999 rezultate për

vakt

Gabimet që bëni kur hani mëngjes. Çfarë duhet të shmangni? Mungesa e kohës dhe ritmi i shfrenuar i ditës mund t’ju lërë pak mundësi për të ngrënë mëngjes. Mëngjesi është vakti më
Pse s'duhet të flemë kur sapo kemi ngrënë E keni parasysh, pasi keni mbaruar ushqimin gjëja e vetme që doni të bëni është të merrni një sy gjumë, por në shumicën
9 hilet më të thjeshta për të kufizuar vaktet dhe për të zhdukur urinë Dieta mund të jetë shumë e vështirë dhe kërkon shumë kohë dhe me siguri ju lë ndjenjën e urisë shumë shpesh. Mësoni 9 ng
Nuk e hani një vakt të ushqimit, ja çfarë ndodh me organizmin tuaj Na ndodh të gjithëve që për shkak të angazhimeve të ndryshme të mos kemi kohë për të ngrënë një vakt apo të harrojmë për
Rashford me zemër të madhe, siguron 3 milionë vakte për fëmijët në nevojë Lojtari i Manchester United, Marcus Rashford, ka njoftuar se ka mbledhur fonde që i jep mundësi shoqatës "FareShare" të
Mëngjesi ideal: Çfarë duhet dhe nuk duhet të hani Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, megjithëse të ushqyerit është një çështje shumë individuale. Sipas Emm
Karantina mbyll restorantet, çifti kreativ shijon vaktin në një tavolinë mbi makinë Një çift gjeti një mënyrë kreative për të ngrënë jashtë, duke respektuar në të njëjtën kohë edhe rregullat e distancimit
Habit Rama: Hani dy vakte, mbani agjërim se ju "mbron" nga koronavirusi! (VIDEO) Koronavirusi zyrtarisht në Shqipëri ka prekur 38 vetë, e një e moshuar ka ndërruar jetë pak ditë më parë në Durrës. K
Dieta mbretërore: Këto janë vaktet që ha Kate Middleton për të mbajtur trupin në formë Kate Middleton është padiskutim një nga gratë më të para në botë. Me kamerat që e vëzhgojnë 24orë në 7 ditë të javës ,
E keni vetë në dorë, 3 gjërat që duhet të bëni çdo ditë për të rënë nga pesha pa dieta e palestër Humbja e peshës pa bërë domsdoshmërisht ushtrime të mundimshme fizike, dhe pa ndjekur ndonjë dietë është e mundur. Kjo t
Bëni këto ndryshime në stilin e jetesës në rast se doni të mbroheni nga kanceri i gjirit Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vënë re që 30-40% të personave shfaqin kancerin e gjirit si pasojë e m
"Çmendet" Berlusconi: Më falni, por tani e kam e vaktin e seksit! (VIDEO) Ish kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi ka mërrë gjithë vëmëndjen e mediumeve italiane, pas komenteve që ka bërë s
Vajza lë punën në bankë për arsyen më absurde që keni dëgjuar Çmenduritë e ditëve të sotme duket se nuk kanë fund. Kështu një vajzë ka hequr dorë nga puna e saj në bankë, për të punu
Mbrojtja nga kanceri i gjirit, çfarë duhet të ndryshoni në stilin e jetesës Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vënë re që 30-40% të personave shfaqin kancerin e gjirit si pasojë e m
Sa vakte duhet të hani në ditë për tu dobësuar? Vaktet e ndërmjetme janë më të dëmshme për shëndetin tuaj, sesa vaktet kryesore me sasi të mëdha, paralajmërojnë kërkues
Ky shef kuzhine ka krijuar vaktin "për një atak zemre perfekt" (FOTO LAJM) Një kuzhinier skocez po ofron një përvojë të paparë ndonjëherë në restorantin e tij në Australi. Ka ‘ndërtuar’ vaktin vd
Çfarë e bën mëngjesin kaq të rëndësishëm? Një studim amerikan ka zbuluar se njerëzit që nuk hanë mëngjes janë më të rrezikuar nga sëmundjet e zemrës. Studimi n
Asnjë djalë nuk i afrohej se ishte e shëndoshë por sot shumë prej tyre çmenden pas saj (FOTO LAJM) Një vajzë, tanimë fanatike e palestrës ka rënë rreth 80 kilogramë duke shmangur varësinë, sidomos ndaj ushqimit të shpej
Kosova është me çmimet më të lira në Evropë Kosova është vendi më i lirë i Evropës, ku në restorantet e lira mund të konsumosh një vakt për 3.4 dollarë. Më pas vjen
Hajdut për mbijetesë, 13-vjeçari vjedh ushqim për vaktet e 5 motrave të vogla Shumë fëmijë do ta kalojnë mbrëmjen e Vitit të Ri në tryeza të gëzueshme e të bollshme. Me mijëra të tjerë janë të rreth