999 rezultate për

var-it

Humbi ndeshjen, portieri shkatërron pajisjen e VAR-it (VIDEO) Pas përfundimit të ndeshjes, Roberto Fernandez goditi monitorin e VAR-it. Portieri i Botafogos nuk i mbajti dot nervat p
Champions dhe Europa League luhen pa VAR? Pjesa më e madhe e kompeticioneve në Europë janë pezulluar për shkak të pandemisë së koronavirus. Situata është ende e p
Vazhdojnë protestat kundër VAR-it: Edhe tifozët e Man City me pankarta drejtuar FA Teknologjia VAR duket se po i irriton shumë tifozët e futbollit në Angli. VAR ka ditur të jetë vendimtar këtë sezon,
Tifozët anglezë nuk durojnë më: Jepini fund VAR-it Anglezët mundohen të mbeten tradicionalë në shumë gjëra. Tentuan edhe me teknologjinë VAR, por u dorëzuan. Tifozët janë
Barazoi ndaj Real Sociedadit, Barcelona ankohet te federata spanjolle kundër VAR-it (VIDEO) Barcelona thuhet se do të ankohet te Federata e Futbollit të Spanjës shkaku i vendimeve kontroverse në barazimin 2-2 të
Lojtari i Monacos "shfryn" ndaj VAR-it, shkatërron me shkelm monitorin (VIDEO) Monaco u mposht nga Saint Etienne 1-0 në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 12-të në Ligue1. Mirëpo përveç re
Nuk shohin monitorin e VAR-it, FIFA paralajmëron arbitrat FIFA i ka paralajmëruar arbitrat që të përdorin monitorët jashtë fushe përpara se të marrin vendime për të përmbysur ven
Sistemi VAR edhe në futbollin kosovar Në mes të akuzave e pakënaqësive të mëdha nga disa klube për nivelin e referimit në Kosovë, kryetari i Komisionit të Gjy
"Shpërthen" trajneri i Bologna-s: Gjyqtari ndihmoi Juventusin (VIDEO) Ndihmës trajneri i Bologna-s, Emilio De Leo, ka thënë se do të kishte qenë mirë nëse gjyqtari do të shikonte incidentin
Porosit ushqim në dhomën e VAR-it, arbitri grek po bën xhiron e botës (VIDEO) Diçka e tillë ndodhi edhe me arbitrat grek të cilët ishin në dhomën e VAR-it, gjatë ndeshjes Lamia-Panathinaikos. G
Jesus e humb fare pas kartonit të kuq, shikoni veprimet e papjekura (VIDEO) Gabriel Jesus e humbi toruan pasi u përjashtua me karton të kuq në finale të Kupës së Amerikës të dielën mbrëma, duke te
Skandali në Brazil-Argjentinë, si veproi arbitri kundër VAR Pas ankesave të argjentinasve për vendimet e gjyqtarit kryesor në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Amerikës kundër Braz
Juve-Milan, zbulohet përplasja e arbitrit me dhomën e VAR-it Juventus- Milan, vazhdon të prodhojë lajme dhe polemika. Gjyqtari Fabri që gjykoi ndeshjen e cila përfundoi 2-1 për J
Neymar "shpërthen" kundër VAR-it: Ka katër persona që nuk marrin vesh nga futbolli (FOTO LAJM) Pas ndeshjes që e pa nga tribuna, përmes një historie në "Instagram" reagoi edhe kampioni brazilian, Nejmar, i cili shpr
Reagon Ramos: Jam një tifoz i madh i VAR-it Reali i Madridit fitoi dje 2-1 në transfertë ndaj Ajax-it. Por më shumë se triumfi në "Amsterdam Arena" shkaktoi pol
Arbeloa shpërthen kundër VAR-it në Spanjë Ambasadori i Real Madridit, Alvaro Arbeloa ka shprehur pakënaqësinë e tij për golin e dytë të Barcelonës në fitoren 3-1
VAR krijon sërish polemika në Spanjë Ndeshja e polemikave në “Estadio dela Ceramica”, ku spektaklin e dhuruar në fushë nga dy skuadrat e theu Undiano Mallenc
Federata e Spanjës reagon pas ankesave të Realit për arbitrin Montera Disfata e Real Madridit me rezultat 2-0 ndaj Real Sociedadit të dielën ka nxitur shumë diskutime, veçanërisht sa i përke
Gazetari italian plas bombën: Juventusi kontrollon VAR-in Në rastin e debatit për VAR, ka folur edhe drejtori i ri i Rai 2, Carlo Freccero i cili ka akuzuar Juventusin se ka “oku
Trajneri i Barcelonës del "kundër" VAR-it Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, së fundmi ka folur për sistemin e teknologjisë së avancuar VAR që po aplikohet