999 rezultate për

vaksinimi

Kujdes! Këta individë nuk duhet të vaksinohen me vaksinën kundër gripi Mënyra më e mirë e parandalimit të virusit të gripit është vaksinimi me vaksinën kundër gripit. Vaksinimi mbron vetë per
Shtohen edhe kaq raste me fruth në Maqedoni Pesë raste të reja me fruth janë regjistruar gjatë ditës së djeshme në Klinikën Infektive në Shkup, dy prej të cilëve ja
Kaq raste të reja me fruth në Gostivar Përhapja e fruthit në mesin e popullatës nuk ndalet. Një epidemi u deklarua në të gjithë territorin e vendit dhe numri i
Nesër nis vaksinimi për fruthin Nga nesër do të ketë vaksinim në terren në shkollat fillore dhe të mesme, informoi sot ministri i Arsimit dhe Shkencës,
Ky robot i heq frikën fëmijëve nga vaksinimi Prania dhe bashkëveprimi me një robot humanoid, të pajisur me inteligjencën artificiale, ka në klinikë një fuqi efektive
Një qark në New York shpall gjëndjen e jashtëzakonshme për shkak të Fruthit Një distrikt në New York ka deklaruar gjendje të jashtëzakonshme pas një shpërthimi të rëndë të fruthit. Rockland Cou
Paralajmërimi i fortë: Fruthi po vret shqiptarët Organizata Botërore e Shëndetësisë ka lëshuar një paralajmërim të fuqishëm në Evropë, pasi sipas saj, prevalenca e infek
Edhe sot në këto lagje të Shkupit bëhet vaksinimi Për pikat e vaksinimit “Jane Sandanski”, “Bit Pazar” dhe “Bukuresht” do të punojnë edhe për fundjavë në dy turne, në orë
Fëmijët e pavaksinuar nuk do të pranohen në shkollë Detyrimet tona janë që vaksinimi të bëhet i detyrueshëm dhe fëmijët e pavaksinuar të mos pranohen as në kopshte e as në
Epidemia e fruthit, fillon vaksinimi i jashtëzakonshëm Si pasojë e epidemisë së fruthit në Radishan, Instituti i Shëndetit Publik do të fillojë me vaksinimin e jashtëzakonshëm
Në këtë datë nis vaksinimi në Maqedoni Sivjet për herë të parë do të bëhet vaksinim pa pagesë për persona e moshës mbi 65-vjeçare të cilët marrin pension mesat
Fillon vaksinimi i lopëve të Prishtinës Komuna e Prishtinës e ka filluar vaksinimin e kafshëve shtëpiake si gjedheve, deleve, dhive dhe qenve me pronarë, që pri
Nëse e shihni këtë objekt në pyll, kurrsesi mos e prekni Në Kosovë, për të gjashtën herë radhazi po nis fushata e vaksinimit kundër tërbimit, si pjesë e iniciativës rajonale të
Vaksinimi i detyrueshëm has në vështirësi Ministria e Shëndetësisë nuk do të kërkojë nga Ministria e Arsimit që vaksinimi të jetë kusht për regjistrimin e fëmijëv
Kundërshtohet kushti i vaksinimit për fëmijët në Maqedoni Ministrja e Arsimit në Maqedoni ka kundërshtuar ashpër qëndrimin e Ministrisë së Shëndetësisë për vaksinimin e fëmijëve
Kushti kryesor për regjistrimin në shkolla do të jetë vaksinimi Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, tha sot se, kusht për regjistrim në kopshte dhe shkolla do të jetë që fëmijët të
Serbia do të ndjek penalisht figurat publike që kundërshtojnë vaksinimin e fëmijëve Prokuroria e Lartë Publike është duke vepruar në drejtim të vërtetimit të përgjegjësisë penale të më shumë figurave publ
Përse rritet temperatura e fëmijës pas vaksinimit? Vaksinimi i fëmijës ka qënë dhe është një temë shumë e debatuar, ku disa prindër shfaqin hapur refuzimin dhe frikën e ty
Shënohen tre raste të reja të fruthit, në Shkup, Kumanovë dhe Tetovë Dr. Zharko Karaxhovski nga Instituti i Shëndetit Publik i Republikës së Maqedonisë sot deklaroi se tre rastet me fruth j
Sot fillon vaksinimi kundër gripit Vaksinimi kundër gripit sezonal fillon sot në qendrat shëndetsore dhe njësitë e tyre rajonale. Vaksina i përfshin llo