqedoni pritet të jetë me diell gjatë paradites, ndërsa vranësirat pritet të shfaqen gjatë pasdites. Gji
A të fitonin apo të ndalonin qenin, ky ishte halli i maqedonasve të Vardarit mbrëmë (FOTO & VIDEO) Vardari në barazimin 1-1 Rosenborgutarriti të marrë pikën e parë në Ligën e Europës. Ky nuk është lajmi i vetëm, pasi
Vardari del nga shtrati, sinoptikanët: Reshje deri të dielën, më pas ulet intensiteti Reshjet me intesitet të lartë të shiut shkaktuan daljen e Vardarit në Shkup. Në disa vende është përmbytur skela e Va
Shkëndija fiton derbin dhe kryeson bindshëm Shkëndija e Tetovës hodhi një tjetër hap të madh përpara në garën për titullin kampion në Maqedoni. Kuqezinjtë pas humbj
Rrahje masive në Bit Pazar, tifozët e Vardarit shkatërrojnë gjithçka që u del para (FOTO) Para pak çastesh ka ndodhur një sherr masiv në afërsi të tregut të Bit Pazarit. Sipas informacioneve paraprake, bëhet fj
Vardari përmbys Shkëndijën, ekipet dhurojnë spektakël (VIDEO) U luajt sot në stadiumin “Fillipi ll” kryendeshja e javës së 10-t në kampionatin maqedonas, ajo mes Vardarit të Shkupit
Tifozët maqedonas rebelohen me federatën: Ne kafene dhe palestër i shitët biletat ? (FOTO LAJM) “Stadiumi i Strumicës do të jetë plot, pasi janë shitur të gjitha biletat për ndeshjen kundër Shqipërisë”. Ky është lajm
Kryetari i 'Ballistëve' shkruan letër nga burgu: Mua më dënuan ndërsa maqedonasit i amnistuan(FOTO) Kryetari i “Ballistëve” Isak Luma përmes një letre nga burgu tregon se atij padrejtësisht i është shqiptaur masa e arres