999 rezultate për

vaksinĂ

Problemet me vaksinat, BE ashpërson tonet me Astrazeneca Përshkallëzohen tensionet mes kolosit farmaceutik Astrazeneca dhe Bashkimit Europian. Vaksina është aktualisht në fazat
Maqedonia e Veriut do të furnizohet me vaksina kineze ndaj koronavirusit Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut po shqyrtojnë seriozisht mundësinë e blerjes së vaksinave kundër Covid-1
Epidemiologu sqaron cila nga vaksinat është më efektive Sot në shumë vende të botës, përfshirë Evropën vaksinat që po përdoren janë ato të Pfizer/ BioNetch dhe Modernës. I
Maqedonia do të furnizohet me vaksina kineze kundër Covid-19 Autoritetet shëndetësore në vend po shqyrtojnë seriozisht mundësinë e blerjes së vaksinave kundër Covid-19 nga prodhuesi
Manastirliu flet për variantin e ri të COVID-19: Vaksina e COVAX pritet në shkurt Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka inspektuar këtë të hënë pikën e testimit të shpej
Kryeministri italian merr vendimin e papritur për dy kompanitë prodhuese të vaksinave antiCOVID Kryeministri italian Giuseppe Conte thotë se një vonesë në furnizimin e vaksinave të koronavirusit nga Pfizer dhe AstraZ
Do jepen vetëm gjysmat e vaksinave, BE merr goditjen e parë anti-COVID Kompania që prodhon vaksinën kundër COVID-19, AstraZeneca ka paralajmëruar vendet e BE-së të presin mungesa në dërgesat
Pesë të vdekur nga zjarri në fabrikën për prodhimin e vaksinave në Indi Së paku pesë persona vdiqën nga një zjarr që shpërtheu në një fabrikë që ishte në ndërtim e sipër në Indi. Fabrika ishte
Vaksina dhe dekorimi 4 të vrarëve në protestë, kartat e sforcuara elektorale të Edi Ramës Nga Xhovan SHYTI Pas sigurimit të një sasie tepër modeste të vaksinave anti-Covid dhe propagandimit të tyre të bujsh
Covid-19: Kur do të jenë gati vaksinat për fëmijët dhe adoleshentët? Siç shpjegohet edhe nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, vaksinat kundër Covid-19 nuk mund të merren nën një moshë të
Mund të infektoheni edhe pas vaksinimit, ISHP sqaron simptomat Në një postim sqarues në rrjetet sociale, ISHP thekson se asnjë nga vaksinat ndaj Covid-19 të aprovuara apo në fazë zhvi
Sa e sigurt është vaksina e Pfizer? Lidhur me sigurinë dhe pyetjet e shumta për vaksinën Pfizer, ka folur edhe ekspertja e ISHP, Eugena Tomini. Në një in
Kuvendi miraton marrëveshjen midis qeverisë dhe Pfizer për vaksinën anti-Covid Me 94 vota pro, është miratuar marrëveshja midis qeverisë dhe kompanisë Pfizer, për vaksinat anti-covid që do të vijnë n
OBSH bën thirrjen e fortë për shpërndarjen e vaksinave anti-covid: Dështim katastrofik! Ndërkohë që gjetja e vaksinave anti-covid u pa si shpëtimi i të gjithëve, shpërndarja e tyre nuk tregon të njëjtën gjë.
Vaksinat anticovid në Shqipëri, Meta: Duhet transparencë, kjo është trafikim! Presidenti Ilir Meta komentoi në emisionin “Kjo Javë’, në News24, mbërritjen e vaksinës anti-Covid në Shqipëri, para koh
OBSH bën thirrje: Vaksina të shpërndahet në mënyrë të drejtë në të gjitha vendet! Kreu i degës europiane pranë Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Hans Kluge, ka thënë 95 për qind e vaksinave
Rama zihet ngushtë: Vaksinat nga Rinasi i sollëm me kuaj dhe i futëm në arka domatesh! "Nga Rinasi në ISHP, i kemi sjellë me kuaj vaksinat dhe i kemi futur në arka domatesh. Unë kam vajtur ditën e hënë kam f
Bëri vaksinën anti-covid live, Rama zbulon nëse kishte apo jo efekte anësore Kryeministri Edi Rama thotë se vaksinat e mbërritura më 11 janar në Rinas, erdhën nga një vend i Bashkimit Evropian.
Pse mbahet i fshehtë shteti që dhuroi vaksinat për shqiptarët? Fico zbulon arsyen Teksa në vendin tonë mbërritën 975 vaksinat e para anti-covid të kompanive Pfizer dhe Biontech, mister ngelet vendi dona
Rama hap frigoriferët, tregon vendin ku janë depozituar dozat e vaksinës Ditën e sotme, kryeministri Rama ka vendosur të tregojë për të gjithë ambientet ku janë depozituar vaksinat në depon far