E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Parma-Inter
999 rezultate për

vakant

Kush janë 10 kandidatët që marrin "bekimin" e Metës për në Kushtetuese Institucioni i Presidentit të Republikës, ka bërë publike listën e aplikantëve që kanë shprehur interesin për të kandidu
Zbardhet lista, kush janë aplikantët e vendeve vakante në KQZ Zbardhet lista me emrat e aplikantëve për postet vakante në Komisionin e ri Qendror të Zgjedhjeve. Mes aplikantëve pë
Përfundon verifikimi i kandidatëve, "bllokohet" sërish Kushtetuesja Këshilli i Emërimeve në Drejtësi njofton përfundimin e verifikimit të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese. KED e mby
KLGJ jep dy vendime: Çfarë po ndodh me kandidaturat e emërimeve në Gjykata KLGJ ka miratuar sot kandidaturat për vendet vakante në Gjykatën e Posacme të Shkallës së Parë dhe Apelit, si dhe ato të
RAPORTI/ Kuvendi nuk plotëson vendet vakante në institucione Një monitorim i Institutit të Studimeve Politike (ISP) ka gjetur shkelje në aktivitetin dhe vendimmarrjen parlamentare.
10 emra në garë për të zëvendësuar Besnik Muçin Presidenca ka shpallur listën e aplikantëve për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese, mbetur pas shkarkimit nga KPA e g
Përfundon votimi për vendin vakant në KLP, kush është fituesi Prokurorja Esmeralda Cami Keshi ka fituar vendin për anëtare të KLP-së, përkundrejt rivalit të saj prokurorit Vladimir M
Marku bën thirrje për mbledhjen e rëndësishme, vend vakant në KLP Eshtë vendosur data 4 tetor, ora 10:00 për të mbajtur mbledhjen ku ftohen prokurorët e prokurorive të gjithë niveleve pë
KED e përjashton nga gara për Kushtetuesen Zhaklina Peton Gjyqtarja Zhaklina Peto fitoi të drejtën në gjykatë që të vlerësohej si kandidate për Gjykatën Kushtetuese. Por Këshilli
Kuvendi shpall vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese (Kriteret e kandidatit) Kuvendi i Shqipërisë ka njoftuar hapjen e garës për anëtar të Gjykatës Kushtetuese, e cila është prej muajsh jashtë funk
Gjykata Kushtetuese, KED kërkesë Presidentit dhe Kuvendit të Shqipërisë Këshilli i Emërimeve në Drejtës ka vendosur t’i kërkojë Kuvendit të Shqipërisë dhe Presidentit të Republikës që të shpal
"Nëse Shqipërisë nuk i hapen negociatat, BE humbet besueshmërinë" Nëse në Qershor të 2019 Shqipërisë nuk do t’i çelen negociatat e anëtarësimit, atëherë do të kishte jo vetëm pasoja nega
4740 vende të lira pune, ja ku mund të drejtoheni Rreth 48.374 punëdhënës janë regjistruar në faqen zyrtare të Shërbimit Kombëtar të Punësimit, ku dhe kanë publikuar vend
Zaev jep afat shtesë për plotësimin e vendeve vakante në qeveri Intensifikohen takimet e partnerëve të koalicionit me qëllim plotësimin e vendeve vakante që u krijuan nga zgjedhjet lok
Kuvendi shpall një vend vakant, mësoni kriteret që duhen përmbushur Kuvendi i Shqipërisë shpall vendin vakant për Komisionerin për Mbrojtjen nga Diskriminimi, ndërsa sqaron të gjitha krite
Shqiptarët nuk e bësojnë përrallës së meritokracisë, shtyhen afatet për drejtorë hipotekash Ka çuditur jo pak me deklaratën e saj të fundit ministrja e drejtësisë Etilda Gjonaj, e cila konfirmoi shtyrjen me dy ja
NXITONI/ Rama nxjerr vende vakante në drejtësi, ja kriteret që duhet të plotësoni Kryeministri Edi Rama e nisi ditën duke dhënë një lajm të mirë për të gjithë ata që janë në kërkim të një pune. Rama
Russia zyrtarizon 19 ekipet e para, mbeten dhe 13 vende vakante Franca dhe Portugalia janë dy përfaqësueset më të reja që janë kualifikuar për në Kampionatin Botëror, ‘Rusia 2018’. Në
675 vende pune të lira në Administratë, ja profesionet që kërkohen dhe si të aplikoni Ministrja e Inovacionit Milena Harito nga Fakulteti i Drejtësisë në Tiranë deklaroi se janë 675 vende vakante pune në ni
Presidenti Trump i ofron postin vakant të Flynn, zëvendës-admiralit Robert Harward Administrata e presidentit Trump, ka vendosur që postin e këshilltarit për sigurinë Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, të l