999 rezultate për

vaksinuar

Pas fëmijëve infektohen me fruth edhe 9 pjestar të stafeve të spitalit Në repartin kirurgjik në Spitalin e përgjithshëm të Strugës janë sëmurë 16 për qind e të të punësuarve, gjegjësisht nënt
Fruthi nuk ka të ndalur në Maqedoni, edhe 105 raste të reja 105 raste të reja me fruth janë regjistruar javën e kaluar, flasin të dhënat e Institutit të Shëndetit Publik. 49 rastet
105 raste të tjera fruthi në 6 ditë Në periudhën prej 17 deri 23 maj, janë paraqitur gjithsej 105 raste të reja me fruth, ndërsa prej tyre, 81 për qind nuk
Kujdes, këta fëmijë nuk pranohen në shkollat maqedonase Regjistrimi i fëmijëve në klasën e parë po zhvillohet normalisht pavarësisht thirrjeve të Institucioneve përgjegjëse për
Shtohen edhe kaq raste me fruth në Maqedoni Pesë raste të reja me fruth janë regjistruar gjatë ditës së djeshme në Klinikën Infektive në Shkup, dy prej të cilëve ja
Kaq raste të reja me fruth në Gostivar Përhapja e fruthit në mesin e popullatës nuk ndalet. Një epidemi u deklarua në të gjithë territorin e vendit dhe numri i
130 raste të reja fruthi në Maqedoni Rreth 130 raste të reja me fruth janë regjistruar gjatë javës së shkuar në 11 qytete të vendit. Raporti javor i Institut
Epidemia e fruthit ende është aktive në Maqedoni Në afat prej një jave janë paraqitur gjithsej 109 raste me fruth, informojnë nga Instituti për Shëndet Publik. Nga numri
A ka epidemi fruthi në Kosovë? Përgjigjet instituti Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se në Kosovë nuk ka epidemi të fruthit. “Kosova radhitet në mesin
Shtohen rastet e fruthit në Shkup Gjatë kujdestarisë së mbrëmshme në Klinikën për Sëmundje Infektive, janë kontrolluar katër raste të dyshuara të fruthit,
Fëmijët e pavaksinuar nuk do të pranohen në shkollë Detyrimet tona janë që vaksinimi të bëhet i detyrueshëm dhe fëmijët e pavaksinuar të mos pranohen as në kopshte e as në
Epidemia, çerdhet nuk pranojnë fëmijët e pa vaksinuar Shpallja e epidemisë së Fruthit në territorin e Shkupit i ka vetëdijesuar një pjesë të prindërve për të vaksinuar fëmijë
Urdhër: Të mos regjistrohen në shkolla dhe kopshte asnjë nga fëmijët e pavaksinuar! Fëmijët të cilët nuk janë vaksinuar, nuk do të regjistrohen në çerdhe, kopshte e shkolla! Ky ka qenë urdhëri i prerë
Fruthi i merr jetën fëmijës 14 muajsh Një fëmijë 14 muajsh ka humbur jetën si pasojë e sëmundjes epidemike të fruthit. Në klinikën infektive thanë se vikti
Fëmijët e pa vaksinuar janë më të shëndetshëm? Ja çfarë thonë studimet e fundit Studimi më i fundit tregon se fëmijët e pa vaksinuar janë më të shëndetshëm sesa ata që kanë kryer vaksinat. Ky studim t
Beqaj apel ndaj bluzave të bardha për t'u vaksinuar Për të tretin vit radhazi, Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti i Shëndetit Publik kanë nisur vaksinimin e personelit
Studentët e pavaksinuar nuk do regjistrohen në universitete Kartela e vaksinimit është një kusht që duhet të paraqesë ccdo student që do të hyjë në universitet, pasi në të kundërt
Veliaj: Deri tani janë vaksinuar 320 qen Punonjësit e Bashkisë së Tiranës prej një muaji kanë nisur punën për të trajtuar të gjitha kafshët endacake, fillimisht
Ujku që kafshoi vajzën ishte i vaksinuar? Pas shpërthimit të babait të vajzës dy vjeçare, e cila u sulmua sot në Kopshtin Zooologjik, një reagim ka ardhur nga zyr
Si të qetësoni një bebe që qan (VIDEO) Të qetësosh një bebe ndoshta është një ndër sfidat më të vështira që mund të ndërmarrë secili nga ne. Pediatri amerikan