999 rezultate për

vajrat

Cila është bima çudibërëse që shëron kaq shumë sëmundje Doktori gjerman Maren Franz ka kryer një sërë studimesh dhe rezultatet e arritura i ka përmbledhur në librin me titull "
Keni pika të zeza në hundë? Ja si ti largoni Shumë njerëz i ndërlidhin vajrat esencialë me aromaterapinë. Në fakt, vajrat esencialë kanë mundësi aplikimi në shumë ve
Mos harxhoni më lekë! Përgatisni vetë krem kundër diellit me 3 përbërës që i keni në shtëpi (FOTO LAJM) Ju kërkoj ndjesë të gjitha mamave që besojnë në fuqitë magjike të vajit të ullirit. Aq shumë çudibërës ju duket ky v
Përgatisni vetë këtë shampo, dhe thojini lamtumirë rënies së flokëve Rënia e flokëve sigurisht është një ndër gjërat më të bezdisshme, e cila nuk njeh moshë dhe as gjini. Faktorët ndiku
Këto vajra vegjetalë po ju dëmtojë organizmin Vajrat vegjetalë ju bëjnë dëm. Kjo është e vërteta. Nëse i shmangni këto vajra nga ushqimi juaj, do të ndërmerrni hapa d
Vajrat më të dëmshëm vegjetalë që ju dëmtojnë organizmin Vajrat vegjetalë ju bëjnë dëm. Kjo është e vërteta. Nëse i shmangni këto vajra nga ushqimi juaj, do të ndërmerrni ha
Mos i masazhoni bebet me këtë produkt, mund t’u shkaktojë ekzemë Hulumtuesit shkencor nga Universiteti i Mançesterit thonë se, edhe vajrat natyrale që përdoren për masazhimin e bebeve,
Vajrat esencialë që largojnë shenjat nga trupi Kur lëkura është dëmtuar për fat të keq nuk ka asnjë ilaç magjik që mund të bëjë plagët zhduken tërësisht por vajrat ese
Ndotja e bregdetit nga vajrat, përplas PS-PD në Durrës Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi e konsideroi krim ambiental ndotjen e 2.5 kilometrave vijë bregdetare dhe akuzoi Prefe
Ja vajrat që përdoren për heqjen e lapsit nga sytë Heqja e lapsit nga sytë mund të na sjellë edhe irritim të lëkurës. Për të mos pasur asnjë shqetësim, mund të përdorni v
Vajrat janë kura më e mirë për fytyrën Kur dëgjojmë të flitet për “vaj”, gjëja e parë që na vjen në mendje është yndyra. Ndërkohë nëse e lidhim këtë term me fy
Mënyra natyrale kurimi ndaj pickimit të mushkonjave Me ardhjen e verës vijnë edhe ato të padurueshmet, mushkonjat. Pothuajse nuk ekziston njeri në botë që nuk ka ndier në
Skandali me vajrat e përdorura Qindra, mijëra ton vajra të përdorura automjetesh, të cilat cilësohen si mbetje të rrezikshme, hyjnë çdo vit në Shqipëri