999 rezultate për

vaksinĂ

Për të bindur qytetarët se vaksina është e sigurt, ministri vaksinon mbesën Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe e ka vaksinuar mbesën e tij Ilina. Në profilin e tij personal në facebook ai sh
Një hap pranë fitores së betejës me kancerin, testohet me sukses vaksina e parë Prej rreth 50 vitesh, studiuesit janë përpjekur për të krijuar një vaksinë kundër kancerit, por deri para pak kohësh nuk
Zbulohet vaksina kundër kancerit? Studikuesit e "Scripps Research Institute" kanë testuar me sukses tek minjtë një vaksinë, e cila sipas tyre parandalon 1
Zbulohet vaksina e re e kancerit, parandalon edhe rikthimin Vaksina kundër kancerit, e cila sulmon tërë viruset në trup pas injektimit, është gati për t’u testuar tek njerëzit.
Lëngu magjik: Vaksina që shpëton gratë Katër nga pesë gra në Britaninë e Madhe kanë bërë injeksion “solucionin magjik” – vaksina HPV që parandalon kancerin e q
Këtë duhet të dini para se të vaksinoheni Ka shumë informacione kontradiktore rreth vaksinave. Vaksinat janë të sigurta dhe efektive. Çdo vaksinë e licencuar test
5 fakte rreth vaksinave Ka shumë informacione kontradiktore rreth vaksinave. Vaksinat janë të sigurta dhe efektive. Çdo vaksinë e licencuar tes
Vaksina për trajtimin e kolesterolit ul rrezikun për sulm në zemër Një vaksinë që ulë kolesterolin ka treguar se ndihmon me uljen e gjasave për sulm në zemër për një të katërtën. Dy vj
Vaksina efikase që shëron kancerin, së shpejti zëvendëson hemoterapinë Vaksina, e cila me sukses ka shëruar 97 për qind të tumoreve te minjtë do të testohet në njerëz me nivel të ulët të limf
Vaksina e kancerit që i shëron 97% të tumorëve mund të jetë në dispozicion brenda një viti Një vaksinë kundër kancerit e cila i ka shëruar 97 për qind të tumorëve të gjakut te minjtë do të testohet gjatë këtij v
Nëse e shihni këtë send, mos e prekni! Ka nisur nga rrethi i Krujës pranë Parkut Kombëtar Qafë Shtamë, turi i ekipit të punës i ngritur nga Agjencia Kombëtare
Vaksina që zhduk kancerin testohet me sukses Studiuesit në Universitetin e Stanfordit thonë se kanë testuar me sukses tek njeriu një vaksinë që nxit sistemin imunita
Vaksina kundër kancerit, shumë shpejt do të fillojnë provat në njerëz Një ekip në Universitetin e Stanford-it pretendon se një injeksion në një tumor të vetëm do të mjaftojë të shkaktojë për
Vaksina e fruthit shkakton autizëm? Flet Liri Berisha Duket se frika se mos vaksina kundër fruthit shkakton autizëm të fëmijët ka bërë që një nënë, të marrë vendimin drastik
Vaksinat e gripit, a duhet t'u bëhen fëmijëve? Kur disa prindër u njoftuan nga shkolla se fëmijët e tyre duhet të bëjnë vaksinën kundër gripit ata ishin konfuzë. Shumë
Shqipëria në prag të epidemisë gripale, ministria bën thirrje për vaksina Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, tha se janë analizuar mostrat e para për virusin e t
"Mushkonjat" fluturojnë sërish mbi Shqipëri, kësaj radhe për dhelprat Për një periudhë dyjavore, avionë të vegjël do të shpërndajnë nga ajri vaksinën për imunizimin e dhelprave, që janë buri
MSH: Ky është numri i vaksinave kundër gripit Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët se bazuar në Planin e vaksinimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publ
Arrijnë vaksinat në Kosovë, ja kur mund të vaksinoheni 85 mijë vaksina kundër gripit sezonal kanë arritur në Kosovë. Qytetarët në moshë të shtyer dhe ata që kanë sëmundje k
Të gjitha vaksinat e fëmijëve në një injeksion të vetëm Një teknologji e cila mund të unifikojë të gjitha vaksinat e fëmijëve në një injeksion të vetëm është zhvilluar nga stud