999 rezultate për

vakte

Habit Rama: Hani dy vakte, mbani agjërim se ju "mbron" nga koronavirusi! (VIDEO) Koronavirusi zyrtarisht në Shqipëri ka prekur 38 vetë, e një e moshuar ka ndërruar jetë pak ditë më parë në Durrës. K
Dieta mbretërore: Këto janë vaktet që ha Kate Middleton për të mbajtur trupin në formë Kate Middleton është padiskutim një nga gratë më të para në botë. Me kamerat që e vëzhgojnë 24orë në 7 ditë të javës ,
Bëni këto ndryshime në stilin e jetesës në rast se doni të mbroheni nga kanceri i gjirit Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vënë re që 30-40% të personave shfaqin kancerin e gjirit si pasojë e m
Mbrojtja nga kanceri i gjirit, çfarë duhet të ndryshoni në stilin e jetesës Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vënë re që 30-40% të personave shfaqin kancerin e gjirit si pasojë e m
Sa vakte duhet të hani në ditë për tu dobësuar? Vaktet e ndërmjetme janë më të dëmshme për shëndetin tuaj, sesa vaktet kryesore me sasi të mëdha, paralajmërojnë kërkues
Hajdut për mbijetesë, 13-vjeçari vjedh ushqim për vaktet e 5 motrave të vogla Shumë fëmijë do ta kalojnë mbrëmjen e Vitit të Ri në tryeza të gëzueshme e të bollshme. Me mijëra të tjerë janë të rreth
Kurrë mos hani vetëm, mund të sëmureni rëndë ​Bashkimi rreth tryezës, për të konsumuar një vakt dikur ishte momenti që bënte bashkë familjen ,e që kalonin minu
Veliaj: Qendrat sociale, vakte të ngrohta për njerëzit në nevojë Në muajin e Ramazanit, Bashkia e Tiranës, Fondacioni ALSAR dhe organizata TIKA dhuruan një mijë pako me ushqime për fëmi
Shtoni peshë me këto zakone të thjeshta Nëse ndryshe nga shumica problemi juaj është të shtoni peshë ka disa gjëra që mund të bëhen. Si Te Shtojmë Peshë
Pse nuk duhet të pimë ujë gjatë vakteve humica e njerëzve pinë ujë kur janë të etur. Kjo është një nevojë natyrale dhe duhet të tregojmë kujdes si dhe kur ndodh
Shkencëtarët: Hani 6 vakte në ditë dhe mposhtni sëmundjet e zemrës! Studimi i fundit rekomandon se njeriu duhet të hajë 6 vakte në ditë sepse në këtë mënyrë ul rrezikun për t’u prekur nga
Si të shtojmë peshë në mënyrë të shëndetshme? Jo të gjithë në këtë botë kanë problemin e humbjes së peshës, disa duan të kundërtën dhe për këtë ka disa zgjidhje. N
Përbërësit natyralë për një higjenë orale të shëndetshme Të kesh një gojë të shëndetshme është shumë e rëndësishme, dhe një buzëqeshje e bukur është gjëja e parë që vëmë re tek
Ja çfarë problemesh sjell përdorimi i mikrovalës Vaktet e parapërgatitur në mikrovalë mund të shkaktojnë probleme të rënda për shëndetin tuaj, paralajmërojnë ekspertët.
A duhet të futeni në ujë pasi keni ngrënë? Të gjithë ato që janë me pushime duhet të bëjnë kujdes që të mos futen direkt pasi të hanë në ujë pasi mund të rrezikojn
Mënyrat e duhura për të rënë në peshë Ekzistojnë mënyra të ndryshme të cilat na ndihojnë që të humbasim në peshë. Personat të cilët kanë dëshirë që të heqin k
Bashkia shtron vaktet për njerëzit në nevojë Bashkia e Tiranës vijon aktivitetet me rastin e festës së Krishtlindjeve. Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj, ka ftuar qy
Studim/ Ja çfarë do të thotë të konsumosh tre vaktet Vaktet e ushqimit për shumë pupuj janë të rëndësishëm dhe për këtë ato mundohen që gjithmonë ti konsumojnë ato. Por sipa
Studim/ Dobësohuni duke ngrënë çdo 12 orë Për të humbur në peshë, mjafton që ju të konsumoni dy vakte në ditë. Studiuesit edhe një herë tjetër i mëshojnë faktit p
Mavraj: Fal 5 vakte, edhe kur jam në autostradë (FOTO LAJM) Mbrojtësi kosovar i Kombëtares së Shqipërisë, Mërgim Mavraj, në një intervistë për gazetën prestigjoze gjermane "Bild",