999 rezultate për

vala

Reagon VALA pas shqetësimeve nga numri me prefiks +382 Pas shqetësime të ngritura nga qytetarët në vend për thirrjet telefonike nga shtetet e huaja dhe ato të rajonit, është p
Këto sëmundje që shkakton mikrovala që nuk i keni dëgjuar kurrë Eksperti zviceran Hans Hertel bëri një studim ku zbuloi se mikrovalët largonin çdo lëndë ushqyese të ushqimit. Rreza
Rikthehet vala tropikale në vend! Ky është parashikimi i motit në fundjavë Nëse mendoni se jemi drejt vjeshtës dhe temperaturat do të freskojnë, e keni gabim. Temperaturat janë rritur sërish
Nesër merr fund tmerri me vapën, pritet shi në këto qytete Vapa përvëluese që ka përfshirë vendin është drejt fundit. Meteorologët bëjnë me dije se vala e të nxehtit që na mor
Vapa drejt fundit! Sinoptikanët: Ja sa bien temperaturat Vapa përvëluese që ka përfshirë vendin është drejt fundit. Meteorologët bëjnë me dije se vala e të nxehtit që na mor
Evropa në alarm, vala e të nxehtit pritet të përkeqësohet Shumë nga shtetet e Evropës kanë përjetuar gjatë kësaj jave, temperatura të cilat në disa prej tyre kanë shënuar edhe re
Gjenden të ngrirë në Alpe trupat e çiftit që u zhduk para 75 viteve Trupat e ngrirë të një çifti zviceran, i cili u zhduk para 75 viteve në Alpe, janë gjetur në një akullnajë të tkurrur.
Kujdes! Sot nis vala e të nxehtit afrikan, këto qytete preken më shumë Edhe sot vala e të nxehtit afrikan do të pushtojë Shqipërinë. Temperatuarat do të jenë të lartë duke u kushtëzuar me
Bie vala e virusit kibernetik që preku botën, frikë për sulme të tjera Vala e sulmit kibernetitk që preku rreth 150 vende është ngadalësuar, pavarësisht raporteve për disa sulme të reja në Az
Të tjerë ministra do të shkarkohen, ja kur do të jetë vala e dyte e largimeve Kryeministri i vendit, Edi Rama i ftuar në emisionin “Studio e Hapur” të gazetares Eni Vasili në “News24; nuk e mohoi id
Vala e të ftohtit merr 7 jetë njerëzish në Bullgari Vala e të ftohtit që ka goditur prej mëse një jave Evropën ka shënuar shtatë viktima në Bullgari, njoftojnë mediat loka
38 të vdekur nga vala e të ftohtit në Evropë, acar polar edhe në Ballkan Vala e të ftohtit që ka prekur Evropën që prej javës së kaluar, me temperatura polare, ka shkaktuar të paktën 38 të vdek
Superliga e Kosovës ndërron emrin, ja si do quhet "Vala Superliga e Kosovës" është emri që do të quhet edicioni i ri i elitës së futbollit të Kosovës. Tashmë sponsori
Shikoni si krijohet vala gjigante nga shkatërrimi i digës (VIDEO) Përmes videos do të shikoni pamjet spektakolare nga Norvegjia, në momentin kur një digë shkatërrohet plotësisht nga një
Ja çfarë shkakton përdorimi i mikrovalës Mikrovala, është objekti që shpesh na vjen në ndihmë për të përgatitur ushqimin dhe pse përdorimi i saj cilësohet i rrez
Rama: Vala e terrorizmit shqetësim, kreu i NATO-s: Asnjë vend nuk është i paprekshëm Në fjalën e mbajtur gjatë konferencës për shtyp, kryeministri Rama tha se vizita e Sekretarit te Përgjithshëm te NATO-s,
Sporting-Skënderbeu, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Takimi i sotëm mes Sportingut të Lisbonës dhe Skënderbeut, në kuadër të raundit të tretë të ndeshjeve në grupe të Ligës
Banorë të Llakavicës furgon me ndihma për refugjatët sirian në Kumanovë Qytetarët e Gostivarit dhe rrethinës vazhdojnë të jenë më aktivët në vend për sa i përket organizimit të aksioneve human
Plas vala e arrestimeve, tatimorët nën hetim Ndonëse jemi në ditët e para të aksionit kundër informalitetit, janë gjobitur shumë subjekte, sikundër janë evidentuar s
Vjen vala e të nxehtit, Kryqi i Kuq në gadishmëri Maqedonia prej sot gradualisht do të jetë në ndikim të një ere shumë të nxehtë jugore, e cila në ditët në vijim do të sh