999 rezultate për

vakti

Koha është gjithçka: Ja kur duhet të hani nëse doni të dobësoheni Kur planifikojmë për t’u dobësuar, përpiqemi të marrim informacione vetëm se çfarë dhe sa duhet të hamë. Por, nuk duhet
Gabimet që bëni kur hani mëngjes. Çfarë duhet të shmangni? Mungesa e kohës dhe ritmi i shfrenuar i ditës mund t’ju lërë pak mundësi për të ngrënë mëngjes. Mëngjesi është vakti më
Pse s'duhet të flemë kur sapo kemi ngrënë E keni parasysh, pasi keni mbaruar ushqimin gjëja e vetme që doni të bëni është të merrni një sy gjumë, por në shumicën
Karantina mbyll restorantet, çifti kreativ shijon vaktin në një tavolinë mbi makinë Një çift gjeti një mënyrë kreative për të ngrënë jashtë, duke respektuar në të njëjtën kohë edhe rregullat e distancimit
"Çmendet" Berlusconi: Më falni, por tani e kam e vaktin e seksit! (VIDEO) Ish kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi ka mërrë gjithë vëmëndjen e mediumeve italiane, pas komenteve që ka bërë s
Ky shef kuzhine ka krijuar vaktin "për një atak zemre perfekt" (FOTO LAJM) Një kuzhinier skocez po ofron një përvojë të paparë ndonjëherë në restorantin e tij në Australi. Ka ‘ndërtuar’ vaktin vd
E bëjmë të gjithë, ky veprim teksa hamë është i gabuar Nëse deri më tani ju është thënë se frutat duhen konsumuar gjithmonë pas vaktit ushqimor, na lejoni t’ju tregojmë se ky
E kemi bërë tërë jetës gabim, frutat nuk duhen ngrënë mbrapa buke Jemi mësuar që tërë jetën tonë, frutat ti hamë pas buke. Ama ky është një veprim i gabuar dhe i pashëndetshë. Por kur
Kurrë mos i bëni këto veprime pasi keni ngrënë E keni pyetur ndonjëherë veten nëse keni zakone të mira të të ngrënit? Nuk po flasim vetëm për të ngrënën ushqim më vler
Një dremitje pas vaktit të drekës, të zgjat jetën Të flesh pas vaktit të drekës, të zgjat jetën. Manolis Kallistratos, kardiolog në spitalin “Asklepieion Voula di Atene”
S’është gojëdhënë: 5 sekretet e njerëzve që NUK shëndoshen kurrë Secili prej nesh ka të paktën në shoqëri një person i cili nuk shëndoshet asnjëherë. Mirëpo ndonëse mjekët thonë se këtu
S’do ta anashkaloni kurrë vaktin e mëngjesit pasi ta lexoni këtë Ne të gjithë kemi dëgjuar që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Por a e dini përse? Ja disa arsye që tregojn
5 gjëra që kurrë nuk duhet t’i bëni pas të ngrënit A e dini se vajtja në shtrat menjëherë pas darkës apo drekës është një zakon shumë i dëmshëm? Besojeni apo jo, përveç kë
Një dremitje pas vaktit të drekës, të zgjat jetën Të flesh pas vaktit të drekës, të zgjat jetën. Manolis Kallistratos, kardiolog në spitalin “Asklepieion Voula di Atene”
Diabeti i tipit 2, evitoni këto pije nga vakti i mëngjesit Simptomat e diabetit tip 2 mund të rriten përmes konsumimit të lëngjeve të frutave me mëngjesin tuaj, thonë shkencëtarët
Adrenalinë e paparë! Parku ku mund të bëhesh vakti i aligatorëve gjigant (VIDEO) Një video e tmerrshme është shfaqur nga një pellg në Florida ku shihet një alligator që kërcen nga uji për të provuar dh
Arsyeja pse mëngjesi është vakti më i rëndësishëm Mëngjesi është vakti kryesor për të filluar dietën tuaj në një mënyrë të shëndetshme. Problemi qëndron se ne shpesh b
Mos e shmangni kurrë mëngjesin Edhe pse është vakti më i rrallë që konsumojmë, në fakt vakti i mëngjesit mbetet çelsi për një ditë më energji të bollsh
Pija që duhet të pini nëse keni fryrje barku pas çdo vakti Fryrja e barkut është një ndjesi vërtet e tmerrshme. Në një kohë kur do të dukesh sa më e dobët, barku të tregon sikur k
Pija që duhet të pini nëse keni fryrje barku pas çdo vakti Fryrja e barkut është një ndjesi vërtet e tmerrshme. Në një kohë kur do të dukesh sa më e dobët, barku të tregon sikur k