E FUNDIT/ Rama e refuzoi, Basha mbërrin në kohë në Presidencë, nis takimi me Metën
999 rezultate për

vaksinimit

Kaq raste të reja me fruth në Gostivar Përhapja e fruthit në mesin e popullatës nuk ndalet. Një epidemi u deklarua në të gjithë territorin e vendit dhe numri i
Një qark në New York shpall gjëndjen e jashtëzakonshme për shkak të Fruthit Një distrikt në New York ka deklaruar gjendje të jashtëzakonshme pas një shpërthimi të rëndë të fruthit. Rockland Cou
Paralajmërimi i fortë: Fruthi po vret shqiptarët Organizata Botërore e Shëndetësisë ka lëshuar një paralajmërim të fuqishëm në Evropë, pasi sipas saj, prevalenca e infek
Kundërshtohet kushti i vaksinimit për fëmijët në Maqedoni Ministrja e Arsimit në Maqedoni ka kundërshtuar ashpër qëndrimin e Ministrisë së Shëndetësisë për vaksinimin e fëmijëve
Përse rritet temperatura e fëmijës pas vaksinimit? Vaksinimi i fëmijës ka qënë dhe është një temë shumë e debatuar, ku disa prindër shfaqin hapur refuzimin dhe frikën e ty
Shënohen tre raste të reja të fruthit, në Shkup, Kumanovë dhe Tetovë Dr. Zharko Karaxhovski nga Instituti i Shëndetit Publik i Republikës së Maqedonisë sot deklaroi se tre rastet me fruth j
Rihapen tregjet, ja ku mund t'i bleni Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë, të hënën, ka shfuqizuar vendimin për mbylljen e tregjeve të kafshëve në të gjitha
Studentët e pavaksinuar nuk do regjistrohen në universitete Kartela e vaksinimit është një kusht që duhet të paraqesë ccdo student që do të hyjë në universitet, pasi në të kundërt
Aktivitete në kuadër të Javës së Vaksinimit Me rastin e Javës Evropiane të Vaksinimit, ministri i Shëndetësisë Ferid Agani, ka zhvilluar një vizitë në Qendrën Kryes
Sulm vdekjeprurës kundër punëtorëve antipoliomelit Punonjësit shëndetësor të cilët vizitojnë popullsinë kundër sëmundjes së poliomelitit por dhe rojet e tyre në Pakistan j
Kukës, nis faza e dytë e vaksinimit kundër brucelozës Ministria e Bujqësisë ka nisur fazën e dytë të vaksinimit kundër brucelozës për bagëtitë e imta. Procesi ka nisur edhe n
Vijon fushata e vaksinimit “Një pikë në sy” Disa mijëra bagëti të imta në qarkun e Gjirokastrës janë vaksinuar për t’u mbrojtur kundër brucelozës. Fermerët vlerësu
Dy vaksina të reja në sistemin e imunizimit Ministria e Shëndetësisë parashikon të fusë në kalendarin e vaksinimit gjatë viteve të ardhshme vaksinat e Rotavirusit d
Procesi i vaksinimit, Princesha e Belgjikës viziton Shkodrën Gjatë ditës së enjte në Shqipëri ka mbërritur Princesha Matilde e Belgjikës e cila ndjek një program për rritjen e imuni