Bilanc i frikshëm viktimash, vetëm sot humbën jetën 20 shtetas nga COVID-19
999 rezultate për

vaksinuar

I ri dhe pa probleme shëndetësore, djali tregon si shfrytëzoi rastin për t'u vaksinuar Ndërsa shumica e popullatës me rrezik të lartë pret të marrë vaksinën kundër koronavirusit, banori i kryeqytetit amerika
Rama publikon fotot, gjyshër dhe gjyshe duke u vaksinuar Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin social Facebook disa fotografi ku duken disa gjyshër mbi 80 vjeç, duke u v
Mbi 17 mijë raste të reja me COVID-19 ditën e sotme në Itali Janë 17,455 raste të reja me koronavirus të regjistruar në Itali, nga 257,024 tamponë të përpunuar. Shkalla e pozitivite
Merkel zbulon se nuk e ka bërë ende vaksinën: Nuk më takon, nuk jam e moshuar! Ndryshe nga liderat nëpër botë, Merkel nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. "Unë jam 66 vjeç dhe nuk bëj pj
Ka vaksinuar me dozën e parë gjysmën e popullsisë, ky shtet synon rihapjen e plotë të ekonomisë Izraeli synon të rihapë ekonominë nga 5 prilli, pasi të ketë vaksinuar të gjithë popullsinë e përshtatshme kundër korona
Eksperti "tallet" me vaksinimin në Shqipëri: Si të hysh në Formula 1 me qerre Nga Erion Dasho Dje Borati vlerësoi arritjet e Izraelit dhe Britanisë së Madhe dhe tha se nën shembullin e
90-vjeçarja eci 16 kilometra në dëborë për t'u vaksinuar Një amerikane e palëkundur nëntëdhjetë vjeçar sfidoi të ftohtin dhe eci 16 kilometra nëpër dëborë për t’u vaksinuar kund
As stuhia nuk e pengoi, 90-vjeçarja ecën 6 milje në dëborë për tu vaksinuar kundër Covid-19 Një stuhi e fuqishme dëbore në Seattle nuk ka penguar një 90-vjeçare të marrë vaksinën e saj anti-covid. Fran Goldman
Ende pa u vaksinuar për së dyti, Bino jep siguri: S'kemi pasur efekte anësore Kryeministri Edi Rama bashkë me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ndodheshin në Vlorë ditën e sotme, për të i
Zbulohet shifra, ja sa qytetarë kanë aplikuar për t'u vaksinuar Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar që 46.023 persona kanë aplikuar në uebfaqën për vaksinim përmes sistemit “Termini i
A duhet të izolohemi pasi jemi vaksinuar kundër COVID-19 kur takojmë një të infektuar? Sipas një njoftimi të rëndësishëm, të gjithë ata që e kanë mbyllur procesin e vaksinimit dhe kanë marrë dozat e vaksinav
Shqipëria ka gati pasaportën antiCOVID, ku mund ta merrni Vendi ynë tashmë ka bërë gati “pasaportën” për të gjithë personat që janë vaksinuar kundër koronavirusit. Sipas njoft
U infektua me COVID-19 pas vaksinimit, Pipero bëhet i gjallë: Nuk jam rasti i vetëm! Mjeku Pëllumb Pipero u infektua me COVID-19 pas vaksinimit anti-covid vetëm pak ditë më parë. Me anë të një reagimi t
Sa mjekë janë vaksinuar deri në këto momente, Brataj zbulon shifrat I ftuar në Open, drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj u shpreh se aktualisht janë rreth 600 persona personel mj
Hapen stadiumet për tifozët e vaksinuar? Prej thuajse një viti stadiumet e futbollit në Itali vijojnë të jenë të mbyllura për publikun, ndërsa në një dalje për m
"Vdekshmëria është 10 herë më e lartë", Zaimi thirrje për të vaksinuar personat me 'Sindromën Down' Sot bëhet një javë nga nisja e procesit të vaksinimit anticovid në Shqipëri. Gjatë gjithë këtyre ditëve ashtu si u dekla
Kryeministri Rama vaksinohet LIVE kundër koronavirusit (VIDEO) Ka nisur kështu procesi i vaksinimit në vendin tonë. E parë, është vaksinuar shefja e Infektivit dhe menjëherë pas saj,
Si do të sillemi pas vaksinimit? Pas autorizimit më të fundit nga EMA dhe AIFA për shpërndarjen e vaksinës anti-Covid të Pfizer-Biontech në Evropë dhe It
Presidenti i Serie A propozon që personat e vaksinuar të lejohen në stadiume Presidenti i Lega Serie A, Paolo Dal Pino sugjeron që Qeveria Italiane të lejojë ata kanë marrë vaksinën kundër COVID-19
Mijëra të vaksinuar në ditë, ky shtet gati ta "mposhtë" i pari pandeminë Autoritetet shëndetësore në Izrael po vaksinojnë me shpejtësi popullatën dhe ndoshta shumë shpejt ky shtet mund ta mposh