999 rezultate për

vaksinat

Fauci për vaksinat: Merrni të çertifikuarat Dr. Anthony Fauci, zyrtari më i lartë i sëmundjeve infektive të SHBA-së, tha të dielën se do ta merrte vaksinën e sapo a
"Po nxitoj të bëj vaksinën", 88 vjeçari kapet me 191 km në orë Policia franceze ka ndaluar një 88 vjeçar i cili po "fluturonte" me 191 km në orë. Në momentin e ndalimit, i moshuari
"Jam lypësi më i gjatë në planet", Rama: Presim 360 mijë doza nga AstraZeneca Ditën e sotme Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një konferencë të përjavshme bashkë me Ministren e Ekonomisë Anila Denaj.
Bëri vaksinën anti covid-19, Rama: Kam zhvilluar antitrupa (VIDEO) Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme gjendet në Rinas ku po pret 8190 dozat e vaksinave nga Pfizer. Gjatë një konfe
Zaev paralajmëron edhe 100 mijë vaksina "Sputnik V" (VIDEO) Sekretari i spitalit të përgjithshëm në Ohër është vaksinuar kundër virusit korona edhe pse sipas autoriteteve, nuk ka q
Kryeministër i vendit?! Rama: Vaksinat m'i dha Ndragheta po mos e bëj muhabet Kryeministri Edi Rama sicc nuk përton, ka replikuar ditën e sotme me komentuesit në Facebook, kryesisht sa i takon vaksi
COVID-19/ Kur do të jenë gati vaksinat për fëmijët dhe adoleshentët? Siç shpjegohet edhe nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, vaksinat kundër Covid-19 nuk mund të merren nën një moshë të
COVID-19/ Çfarë mund të arrijë vaksina dhe çfarë jo? Pothuasje i gjithë viti i kaluar kaloi me tension për të siguruar vaksinën ndaj COVID-19. Ne mësuam se çfarë janë vaksin
Rama del në Rinas për vaksinat: 360 mijë doza i presim nga një vend mik! Kryeminstri Rama po pret ardhjen e dytë të vaksinës Pfizer në aeroportin e Rinasit. Rama gjithashtu ka deklaruar se
Kur fillon vaksinimi anti covid në Maqedoni? Vaksinimi kundër Kovid 19 në shtet do të fillojë të mërkurën (17 shkurt). Të parët që do të vaksinohen janë punonjësi
COVID-19/ Mjeku lë pa fjalë Ardit Gjebrean: Vaksina nuk të shëron, ka komplikacione! "Nuk ka vaksinë që të shëron, shpëton një herë e mirë dhe vaksinat kanë edhe komplikacione..." Moderatori i njohur Ar
Maqedonia e Veriut merr dozat e para të vaksinës nga Serbia Maqedonia e Veriut ka pranuar të dielën vaksinat e para kundër COVID-19 që janë donacion nga Serbia. Bëhet fjalë për 4,6
Zaev i zhgënjyer, si e lanë në baltë shtetet që i premtuan vaksina Shtetet fqinje po bëhen gati për dozën e dytë të vaksinës anticovid, ndërsa në Maqedoninë e Veriut nuk dihet se cilat va
Vaksina nuk erdhi, Zaev: 3 shtete duhej të na ndihmonin (VIDEO) Shtetet fqinje po bëhen gati për dozën e dytë të vaksinës anticovid, ndërsa në Maqedoninë e Veriut nuk dihet se cilat va
Zaev tregon datën: Ja kur vijnë vaksinat Fajzer Kryeministri Zoran Zaevi në debatin e sotëm onlajn me Këshillit Atlantik në temë “Maqedonia e Veriut në prag të Evropës”
Vaksinat kineze në Maqedoni, detajet e marrëveshjes "top secret" Marrëveshja për furnizim të vaksinave anti kovid u nënshkrua me prodhuesin kinez “Sinofarm”. 200 mijë dozat e para prite
Shtimi i infeksioneve në vend, Rama nuk i del në krah deputetëve: E papëgjegjshme! Pas rritjes dramatike të rasteve me COVID në Shqipëri, kryeministri Edi Rama ka dalë në një konferencë për mediat duke k
Rëndohet pandemia në Shqipëri, vaksinat ende nuk po mbërrijnë masivisht Në Shqipëri javën e parë të shkurtit u përkeqësua situata e pandemisë Covid-19. Vdekjet dhe infektimet e reja u rritën n
Ursula Von Der Leye pesimiste: Duhet të jemi të përgatitur për çdo mungesë lidhur me vaksinat Bashkimi Evropian, i cili është kritikuar për vonesat në fushatat e vaksinimit për Covid-19, me siguri do të përballet m
Rama për vonesën e vaksinave: Nuk është faji ynë, po ndodh në të gjithë Evropën Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës në Kryeministri, ka shpjeguar edhe arsyet se përse vaksinat kundër covid kanë ar