ZYRTARE/ FSHF sjell në Shqipëri një finale të madhe Evropiane
999 rezultate për

value

Forbes: 50 klubet sportive më të vlefshme në botë Është publikuar lista me me 50 klubet më të vlefshme në botën e sportit, me shtatë skuadra sportive në të. Derisa loj
Basha: Government works with criminals Lulzim Basha, head of DP was in Dibra today in the election convent of the main party in opposition. In front of many su
Samsung lançon Galaxy S III Mini Value Edition Samsung lançon Galaxy S III Mini Value Edition. Samsung Galaxy S III Mini Value Edition ofron një procesor më të shpejtë
Meksikë, vriten 8 shoferë taksie (VIDEO) Tetë shoferë taksie janë qëlluar për vdekje nga një grup personash të armatosur në Meksikë. Ngjarja ka ndodhur në Guadal
Bolivi, përleshje mes tifozëve (VIDEO) Një ndeshje futbolli në Bolivi është kthyer në arenë përleshjesh mes tifozëve. Ngjarja u shënua në qytetin e Kokabamba
Paralizohet transporti publik në Bruksel Greva e sindikatave të transportit publik ka paralizuar shërbimin e tramvajit, metrose dhe autobuzëve në Bruksel. Kjo m
Fiton Chelsea, barazon City, humbet Arsenal (VIDEO) Manchester City ka bërë një hap fals drejt titullit kampion në Premier League teksa ka barazuar 3-3 në shtëpi nga Sunder
Nuk paguan dot borxhet, i ve flakën vetes (VIDEO) Borxhet e shumta detyrojnë një 58-vjecar në Bologna të Italisë t’i vërë flakën vetes. Pamjet tronditëse janë filmura nga
Nuk ka fitues në derbin e Londrës (VIDEO) Nuk ka fitues në derbin e Londrës mes Chelsea dhe Tottenham Hotspurs. Ndeshja e vlefshme për javën e 30-të të Premier Le
Fiton Arsenali, mposhtet Liverpooli (VIDEO) Përveç City-t, edhe Arsenali ka shënuar fitore minimale në takimin e zhvilluar të mërkurën mbrëma në Goodison Park kundë
Manchester United shkatërron Wolves (VIDEO) Manchester United ka shkatërruar skuadrën e Wolvesit në rezultatin 5-0 edhe pse ndeshja ishte në transfertë. Ndeshja ësh
Dortmund ruan diferencën me Bayern (VIDEO) Skuadra e Bayern Munchen vazhdon serinë e ndeshjeve pozitive në kampionatin gjerman duke shkatërruar Hertën e Berlinit n
Gerrard mund i vetëm Everton (VIDEO) Everton dështon pas 7 ndeshjesh pa njohur humbje dhe kjo ndodhi pikërisht në derbin e qytetit përballë rivalëve të Liver
Bogdani hakmerret ndaj Cezenës (VIDEO) Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Erjon Bogdani ka shënuar edhe gjatë kësaj jave në përballjen me skuadrën e Cezenës. Ai
United merr kreun, humbet City (VIDEO) Manchester United ka mposhtur West Bromwich Albion me rezultat 2-0 në Old Trafford duke arritur të marrë kreun e tabelës
Një vit nga tsunami që tronditi Japoninë (VIDEO) Një vit më parë Japonia u trondit nga nga tsunami më i madhe në degadat e fundit ku humbën jetën me mijëra persona. Vend
Ringjallet Interi (VIDEO) Inter jep shenja jete përmes fitores së shënuar sonte pas shtatë disfatave. Në takimin e zhvilluar të premten mbrëma, In
Juventus, një tjetër ndalesë (VIDEO) Juventus ka bërë një tjetër ndalesë në ndeshjen e së mërkurës kundër skuadrës së Bolonjës duke marrë vetëm një barazim 1
Eliminohen kryelartë (VIDEO) Arsenali është eliminuar nga Liga e Kampionëve edhe pse mposhti Milanin në takimin e zhvilluar të martën mbrëma në Emira
Stuhi në SHBA, regjistrohen 13 viktima (VIDEO) Një stuhi e fortë ka përfshirë disa shtete amerikanë gjatë ditës së mërkurë ku janë regjistruar 13 viktima dhe disa dhje